به گزارش افکارنیوز، بازیکنان خارجی پرسپولیس روز شنبه ۹ خردادماه ایران را به مقصد کشورشان ترک خواهند کرد. این در حالی است آنها بخش زیادی از قرارداد خود را از باشگاه پرسپولیس طلبکار هستند.

مایکل اومانیا، فرناندو گابریل و ژوزه تادو ۳ بازیکن خارجی پرسپولیس هستند که ماندن آنها در این تیم در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در این بین مایکل اومانیا و تادو با باشگاه پرسپولیس قرارداد دارند اما تنها در صورت رضایت طرفین قرارداد فصل آینده‌شان قابل اجراست.

اومانیا بخش زیادی از قرارداد خود را طلبکار است و با توجه به اینکه این باشگاه به تعهدات مالی خود در قبال این بازیکن عمل نکرده او می‌تواند قرارداد سال دوم خود را به صورت یکطرفه فسخ کند. البته بحثتادو کاملا متفاوت است و او از لحاظ فنی نتوانسته انتظارات مربیان پرسپولیس را برآورده کند و طبیعی است که مسئولان باشگاه پرسپولیس تمایلی برای حفظ او نداشته باشند. هر چند باید مطالبات او را تا پایان این فصل پرداخت کنند.

قرارداد گابریل برزیلی هم با باشگاه پرسپولیس بعد از بازی برگشت این تیم مقابل الهلال به اتمام میرسد و او آزاد است تیم آینده خود را انتخاب کند. این بازیکن به مسئولان باشگاه پرسپولیس پیغام داده تنها در صورت تسویه حساب بابت قرارداد ۶ ماهاش با این باشگاه، حاضر به تمدید قرارداد خواهد شد.