به گزارش افکارنیوز، سید هادی حسینی گفت: پیش از این مسئولان فدراسیون فوتبال اعلام می‌کردند مهرداد پولادی پس از پایان کارش در لیگ قطر به کشور بازمی‌گردد و موضوع خدمت مقدس سربازی را پیگیری می‌کند؛ اما با وجود اتمام لیگ قطر، وی تاکنون بازنگشته و بنابراین خلاف قانون و عرف عمل کرده است.

نماینده مردم قائمشهر٬ جویبار و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و سازمان نظام وظیفه الان باید این جریان را از طریق فدراسیون جهانی فوتبال پیگیری کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن ادامه داد: این اتفاق باید از مبادی قانونی و از طریق فدراسیون جهانی بررسی شود چون خلاف قانون عمل شده است.

حسینی تصریح کرد: در عرف هم نیست که کسی تأییدیه از کشورش نداشته، در کشور دیگر حضور داشته باشد مگر این که تبعه آن کشور شود.

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس در پاسخ به این‌که با افرادی که در این اتفاق خلاف قانون، مقصر بوده‌اند چه برخوردی باید شود، عنوان کرد: وزارت ورزش و جوانان باید بررسی کند چه کسی این انتقال را انجام داده و آیا فدراسیون فوتبال مجوزی به پولادی داده است یا خیر.

حسینی تاکید کرد: ما درخصوص سرباز فراری قانون لازم داریم؛ اما درحال حاضر بهترین راه پیگیری از طریق فدراسیون جهانی است.

مهرداد پولادی بازیکن تیم ملی فوتبال ایران که پیش از جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ استرالیا در فهرست فوتبالیست‌های سرباز متخلف قرار گرفته و قرار شده پرونده‌اش پس از این بازی‌ها بررسی شود اما بعد از آن به لیگ قطر رفت و با وساطت کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال قرار شد کارش را با تیم الشحانیه قطر ادامه دهد. طبق قول و قرار پولادی باید پس از پایان قراردادش در فصل اخیر به ایران باز می‌گشت تا به سربازی برود و مسأله خدمتش را حل کند.

اما که اکنون لیگ قطر به اتمام رسیده و سایر بازیکنان ایرانی حاضر در این لیگ از حدود یک ماه پیش برای حضور در اردوهای آماده‌سازی تیم ملی به تهران آمده‌اند همچنان خبری از پولادی نیست.