به گزارش افکارنیوز، مایکل اومانیا بعد از بی‌توجهی مسئولان باشگاه پرسپولیس نسبت به پرداخت مطالباتش، از طریق فیفا برای رسیدن به پول خود اقدام کرد. این مدافع کاستاریکایی قبل از ترک ایران نامه‌ای را به باشگاه پرسپولیس ارسال و در آن تأکید کرد که برای دریافت مطالبات خود فقط ۱۰ روز دیگر صبر می‌کند.

بعد از گذشته چند هفته مسئولان باشگاه پرسپولیس هیچ پرداختی به اومانیا نداشتند تا اینکه او کپی نامه ارسالی خود به باشگاه پرسپولیس را به فیفا ارسال کرد. با توجه به اینکه اومانیا در قراردادش با باشگاه پرسپولیس زمان‌هایی را برای دریافت پولش تعیین کرده بود و در حال حاضر او نزدیک به ۵۰ درصد قراردادش را طلب دارد، هم‌اکنون از لحاظ قانونی مشکلی برای فسخ قراردادش ندارد.

البته با تغییراتی که در باشگاه پرسپولیس صورت گرفته نماینده اومانیا قصد دارد نشستی را با علی‌اکبر طاهری برگزار کند تا تکلیف نهایی این بازیکن باشگاه مشخص شود. چه بسا پرداخت مطالبات اومانیا باعثشود او بدون مشکل در پرسپولیس بماند یا توافقی از این تیم جدا شود.

نماینده اومانیا در گفتوگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم این خبر را تأیید کرد و گفت: از قرارداد اومانیا با باشگاه پرسپولیس یک سال دیگر باقی مانده است و ما این آمادگی را داریم در مذاکره با مسئولان باشگاه پرسپولیس در هر زمینهای به توافق برسیم تا کار به شکایت فیفا کشیده نشود؛ ضمن اینکه نامه ارسالی به فیفا به این معنا نیست که این بازیکن از باشگاه پرسپولیس شکایت کرده باشد، بلکه به این معناست که این باشگاه به تعهدات خود در قبال اومانیا عمل نکرده و او به صورت قانونی حق فسخ قراردادش را با این باشگاه دارد.