به گزارش افکارنیوز، میلاد سلیمان‌فلاح که نخستین خرید تیم فوتبال استقلال در نیم فصل دوم لیگ چهاردهم بود، تنها ۱۴۰ دقیقه برای این تیم بازی کرد و امیر قلعه‌نویی به دلیل خرید این بازیکن مورد انتقاد زیادی قرار گرفت.

سیلمان‌فلاح درباره انتقاداتی که از او شد، حرف‌وحدیث‌های بوجود آمده در رابطه با انتقالش به استقلال و … صحبت‌ کرد.

چرا استقلال در این فصل ناکام بود؟

درباره دلیل این مسئله باید کارشناسان نظر دهند اما به نظر خودم، مسائل مالی خیلی روی بازیکنان تاثیر گذاشته بود و بازیکنان در تمرینات تمرکز نداشتند. ضمن اینکه تعطیلات طولانی بین فصل هم بی‌تاثیر نبود و خیلی از زمان‌ها مجبور بودیم بدنسازی انجام دهیم.

از عملکرد خودت در استقلال راضی بودی؟

مشخص است که از خودم راضی نیستم، چرا که آن طور که باید و شاید برای استقلال بازی نکردم. مسائلی وجود داشت که تنها به برخی از آنها می‌توانم اشاره کنم. من ذخیره رضا عنایتی بودم و فرصتی برای بازی کردن پیدا نکردم.

فکر می‌کنی می‌توانستی در ترکیب اصلی بازی کنی؟

همه تلاشم را انجام دادم و دوست ندارم درباره این قضیه صحبت کنم که حقم بود بازی کنم یا نه. از این اتفاقات برای همه فوتبالیست‌ها می‌افتد.

به خاطر جذب تو، امیر قلعه‌نویی مورد انتقاد زیادی قرار گرفت…

این سوال را از خودم می‌پرسم که اگر خوب نبودم چرا جذب استقلال شدم و اگر خوب بودم، چرا بازی نمی‌کردم؟ شاید برای برخی‌ها پاسخی بیاورم که قانع‌کننده نباشد ولی وقتی رضا عنایتی در نوک حمله بازی می‌کرد، قطعا به من بازی نمی‌رسید. در تیم سپاهان هم شهاب گردان دروازه‌بان اصلی بود و رحمان احمدی روی نیمکت نشسته بود.

برخی‌ منتقدان معتقد بودند که در حد استقلال نبودی.

من ۳۵۰ میلیون تومان قراردادم را به نفت مسجد سلیمان بخشیدم تا به استقلال بیایم. اگر من در حد استقلال نبودم، چرا سراغم آمدند و اولین خرید استقلال معرفی شدم؟ مگر استقلال بی دَر و پیکر است که هر بازیکنی بخواهد به استقلال بیاید یا به امیر قلعه‌نویی بازیکن معرفی کنند؟ استقلال آنالیزور دارد و بر اساس آن تصمیم‌گیری می‌شود.

این انتقادات در دربی که توپ را در محوطه جریمه پرسپولیس دفع کردی به اوج رسید.

اگر آن صحنه را از پشت دروازه دیده باشید، متوجه می‌شوید که توپ موج داشت و در حال بیرون رفتن بود و نمی‌توانستم کاری کنم. متاسفانه برخی‌ها نشسته‌اند تا انتقاد کنند.

شایعه دیگری در مورد تو مطرح و گفته شد که با پول دادن به استقلال پیوستی.

اگر کسانی که این ادعا را کرده‌اند، سندی برای این موضوع دارند، «رو» کنند و اگر ندارند از آنها شکایت خواهم کرد. این مسئله جنبه حقوقی دارد و اگر روی هوا حرف زده باشند و عذرخواهی نکنند، شکایت می‌کنم. استقلال تیم بزرگی است و ۲ سال پیش هم امیر قلعه‌نویی دنبال من بود. این مسئله را می‌توانید از یکی از آنالیزورهای استقلال و شاهرخ بیانی بپرسید. باز هم تاکید می‌کنم که اگر در حد استقلال نبودم، چرا به عنوان نخستین خرید به استقلال پیوستم؟

قراردادت با استقلال چند ساله است؟

۲ سال دیگر با استقلال قرارداد دارم. امسال تنها ۳ درصد از قراردادم را گرفته‌ام اما به خاطر استقلال هیچ وقت صحبت نکردم.

حرف پایانی؟

من با هیچ فردی مشکل ندارم اما خواهش میکنم افرادی که کارشناس هستند، در مورد بازیکنان نظر دهند.