به گزارش افکارنیوز، تغییراتی که البته بسیار پرحاشیه و جنجالی بود و حرف‌ و حدیث‌های فراوانی بر سر چند بازیکن آن به وجود آمد اما با این حال، درخشان که می‌خواست به سرخپوشان کمک کند، ۹ بازیکن را به این تیم آورد. مهدی جعفرپور، رضا خالقی‌فر، ژوزف تادئو، مبین میردورقی، مرتضی قدیمی‌پور، مسعود همامی، گابریل فرناندو، علی علیپور و بابک حاتمی نام ۹ بازیکنی است که توسط درخشان به تیم اضافه شدند اما هیچ کدام از آنها نتوانستند به معنای واقعی کلمه، عصای دست برانکو ایوانکوویچ سرمربی کروات سرخپوشان باشند. جعفرپور یک بار مورد امتحان قرار گرفت که جواب نداد، رضا خالقی‌فر نیز به اندازه کافی نتوانست خودش را نشان دهد به خصوص در بازی با الهلال که سرخپوشان نیاز به یک هافبک کامل داشتند.

ماجرای تادئو کاملاً مشخص است، او اگر می‌خواست هم بیشتر از این‌ها نمی‌توانست به تیم کمک کند! مبین میردورقی و حاشیه‌هایش، پرسپولیس را آزار داد و مرتضی قدیمی‌پور نیز توانایی نداشت تا به عنوان یک دروازه‌بان خوب و مطمئن در تمرینات خودش را نشان دهد. مسعود همامی از پیکان آمده بود تا شاید جای خالی نیلسون را پر کند اما توسط برانکو به علت اعتراضاتش نسبت به نیمکت‌نشینی کنار گذاشته شد.

او در بازي با راهآهن نيز عملكرد جالبي نداشت. گابريل فرناندو به حاشيه رفت و ديگر نتوانست درخشش نسبي دوران درخشان را داشته باشد و بابك حاتمي نيز نشان داد چندان به كار پرسپوليس نميآيد. در نهايت به علي عليپور ميرسيم كه فرصت آنچناني براي بازي نداشت. كافي است بدانيد در آخرين بازي سرخپوشان، تنها ۲ بازيكن (بابك حاتمي و رضا خالقيفر) از جمع ۹ بازيكني كه توسط درخشان در نيمفصل به پرسپوليس آمده بودند، به ميدان رفتند و جزو ضعيفترين بازيكنان زمين بودند. اينجاست كه جذب بازيكن در بين دو نيمفصل اهميت بالايي پيدا ميكند.