به گزارشافکارنیوز، بال ایرانی نایمخن از دلایل رد پیشنهاد برایتون، حضور در انگلیس و آینده اش صحبت می کند.

_ حضور در انگلیس، حتی چمپیونزشیپ برای خیلی از بازیکنان آرزوست. تو چرا نرفتی و پیشنهاد برایتون را رد کردی؟

حدود دو هفته پیش بود که به دعوت باشگاه برایتون راهی انگلیس شدم. امکانات این باشگاه را دیدم که خیلی روی من تاثیر گذاشت. برای من اما بحثفوتبالی مهمتر بود. در لیگ انگلیس همه تیمها فیزیکی بازی می کنند. این می تواند برای من کمی سخت و با استایل بازی ام همخوانی نداشته باشد. خیلی فکر کردم. دو دو تا چهارتا کردم و در نهایت تصمیم گرفتم جواب نه بگویم.

_ مگر امکانات برایتون مناسب نبود؟

امکانات فوق العاده بود. مدیران این باشگاه خیلی علاقمند بودند که من بمانم و قراردادم را نهایی کنم. تازه ورزشگاه شان را ساخته و سکوهایش را به ۳۰ هزار نفر ارتقا داده بودند. کمپ جدیدی هم درست کرده بودند که ۱۱ زمین تمرین داشت. رستوران و جای استراحت بازیکنان هم مناسب بود. می گفتند بعد از من یونایتد، چلسی، من سیتی و تاتنهام، این پنجمین کمپ تمرینی مجهز فوتبال انگلیس است. همه اینها روی من تاثیر گذاشت تا به حضور در برایتون علاقمند شوم اما در نهایت بحثفوتبالی را در نظر گرفتم و به این پیشنهاد پاسخ منفی دادم.

_ اما استایل بازی نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای رد این پیشنهاد اغوا کننده باشد.

البته یک نکته مهم دیگر هم وجود داشت. مدیران برایتون از من خواستند که خیلی زود جواب بدهم. هدف شان این بود که سریعتر تکلیف تیمشان را مشخص کنند. من اما به زمان نیاز داشتم. می خواستم کامل فکر کنم. در این زمان اندک که مدیران برایتون منتظر پاسخ من بودند به نتیجه قطعی نرسیدم. به همین دلیل از آنها عذرخواهی کردم. سه هفته دیگر شاید نظرم عوض می شد اما حالا نه.


_ پس دیگر نباید پیگیر پیشنهاد برایتون باشی؟ یعنی همه چیز منتفی شد؟

گفتم که مدیران برایتون مصر بودند که مرا جذب کنند. فکر می کردند که این اتفاق هم بیفتد اما نیفتاد. حالا روی گزینه های دیگرشان زوم شده اند. اگر تا یکی دو هفته دیگر نتوانند بازیکنی جذب کنند امکان دارد که دوباره پیگیر جذب من شوند. کمی که زمان بگذرد شاید نظر من هم عوض شود اما در مقطع کنونی و با مشاوره هایی که گرفتم تصمیمم این بود که به برایتون و چمپیونشیپ نروم.

_ درست است که نایمخن و برایتون بر سر مبلغ رضایتنامه نیز توافق کرده بودند؟

دقیقا. برایتون موفق شده بود رضایت نایمخن را بگیرد. فقط مانده بود جواب مثبت من تا انتقال رسمی شود اما نشد.

_ مبلغ رضایتنامه دو میلیون یورو بود؟

فکر می کنم همین حدود بود.

_ تکلیف تیم بعدی ات چه می شود؟

فعلا که وقت دارم. روزهای بسیاری از فصل نقل و انتقالات مانده و قطعا پیشنهادهای جدیدی به دستم می رسد. هفته بعد به هلند می روم و آنجا بهتر می توانم برای آینده ام تصمیم بگیرم.

_ امکان دارد در نایمخن بمانی؟

امکانش که هست. یک فصل دیگر قرارداد دارم و اگر شرایط مناسب باشد احتمال دارد که بمانم.

_ پیشنهاد جدیدی به تو داده اند؟

فعلا که نه. برای باشگاه نایمخن سخت است که پیشنهاد جدید بدهد. چون از نظر مالی در شرایط مناسبی نیست اما احتمال دارد که با حضور در هلند، تمریناتم را با نایمخن شروع کنم و بعد اگر پیشنهادی رسید درباره اش تصمیم بگیرم.

_ آسیب دیدگی زانویت برطرف شد؟

خدا را شکر با تمرینات اختصاصی که انجام دادم در شرایط خوبی قرار دارم و از هفته بعد می توانم در کنار سایر بازیکنان تمرین کنم.