به گزارش افکارنیوز، جهانبخش اما هنوز تصمیم نهایی‌اش را نگرفته. او نمی‌داند به کدام لیگ می‌رود. خواسته قلبی‌اش ادامه حضور در لیگ هلند است. او می‌خواهد چند سالی را در هلند بماند و وقتی پخته شد قدم به لیگ‌های جذاب اروپایی بگذارد.

برای باشگاه نایمخن اما مهم است که جهانبخش را ترانسفر کند. علیرضا یک فصل دیگر با این تیم قرارداد دارد. نایمخن اگر در نقل و انتقالات تابستانی از جهانبخش درآمدی به جیب نزند دیگر نمی‌تواند روی پول ترانسفر او حساب باز کند. پس ناچار به مذاکره با باشگاه‌های خواهان جهانبخش است.

در بین هواخواهان علیرضا، فعلا پیشنهاد نوریچ انگلیس جدی‌تر از بقیه است. باشگاهی که این فصل در چمپیونشیپ فوق‌العاده ظاهر شد و با کسب ۸۶ امتیاز از ۴۶ بازی عنوان سوم را به خود اختصاص داد. نوریچ سپس در بازی پلی‌آف برای صعود به مصاف میدلزبورو رفت و توانست این تیم ریشه‌دار را با دو گل شکست بدهد و به دوری یک ساله‌اش از لیگ برتر پایان بدهد. با این صعود، نوریچ ۱۲۰ میلیون پوند بابت پاداش، حق پخش تلویزیونی و اسپانسر به دست آورد.

با این درآمد، مدیران نوریچ قصد دارند تیمی قدرتمند را راهی لیگ برتر کنند. یکی از اهداف نوریچ جذب علیرضا جهانبخش است. بال ایرانی نایمخن که با ۱۲ گل زده و ۱۸ پاس گل، بهترین بازیکن ژوپیلرلیگ شد. نوریچ برای جذب علیرضا با مسوولان نایمخن به توافق رسیده و حتی مبلغ رضایتنامه هم نهایی شده. نوریچ حاضر است برای در اختیار گرفتن جهانبخش، مبلغ ۸/۱ میلیون یورو به نایمخن بپردازد و در عوض بال ایرانی این تیم هلندی را جذب کند.

علیرضا اما هنوز تصمیم نهایی‌اش را نگرفته. او در این مورد می‌گوید: «پیشنهاد انگلیسی‌ها خیلی جدی است. آنها حتی به هلند سفر کرده‌اند و با مدیران نایمخن پای میز مذاکره نشسته‌اند. توافق‌هایی هم حاصل شده اما باید ببینم چه پیش می‌آید. ابتدا در مورد شرایط تیم تحقیق کنم و بدانم در مورد من چه تصمیمی دارند. فعلا به مسوولان نایمخن گفته‌ام دست نگه دارند تا تمام جوانب را بسنجیم و بعد تصمیم بگیریم.»

برای نایمخن، پولی که باشگاه‌های خواهان علیرضا برای دریافت رضایتنامه هزینه می‌کنند مهم است. هر چه بیشتر برای آنها بهتر. شرایط مالی نایمخن چندان مساعد نیست و مدیران این باشگاه برای اینکه فصل آینده تیم قرص و محکمی را راهی لیگ هلند کنند ناچارند چشم به ترانسفر جهانبخش داشته باشند. به همین دلیل آنها دنبال دریافت بالاترین پیشنهاد هستند. پیشنهادهایی که از یک باشگاه بلژیکی هم به دست‌شان رسیده. اندرلخت، قدیمی‌ترین و پرافتخارترین تیم بلژیک خواهان جذب جهانبخش است. آنها نیز علیرضا را هدف قرار داده‌اند اما پدیده ایرانی در مورد پیشنهادشان می‌گوید: «بحثاندرلخت هنوز جدی نشده. آنها پیشنهاد اولیه شان را داده‌اند اما باید دید مزه دهان شان چطور است. باشگاه نایمخن هم نظرش را در مورد پیشنهاد اندرلخت اعلام نکرده، چون ابتدا می‌خواهد نظر مرا بداند و بعد پاسخ بدهد.»

وقتی بهترین بازیکن ژوپیلرلیگ شوی مشخص است که پیشنهادهای بسیاری دریافت می‌کنی. داستان علیرضا جهانبخش دقیقا همین است. او از آژاکس هم پیشنهاد رسمی دریافت کرده اما به نظر می‌رسد علاقه‌ای به حضور در این تیم ندارد. جهانبخش در این مورد می‌گوید: «حضورم در آژاکس منتفی است. آژاکس در پست من دو بازیکن به نام‌های ریکاردو کیشنا و انور القاضی دارد که از آکادمی‌اش رشد کرده و به تیم اصلی رسیده‌اند. الان یکی دو فصلی است که این دو در آژاکس بازی می‌کنند. قرار بود یکی از آنها به پی اس وی برود و دیگری به تیمی خارج از لیگ هلند. فعلا که جدایی آنها منتفی شده و قرار است که در آژاکش بمانند. من هم از رقابت نمی‌ترسم اما ترجیح می‌دهم فعلا به آژاکس نروم و تیمی دیگر را انتخاب کنم.»

علیرضا از سلتیک هم می‌گوید. باشگاهی که پیشنهادش از نظر او منتفی است: «سلتیک مرا می‌خواست. استعدادیاب‌های این باشگاه مرا پسندیدند و مربی هم روی من نظر مثبت داشت اما فکر می‌کنم توافقی بین نایمخن و سلتیک صورت نگرفت. خودم هم فکر می‌کنم اگر در لیگ هلند باشم بهتر از حضورم در لیگ اسکاتلند و باشگاه سلتیک است.»

نظر علیرضا فعلا بازی در لیگ هلند است، مگر اینکه شرایط نوریچ مناسب باشد و جهانبخش حضور در لیگ جزیره را به اردی ویزه ترجیح بدهد. یک سوال دیگر. در هلند چه باشگاه‌هایی روی علیرضا نظر دارند؟ او می‌گوید: «اگر قرار شود در هلند بمانم فکر می‌کنم فقط ۴،۵ باشگاه اول می‌توانند مبلغ رضایتنامه مرا پرداخت کنند. باشگاه‌هایی چون آژاکس، پی اس وی، فاینورد، آزد آلکمار، ویتسه و خرونینخن. تیم‌های پایین‌تر قطعا نمی‌توانند مبلغی در حدود دو میلیون یورو را بپردازند. فعلا زمزه‌هایی از پیشنهاد این باشگاه‌ها است اما هنوز رسمی نشده. من هم باید منتظر بمانم تا پنجره نقل و انتقالات تابستانی باز شود و سپس روی پیشنهاد این تیم‌ها فکر کنم.»

علیرضا جهانبخش برای انتخاب باشگاه بعدیاش در چند راهی قرار گرفته است. او دوست دارد در لیگ هلند بماند و پیراهن تیم قدرتمندی را به تن کند. از طرفی نوریچ هم سفت و سخت خواهان او است. حتی این باشگاه انگلیسی با نایمخن هم توافق کرده و فقط مانده پاسخ مثبت علیرضا. جهانبخش فعلا پاسخی نداده و شاید تا پایان نقل و انتقالات تابستانی هم ندهد چون او علاقهمند است در سرزمین گلهای لاله بماند و فوتبالش را همانجا ادامه بدهد. خودش میگوید تازه با فرهنگ هلند آشنا شده و زود است که این کشور را ترک کند.