به گزارش افکارنیوز، پیام صادقیان با وجود آن که می‌کوشد اتفاقات ناخوشایند یک سال اخیر را فراموش کند، هنوز آثار شکست در رفتار و گفتارش نمایان است. البته با قاطعیت مقصر تمامی حاشیه‌ها و به وجود آمدن فصل تلخ و کابوس وار را خودش می‌داند و معتقد است اندوخته‌ای که از این چالش به دست آورده در ادامه فوتبال حرفه ای، کمک حالش خواهد بود.صادقیان که با تجربه تر شده از ابتدای مصاحبه دائما متذکر می‌شد به سئوالات حاشیه‌ای جواب نمی‌دهد و اعتراف کرد یکی از دلایل رقم خوردن حاشیه‌ها، مصاحبه‌های متعدد بوده است.او که اعتقاد دارد در فوتبال ایران به جای دوست، دشمن زیاد دارد از مادرش به عنوان تنها حامی روزهای سخت و عذاب‌ آورش نام برد.اظهارات صادقیان را در ادامه می خوانید:* ‌بعد از سپری کردن یک فصل بسیار خوب در پرسپولیس در لیگ چهاردهم درگیر حاشیه‌ها شدی و به جای حضور در زمین، بیشتر بازی‌ها را از روی نیمکت تماشا کردی. چرا در سال دوم نتوانستی به روند موفقیتت ادامه بدهی؟

- من آمده بودم تا در پرسپولیس به تمام رویاهایم برسم اما بعد از پشت سر گذاشتن یک فصل بسیار شیرین، به یکباره همه چیز تلخ شد و در سال دوم اتفاقات ناخوشایندی به سراغم آمد که از این موضوع هم من متضرر شدم و هم پرسپولیس.* ‌در این چالش تو بیشتر آسیب دیدی یا تیم پرسپولیس؟

- به طور قطع من در این معامله بیشتر متضرر شدم. پرسپولیس آنقدر بزرگ هست که با این اتفاقات آسیبی نبیند.* خیلی‌ها اعتقاد دارند دوران حضور پیام در پرسپولیس تمام شده و حتی این روزها اعلام شده برانکو برای فصل جدید، دوباره روی اسم تو قلم قرمز کشیده و تو را نمی‌خواهد. نظر خودت در این خصوص چیست؟

- من به حرف هایی که زده می‌شود کاری ندارم. من پرسپولیس را دوست دارم و تا پایان مهلت نقل و انتقالات منتظر می‌مانم و هنوز از این تیم قطع امید نکرده ام. البته شنیدم برانکو اعلام کرده نیازی به من ندارد که نمی‌دانم حقیقت دارد یا نه، با این حال منتظرم که با او صحبت کنم. می‌خواهم از زبان او بشنوم که مرا نمی‌خواهد.* خودت در مصاحبه‌ای اعلام کردی برانکو بعد از حضورش در پرسپولیس و بعد از یکی دو جلسه تمرین از استعداد تو خوشش آمده بود. پس چرا در ادامه به تو کمتر بازی می‌داد؟

- واقعا دلیل این موضوع را نمی‌دانم و برانکو باید پاسخ دهد. در ابتدای ورودش از استعداد بالای من صحبت کرد اما در ادامه نمی‌دانم چه اتفاقاتی رقم خورد که او من را نیمکت نشین کرد.* کسی اطلاعات غلطی به برانکو منتقل کرده بود؟

- واقعا نمی‌دانم.* به بازگشت دوباره به پرسپولیس امیدواری؟

- بله، همگی به امید زنده ایم و من هنوز امیدوارم، مگر این که واقعا مجبور شوم از این تیم جدا شوم.* اینگونه جدا شدن از پرسپولیس برایت سخت نیست؟

- واقعا سخت است، هواداران پرسپولیس برای من عزیز هستند. من و هواداران دوستی دوطرفه‌ای داریم که این موضوع جدا شدن را سخت خواهد کرد.* عابدینی در جایی اعلام کرده بود که وساطت می‌کند پیام به پرسپولیس بازگردد؟

- آقای عابدینی بزرگ هستند و در این خصوص به من لطف داشتند.* کریم باقری در بازی مقابل سایپا به خاطر سرپیچی از دستور، برخورد سختی با تو داشت، از او ناراحتی؟

- به هیچ عنوان.* مقصر اتفاقات یک سال اخیر پیام صادقیان چه کسی است؟

- خودم مقصر تمامی اتفاقات بودم. نمی‌خواهم حاشیه‌ها را به کسی نسبت دهم. خودم باید باهوش تر رفتار می‌کردم که این کار را نکردم. البته تجربه بسیار خوبی به دست آوردم که در ادامه فوتبال کمک حالم خواهد بود.* این اتفاقات تو را با تجربه تر کرده؟

- دقیقا.* از سایر تیم‌ها پیشنهاد داری؟

- تیم‌های زیادی با مدیر برنامه هایم صحبت کرده‌اند و من همه آنها را موکول کرده ام به بعد از مشخص شدن تکلیفم با پرسپولیس. در پیشنهاد هایی که رسیده هم تیم تهرانی هست و هم تیم شهرستانی.* تکلیف پیام صادقیان برای لیگ پانزدهم کی مشخص می‌شود؟

- فعلا که منتظر پرسپولیس هستم. فکر می‌کنم تا یکی دو هفته دیگر تکلیف من مشخص خواهد شد. احتمال رفتن از ایران هم وجود دارد.* پیشنهاد خارجی هم داری؟

- از ژاپن و قطر پیشنهاد دارم.* اولویت پیام صادقیان برای انتخاب تیم در فصل جدید چیست؟

- فعلا منتظر پرسپولیس هستم. اما اگر بخواهم جدا شوم به تیمی می‌روم که در آرامش باشم و سرمربی به من اعتقاد داشته باشد! می‌خواهم یک سال اخیر را جبران کنم.* تو ارتباط خوبی با منصوریان داری و در مقطعی احتمال حضور او در استقلال نیز بود. پیشنهاد دهد قبول می‌کنی؟

- همیشه ارتباط خوبی با منصوریان داشته ام اما اگر پیشنهاد دهد می‌گویم نه.* مشکل سربازی که نداری؟

- نه، من کارت پایان خدمت دارم، معافیت گرفته ام.* در شرایط سختی که در این ماه‌ها سپری کردی، از فوتبالی‌ها کسی حامی تو بود؟

- بودند کسانی که حامی من بودند که نمی‌توانم نامی از آنها ببرم چرا که می‌ترسم از قلم بیفتند(هم از پیشکسوتان و هم از آنهایی که در حال بازی هستند). اما بزرگترین حامی من در این ماه‌ها مادرم بود که از او واقعا تشکر می‌کنم و دستش را می‌بوسم.* در فوتبال ایران، دوست بیشتر داری یا دشمن؟

- شک نکنید آنقدر که در این فوتبال دشمن دارم، دوست ندارم. از بازیکن گرفته تا مدیر و پیشکسوت.* این روزها چه کار می‌کنی، استراحت یا تمرین؟

- چند روز استراحت کردم و این روزها زیر نظر چیذری به صورت اختصاص تمرین می‌کنم. ساعت ۶ صبح بیدار می‌شوم و زیر نظر او بدنسازی می‌کنم.* این روزها از سوی کمیته اخلاق به تیم‌ها گفته شده از ثبت قرارداد با بازیکنانی که مدل موی نامتعارف و خالکوبی دارند جلوگیری شود. در این خصوص نظری نداری؟

- گفتم که به سئوالات حاشیه‌ای جواب نمی‌دهم، نظری ندارم. در یک سال اخیر مصاحبه‌های متعدد باعثبه حاشیه رفتن من شد!* در رسانه‌ها عنوان شد با وساطت فرهاد کاظمی با امیر تتلو(خواننده زیر زمینی) آشتی کرده‌ای؟

- به سئوالات حاشیه‌ای جواب نمی‌دهم.* صمیمی ترین دوستان فوتبالی تو چه کسانی هستند؟

- دوستان فوتبالی زیاد دارم. قاسم حدادی فر، اسماعیل فرهادی و صلصالی در ذوب آهن و همه بازیکنان فعلی پرسپولیس از دوستان نزدیک من هستند.* با محسن مسلمان هنوز دوستی؟

- محسن از دوستان خوب من است.* بازی کردن در کنار کدام هافبک برای تو لذت بخش است؟

- بهترین هافبکی که بازی کردن در کنار آن واقعا لذت بخش است قاسم حدادی فر است. در کنار قاسم آدم می‌فهمد فوتبال یعنی چه اما حیف که در تیم ملی قدرش را نمی‌دانند.* پس حدادی فر یکی از بهترین هافبک‌های ایران است؟

- شک نکنید قاسم یکی از پنج هافبک برتر فوتبال ایران است.* به عنوان سئوال آخر، به تیم ملی فکر می‌کنی؟

- مگر میشود به تیم ملی فکر نکرد. به امید خدا با عملکرد درخشان در فصل جدید لیگ برتر پیراهن تیم ملی را خواهم پوشید.