به گزارش افکارنیوز، در مورد زمان دقیق نقل و انتقالات لیگ برتر فوتبال، گفت: طبق آئین‌نامه، نقل و انتقالات لیگ برتر و لیگ دسته اول از روز ۱۲ خردادماه یعنی یک روز پس از برگزاری فینال جام حذفی آغاز می‌شود و روز ۳۰ تیرماه نیز نقل و انتقالات لیگ برتر به پایان می‌رسد اما زمان نقل و انتقالات لیگ دسته اول ممکن است ۱۰ روز دیگر ادامه پیدا کند. زیرا نقل و انتقالات تا ۱۰ روز قبل از شروع مسابقات باید به پایان برسد.

وی در مورد وضعیت سهمیه بازیکنان برای فصل آینده، گفت: هر باشگاه مثل فصل گذشته ۱۸ بازیکن بزرگسال و ۹ بازیکن زیر ۲۳ سال و ۸ بازیکن از تیم‌های پایه می‌تواند به خدمت بگیرد. در مورد بازیکن خارجی هم هر باشگاه می‌تواند ۳ بازیکن غیر آسیایی و یک بازیکن آسیایی جذب کند. از سویی دیگر جذب بازیکنان ژاپنی در لیگ برتر ایران آزاد است و هر باشگاه می‌تواند برای رقابت‌های لیگ برتر ایران هر تعداد بازیکن ژاپنی که می‌خواهد جذب کند اما در لیگ قهرمانان آسیا همان قانون ۳ + ۱ باید رعایت شود.

شهبازی تصریح کرد: حضور بازیکنان ایرانی در لیگ ژاپن هم آزاد است و بازیکنان ایرانی بدون اینکه سهمیه محسوب شوند میتوانند به تیمهای ژاپنی بروند.