به گزارش افکارنیوز، با شکایت باشگاه سانتوس از نیمار و باشگاه بارسلونا قرار است فصل جدیدی در پرونده پرحاشیه این بازیکن برزیلی رقم بخورد. نیمار دو سال پیش با قراردادی که گفته می‌شود نزدیک به ۷۵ میلیون یورو بوده است از سانتوس به بارسلونا پیوست اما به دنبال افشاگری یکی از اعضای باشگاه بارسلونا مشخص شد که رقم واقعی قرارداد بارسا با نیمار بیش از این بوده است.

این ماجرا که بارسایی‌ها را به پنهان کاری برای فرار از پرداخت مالیات متهم و رئیس پیشین آنها، ساندرو روسل را به استعفا از سمت خود وادار کرد، حالا قرار است وارد فاز جدیدی شود، چرا که باشگاه سانتوس هم می‌خواهد از نیمار و بارسلونا شکایت کند. باشگاه سانتوس مدعی است که در پروسه انتقال نیمار به اسپانیا باید ۱۷.۱ میلیون یورو بیشتر دریافت می‌کرد.

مودستو روما جونیور، رئیس باشگاه سانتوس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: روز پنجشنبه باشگاه سانتوس شکایت‌نامه‌ای رسمی علیه بارسلونا، نیمار جونیور، پدر او و شرکت بازرگانی ورزشی نیمار به فیفا ارائه خواهد کرد. در روز ۳۱ می، دو سال از زمانی که باشگاه سانتوس امتیاز تبلیغاتی نیمار را در ازای ۱۷.۱ میلیون یورو به بارسلونا فروخت می‌گذرد، همان قراردادی که به موجب آن بارسلونا متعهد شده است اگر نیمار جزو فینالیست‌های کسب توپ طلای فیفا باشد، باید دو میلیون یوروی دیگر به ما بدهد.

رئیس باشگاه سانتوس ادامه داد: سانتوس بعدها متوجه این موضوع شد که رقم انتقال نیمار به بارسلونا به ۸۳ میلیون یورو رسیده است. باشگاه سانتوس باور دارد که بارسلونا، نیمار و شرکت او به این باشگاه بدهکار هستند و اینکه مدیران بارسلونا به خاطر اقدامات‌شان ممکن است با محرومیت‌های بیشتری مجازات شوند. اقدامی که در نظر داریم انجام دهیم، اقدامی علیه سمبل باشگاه نیست بلکه در جهت منافع سانتوس است. ما در چنین وضعیتی نمی‌توانیم سکوت اختیار کنیم. ما برای همه احترام قائلیم اما باید غرامت ضرری را که به این باشگاه وارد شده است، بگیریم.

شکایت رسمی باشگاه سانتوس از بارسلونا، مدیران فعلی و پیشین این باشگاه، به ترتیب خوسپ ماریا بارتومئو و ساندرو روسل را بیش از پیش به دردسر خواهد انداخت، چرا که آنها هماکنون درگیر محاکمهای هستند که در آن باید از خود برابر اتهام کلاهبرداری و فرار از پرداخت مالیات دفاع کنند.