به گزارش افکارنیوز، روز دوشنبه جلسه سرنوشت‌ساز هیات مدیره باشگاه استقلال برگزار خواهد شد و گمانه زنی‌ها به این سمت و سو می‌رود که اگر این نشست به هر دلیلی لغو شده و یا برگزار نشود حضور افشارزاده برای ادامه کار در استقلال تا حدود زیادی مشخص نیست و شاید وزارت ورزش و جوانان تصمیمات دیگری را برای هیات مدیره و مدیریت این باشگاه پرطرفدار ایجاد کند. کما اینکه امیررضا خادم صبح امروز در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها مدعی شد احتمال تغییرات در هیات مدیره دو باشگاه پرطرفدار پایتخت زیاد است.

از سوی دیگر اگر جلسه روز دوشنبه هیات مدیره استقلال برگزار شود تا حدود زیادی ثبات مدیریتی در این باشگاه برقرار شده و طبق تحقیقات و نظرسنجی‌هایی که طی چند هفته گذشته در مورد گزینه‌های سرمربی‌گری استقلال انجام شده ۵ گزینه این شانس را دارند که در لیگ پانزدهم روی نیمکت مربی‌گری آبی پوشان بنشینند البته امکان دارد که از بین اسامی مطرح شده برخی نفرات حذف و یا تغییراتی در آن صورت بگیرد. طبق اطلاعات بدست آمده توسط خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس علیرضا منصوریان، پرویز مظلومی، مجید نامجو مطلق، جواد زرینچه و فیروز کریمی سرمربی ملوان که حضورش برای فصل آینده در جمع قوی سپید انزلی مشخص نیست شانس‌های سرمربی‌گری آبی‌پوشان خواهد بود و البته در بین اعضای هیات مدیره کنونی باشگاه استقلال هستند کسانی که بر این موضوع نظر دارند که امیر قلعه نویی نیز در بین گزینه ها حضور داشته باشد اما با توجه به ۱۰ شاخص مهم که هیات مدیره باشگاه استقلال برای سرمربی‌گری آبی‌پوشان در نظر گرفته است شانس حضور قلعه نویی در فصل آینده کم خواهد بود.

همچنین ۴ مربی خارجی مدنظر باشگاه استقلال هستند ولی تا به امروز هیچ جمع‌بندی در مورد اسامی این نفرات نشده و تمامی صحبتهای مطرح شده فقط در حد گمانه‌زنی است کما اینکه بهرام افشارزاده روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اعلام کرد که تعدادی از ای جنت‌های رسمی رزومه برخی از مربیان خارجی را در اختیار باشگاه استقلال قرار داده‌اند که این به معنی گرفتن برنامه و یا مذاکره با این نفرات نیست.

۱۰ شاخص مهم هیات مدیره استقلال برای سرمربی‌گری این تیم در لیگ پانزدهم به شرح زیر است که قرار است این ۱۰ شاخص در جلسه آینده هیات مدیره استقلال مورد بررسی قرار بگیرد.

۱ - توان مدیریتی جهت سازماندهی تیم

۲ - توان فنی متشکل از کارنامه و رزومه

۳ - رعایت سلسله‌ مراتب اداری باشگاه

۴ - شناخت از جو و محیط تیم پرطرفدار استقلال

۵ - انگیزه داشتن و حرف جدید برای مسائل فنی

۶ - توان استفاده از خرد جمعی

۷ - صرفه جویی و کاهش هزینه‌ها براساس بودجه مالی

۸ - تائید هواداران و افکار عمومی

۹ - همکاری با کلیه ارکان مدیریتی باشگاه

۱۰ - انتخاب سرپرست تیم برعهده خود باشگاه است و کادر فنی دخل و تصرفی در انتخاب این مسئله نخواهد داشت.

سرمربی آینده تیم ملی استقلال باید اعضای کادر فنی تیم خود را به مدیریت باشگاه اعلام کند و در صورت تائید هیات مدیره و مدیریت باشگاه با آنها همکاری شود.