به گزارش افکارنیوز، صحبت از آندرانیک تیموریان و چند بازیکن مؤثر دیگر هم شد اما تمام هوش و حواس من به یک نفر بود: «مهدی طارمی»! انصافاً به مخیله‌تان هم خطور می‌کرد جوانی کم‌سن و سال بیاید و با وجود هزار و یک مشکل مالی که دارد جایزه چند ده میلیونی‌اش را به یک پیشکسوت ببخشد؟ شاید اغراق نباشد اگر عنوان بااخلاق‌ترین فوتبالیست سال را به همین مهدی طارمی بدهیم. پسر بامعرفت پرسپولیس روز گذشته مشغله فراوانی داشت.

قرار بود به یکی از مسئولان شهر بوشهر سر بزند و با این وجود وقتی اسم مجتبی محرمی وسط آمد تصمیم گرفت بیاید. مهدی طارمی زودتر از موعد مقرر و با آژانس - بخوانید یک پراید - به دفتر ما آمد تا به شکلی رسمی‌تر جایزه خود را که یک MVM۳۱۵ است تقدیم پیشکسوت خود کند. البته مجتبی محرمی به دلیل ترافیک شدید کمی دیرتر از طارمی به ما ملحق شد و باز هم به این جوان تأکید کرد از تصمیمش صرف‌نظر کند اما… حرف مرد یکی بود. هرچند مهدی طارمی برای رسیدن سر تمرین پرسپولیس عجله داشت ولی نزد پیشکسوت خود آمد و حداقل سه مرتبه از مجتبی محرمی بابت پذیرفتن هدیه ناقابلش(!) تشکر کرد. حالا به ما حق می‌دهید عنوان بازیکن اخلاق سال یا پسر بامعرفت فوتبال ایران را بدون هیچ رقیبی به این جوان بوشهری بدهیم؟ راستی داشت یادمان می‌رفت هدیه طارمی به مجتبی محرمی یک خودروی MVM۳۱۵ قرمز رنگ است با پلاک ایران ۴۸ که تقدیم شماره ۸ تاریخی فوتبال ایران شد. به من گفتند قبول کن ودل این پسر را نشکن

محرمی: هر ۱۰۰ سال یکی به معرفت طارمی پیدا می‌شود
مثل همیشه بی‌پیرایه و خیلی صمیمی وارد شد. مردی که هنوز هم محبوب دل پرسپولیسی‌هاست و هرگز هم سرش را جلوی کسی خم نکرده و این‌بار هم اگر راضی شد تا جایزه مهدی طارمی را قبول کند به اصرار حسین هدایتی و سایر دوستان بود. نگارنده شاهد است که ستاره بی‌بدیل تیم ملی و پرسپولیس بارها و بارها پیشنهاد کمک این و آن را نپذیرفته و با وجود مشکلات مالی، مناعت طبع خود را به اثبات رسانده است. با این مقدمه کوتاه از شما دعوت می‌کنیم مصاحبه ما با مجتبی محرمی را در زیر بخوانید.

ماجرای جایزه مهدی طارمی از کجا شروع شد؟
(باخنده) استارت این قصه را شما زدید. خود شما با مهدی مصاحبه کردید و با انتشار لطف و محبت طارمی باعثشدید صدها تلفن به من شود.

چه کسانی تماس می‌گرفتند؟
هرکس که فکرش را بکنید، از خبرنگاران رسانه‌های گروهی بگیرید تا همبازیانم و برو بچه‌های پرسپولیس که مدام زنگ می‌زدند. یکی تبریک می‌گفت، یکی شوخی‌ می‌کرد. یکی می‌گفت ماشین را بیاور با هم برویم شمال و…

ولی خوب یادمان می‌آید گفتی، جایزه مهدی طارمی را قبول نمی‌کنید؟
مطمئن باشید همین تصمیم را داشتم. مهدی طارمی بچه بامعرفتی است. هر ۱۰۰ سال یک بار و توی ۱۰۰ میلیون نفر شاید یکی به معرفت این جوان پیدا شود اما واقعاً این جایزه حق خود مهدی است.

چرا؟
خوب می‌دانم مهدی بچه بوشهر است. مال و اموال آنچنانی هم ندارد و می‌دانم زیر پای خودش هم ماشین نیست ولی آمده می‌خواهد جایزه‌اش را به کس دیگری ببخشد این خیلی حرف است. خیلی!

چه شد که بالاخره کوتاه آمدید و پذیرفتید؟
دوستان، مردم، حاج‌حسین هدایتی، خود مهدی طارمی و وکیلش خیلی اصرار کردند. باور کنید نمی‌خواستم قبول کنم. خودتان اخلاق مرا می‌شناسید. طی این همه سال با وجود مشکلات فراوانی که داشتم، کمک کسی را قبول نکردم، این بار هم اگر حاج‌حسین به من قول نمی‌داد قبول نمی‌کردم.

چه قولی؟
قول داد یک ماشین بهتر برای مهدی طارمی بخرد. حاج‌حسین توی رختکن بعد از بازی پرسپولیس و الهلال هم به خود مهدی قول این ماشین را داده بود و وقتی مطمئن شدم پذیرفتم.

بسیار خب، قرار است نتیجه مزایده چهارم باشگاه پرسپولیس اعلام شود، پیش‌بینی‌ خودتان چیست؟
من امیدوارم پرسپولیس به دست پرسپولیسی‌ها بیفتد. بحثمجتبی محرمی وسط نیست اما حاج‌حسین هدایتی، کریم باقری، علی کریمی و مهدی مهدوی‌کیا اسامی کوچکی نیستند. خداوکیلی نباید پرسپولیس را به اینها سپرد؟

ولی ظاهراً رقبای گردن‌کلفتی دارید.
قبلاً هم به شما گفتم مگر سایپا یا ایران‌خودرو بخش خصوصی هستند؟ بارها گفته شده که قرار است باشگاه پرسپولیس و استقلال به بخش خصوصی واگذار شود. از لحاظ قانونی هم باید بخش خصوصی واقعی باشد.

ظاهراً بالاترین پیشنهاد را هم شرکت استیل‌آذین ایرانیان داده است، درست می‌گوییم؟
بله، اسم مزایده رویش است. باید شخص یا شرکتی که بالاترین پیشنهاد را داده برنده شود…

البته باید اهلیت سهامداران تأیید شود؟
اهليت علي كريمي، كريم باقري و مهدي مهدويكيا كه نيازي به تأييد ندارد. اهليت اين افراد را بايد هواداران پرسپوليس را تأييد كنند كه ميكنند.