به گزارش افکارنیوز، بهروز رهبری فرد در رابطه با کناره گیری اش از مربیگری در تیمهای پایه پرسپولیس اظهار داشت: انتخاب مربیان تیمهای پایه در زمان نژادفلاح اتفاق افتاد و وقتی او از سمتش برکنار شده، عملا دیگر این انتخاب ها روی هوا رفته است. البته احکامی برای ما صادر نشده و این موضوع فقط در حد حرف بوده است. الان همه چیز عوض شده و من هم انصرافم را اعلام کردم. البته از اول هم به نژادفلاح گفتم که حاضر نیستم در تیمهای پایه کار کنم چون جو خیلی مسمومی دارد.

وی افزود: از طرفی هم هیات مدیره جدیدی انتخاب شدند که به نظرم هیچ پولی نمی توانند به باشگاه تزریق کنند. کار کردن در تیم های پایه به منابع مالی نیاز دارد اما با این وضعیت باید مثل سال های گذشته شاهد بازیکنانی در تیم های پایه باشیم که حتی کاور پاره به تن می کنند. با شرایطی که من می بینم در تیم های پایه وضعیت از سال های قبلی هم خراب تر است به همین خاطر حاضر نیستم در این بخش فعالیت کنم.

پیشکسوت پرسپولیس در پاسخ به این سوال که منظورش از جو مسموم در تیم های پایه چیست تصریح کرد: واقعا فضا برای کار کردن در تیم های پایه خوب نیست. به همین خاطر می گویم چه بهتر است همان کسانی که به این کار علاقه دارند و سال های قبل هم بودند خیلی راحت با این شرایط کنار بیایند و کارشان را انجام دهند. حالا دیگر نمی دانم آنها این پولی را که به دست می آورند از چه راهی است. صراحتا می گویم هدایت این تیم ها به درد همان امثال عرب شاهی می خورد که از پدر بازیکنان پول می گرفتند. من از ابتدا اینطور نبودم و الان هم نمی توانم چنین کارهایی انجام دهم. در سال های اخیر متاسفانه جو بدی در تیم های پایه پرسپولیس وجود داشته و پول هایی هم رد و بدل می شده است.

وی همچنین اضافه کرد: دو بار سر تمرین تیم های پایه پرسپولیس رفتم و آنجا دیدم که در کل ۱۰ توپ برای ۴ تیم وجود دارد. پیراهن بازیکنان و مربیان پاره بود و یک جوری آدم حالش به هم می خورد که به آن تمرین نگاه کند. به نظرم خیلی سریع باید به جوی که در تیم های پایه به وجود آمده رسیدگی شود.

رهبری فرد درباره انتخاب اعضای جدید هیات مدیره پرسپولیس عنوان کرد: سه نفر از اعضای هیات مدیره از دوستان و پیشکسوتان من هستند. کاشانی، عبدی و زادمهر هر سه تحصیلکرده و از پیشکسوتان پرسپولیس هستند اما هیچ کدام از آنها نمی توانند درآمدزایی کنند. آن دو نفر دیگر را هم من اصلا نمی شناسم و فکر می کنم اصلا سابقه ورزشی هم ندارند. فقط طاهری قبلا یک ماهی در باشگاه بود که من او را از نزدیک ندیدم. حضور اعضای فنی در هیات مدیره کمکی به پرسپولیس نمی کند. حداقل ای کاش کسانی می آمدند که خودشان در زندگی شان مشکلی نداشتند. این افرادی که در هیات مدیره حضور دارند خودشان اجاره نشین هستند. نمی دانم با این وضعیت چطور می خواهند به پرسپولیس کمک کنند؟ چطور برخی می گویند هیات مدیره باید فوتبالی باشد؟ هیات مدیره باید از افرادی تشکیل شود که بتوانند منابع اقتصادی را به تیم تزریق کنند وگرنه مثل همین سال های قبل می شود که بازیکنان اعتصاب می کنند و تیم هم نتایج ضعیفی می گیرد.

پیشکسوت پرسپولیس ادامه داد: فکر می کنم فصل آینده یکی از بدترین فصل های پرسپولیس باشد چون بدهی ها روی هم تلبمار شده و الان هم پولی در باشگاه نیست. از مسئولان وزارت ورزش یک سوال دارم؛ مگر جای حسین عبدی در هیات مدیره است. عبدی از دوستان خوب من است اما اگر قرار است سمتی داشته باشد باید در کمیته فنی و کادر فنی باشد نه هیات مدیره. با این شرایط آینده خوبی را برای پرسپولیس نمی بینم.

وی با توجه به مشکلات اخیر برانکو در یک ماه اخیر گفت: دیدید که برانکو برای آمدن به ایران چقدر ناز می کرد. اگر باز هم به او پول ندهند مطمئن باشید وسط فصل می گذارد و می رود. او که مثل مربیان ایرانی نیست که احساسی باشند و به خاطر عرقشان به پیراهن بدون پول کار کنند. از طرفی هم مثل برخی نیستند که فقط شعار بدهند از بچگی پرسپولیسی بودیم و بدون پول هم کار می کنیم. مطمئن باشید برانکو هم تا چند ماه دیگر از پرسپولیس شکایت می کند.

رهبری فرد در پایان عنوان کرد: با این بی پولی نه می توان بازیکنی شاخصی جذب کرد نه اینکه تدارکات خوبی برای فصل آینده لیگ داشت. آن سال ها که بازیکنان به خاطر پیراهن پرسپولیس بازی می کردند گذشت و حالا هر کدام یک مدیر برنامه دارند که اگر یک هزار تومانی پایین تر از قراردادشان بگیرند شکایت می کنند. البته فکر می کنم ما آن زمان احساسی رفتار می کردیم و بازیکنان فعلی خیلی منطقی هستند.