به گزارش افکارنیوز، باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، هم به جهت نامگذاری یک جام معتبر و دائمی به نام زنده یاد ناصر حجازی و هم برای احیای رقابتی که در بسیاری از کشورهای جهان مرسوم است، پیشنهاد برگزاری سوپر جام باشگاه های ایران را مطرح کرده بود.

سوپر جام به عنوان دیدار تیم های قهرمان لیگ برتر و جام حذفی است رقابتی است که در ایران به فراموشی سپرده شده و هر سال نیز که سخنی از آن به میان می آید با توجیهات متعددی از آن عبور می شود

به غیر از سال ۱۳۸۴ که این جام بین تیم های صباباتری و فولاد خوزستان با پیروزی ۴ بر ۰ صباباتری در ورزشگاه شهید دستگردی همراه بود دیگر خبری از برگزاری این جام نشد. در سال ۸۶ سپاهان به عنوان قهرمان جام حذفی و سایپا نیز به عنوان قهرمان لیگ برتر قرار بود که این جام را برگزار نمایند که به دلیل تعویض زمین این دیدار از ورزشگاه آزادی به ورزشگاه شهید درخشان رباط کریم این رقابت با تحریم دو باشگاه سایپا و فولاد مبارکه سپاهان مواجه شد.

به‌ گفته محمدرضا ساکت مدیرعامل وقت باشگاه فولاد مبارکه سپاهان انتخاب ورزشگاه شهید درخشان رباط کریم برای برگزاری دیدار سوپرجام نوعی بی‌حرمتی به دو باشگاه سایپا و فولاد مبارکه سپاهان به عنوان قهرمانان لیگ برتر و جام حذفی بود.

پس از آن سال دیگر سخنی چندانی از سوپر جام به میان نیامد تا جامی که می تواند با پایان رقابت های لیگ برتر و حذفی کشور و قبل از آغاز فصل جدید شور فوتبالی را به کشور بازگرداند و حتی بستری برای یک دیدار خیریه همراه با ویژه برنامه های مختلف باشد به راحتی از یادها رود و خیلی دست اندرکاران مربوطه را برای برگزاری به زحمت نیندازد.

در این ایام و پس از پایان رقابت های لیگ برتر و جام حذفی می توان بار دیگر به احیای این کاپ فکر کرد و اندیشید. در ایام نزدیک به آغاز فصل جدید لیگ برتر که تیم ها از اردوهای آماده سازی بازگشته اند و در تدارک دیدارهای دوستانه هستند این دیدار هم می تواند به مثابه یک دیدار تدارکاتی برای آغاز فصل جدید، بهانه ای برای تزریق دوباره شور فوتبال به کشور و بستری برای برای اعطای در آمد این دیدار به امور خیریه همراه با ویژه برنامه های مختلف در شهر میزبان باشد.

ضمن اینکه به منظور تکریم و زنده نگاه داشتن بزرگان تکرار ناشدنی فوتبال مان و چهره هایی مانند ناصر حجازی و از آنجا که همگان در صدد جلوگیری از فراموشی یاد و خاطره این اسوه غرور فوتبال ایران هستند، می توان با برنامه ریزی درست و برپایی همه ساله این رقابت، سوپر جام را برای همیشه به نام جام ناصر حجازی برگزار نمود تا ضمن نکوداشت همیشگی یاد و خاطره مردی که هنوز رفتنش را باور نکرده ایم به نوعی خود را ملزم به برگزاری هر ساله و منظم این جام که در بسیاری از کشورها رقابتی معتبر محسوب می شود بنمائیم.