به گزارش افکارنیوز، سوای از تمام مشکلاتی که مدیرعامل جدید استقلال برای بستن لیست نفراتش پیش‌ رو دارد، قصه ملی‌پوشان تیم هم جالب توجه خواهد بود چون خبر می‌رسد اکثریت آنها از وضعیت حاکم بر باشگاه دل خوشی ندارند و درصدد ترک اردوی استقلال هستند؛ بازیکنانی که در طول یکی، دو فصل گذشته بارها سیبل انتقادی کادر فنی قبلی بودند تا کاسه و کوزه ناکامی‌ها سر آنها شکسته شود. با بازگشت کاروان تیم ‌ملی از ترکمنستان، ملی‌پوشان استقلال امیدوار بودند وضعیت مدیریتی باشگاه سر و سامان گرفته باشد اما نه تنها این اتفاق رخ نداد بلکه وضعیت از آن چیزی که آنها فکر می‌کردند، بدتر شده بود چون عملی شدن وعده‌هایی که شنیده بودند، کاری بود کارستان. گویا قبل از ترک ایران طی مذاکرات تلفنی‌ای که میان ملی‌پوشان استقلال و مدیران باشگاه انجام شد، مقرر گردید در بازگشت از ترکمنستان باشگاه مطالبات مالی آنها را پرداخت کند اما سرگیجه مدیریتی پیرامون استقلال تمام نشده بود که بازیکنان امیدی برای تسویه حساب مالی داشته باشند، به همین خاطر اکثریت ملی‌پوشان تصمیم گرفتند برای سال آینده خود تصمیمات دیگری اتخاذ کنند و قید ادامه حضور در استقلال را بزنند.

در استقلال ۵ بازیکن، ملی‌پوش محسوب می‌شوند که از این جمع ۳ نفر در لیست نهایی برای مقدماتی جام ‌جهانی‌ ۲۰۱۸ و بازی با ترکمنستان حضور داشتند؛ بازیکنانی که فصل قبل اکثریت‌شان با بیشترین انتقادات روبه‌رو شدند و پیرو این اتفاق چندان تمایلی به ماندن برای فصل بعد نداشتند، به خصوص که امیر قلعه‌نویی بارها اعلام کرد تصمیم دارد تعداد ملی‌پوشانش را کمتر کند، گرچه معلوم نیست او بماند یا مربی دیگری بیاید. از این جمع محسن فروزان دروازه‌بان استقلال که نتوانست انتظارات را در اولین سال حضورش برآورده کند، به احتمال فراوان راهی تبریز می‌شود تا پیراهن گسترش فولاد را برای چندمین بار در این سال‌ها بپوشد. با توجه به اینکه گزینه اول تمامی کاندیداهای هدایت استقلال برای درون دروازه، رحمتی یا دروازه‌بان خارجی است، فروزان را باید جدا شده نامید.

امیرحسین صادقی هم بعد از فصلی ناامید‌کننده در استقلال آن هم پس از درخشش در جام ‌جهانی‌ ۲۰۱۴ این روزها فولاد خوزستان را به عنوان مشتری پر و پاقرص خود می‌بیند. صادقی که تمامی اخبار از قرار گرفتن نامش در لیست نفرات مازاد استقلال حکایت می‌کند، به پیشنهاد فولادی‌ها جواب مثبت داده و به احتمال فراوان تا هفته آینده راهی اهواز می‌شود تا شاگرد دراگان اسکوچیچ شود. هاشم بیک‌‌زاده هم با وجود قراردادی که با استقلال دارد و فصل آینده هم باید برای این تیم بازی کند، در یک قدمی پیوستن به تراکتورسازی یا سایپا است. هاشم که در این فصل چندان برای استقلال خوب بازی نکرد و چند ماه آخر با باشگاه بر سر دریافت مطالبات مالی‌‌اش کشمکش داشت، با استناد به همین موضوع در پی فسخ قرارداد است تا مشکلی برای جدایی نداشته باشد.

خسرو حيدري و اميد ابراهيمي دو مليپوش ديگر استقلال هستند كه قراردادي با باشگاه ندارند و بازيكن آزاد محسوب ميشوند. هر دو بازيكن مشتريان دست به نقد در بازار كم ندارند اما اين دو نفر از آن دست بازيكناني هستند كه باشگاه سخت در تلاش است تا آنها را حفظ كند چون هر مربياي كه روي نيمكت تيم بنشيند، نام هر دو بازيكن را در صدر فهرست نفرات مد نظرش قرار ميدهد. اميد ابراهيمي كه شايعه بازگشتش به سپاهان خيلي داغ بود، رسماً اين موضوع را تكذيب كرد تا كورسوي اميدي براي ماندنش در استقلال ايجاد شود، ضمن اينكه بعيد است خسرو حيدري هم در اين سن و سال دل از استقلال بكند و راهي تيمهاي ديگر شود، گرچه گفته ميشود تراكتورسازي و نفت تهران سخت در تلاش هستند تا او را جذب كنند. با اين تفاسير و شرايطي كه بر باشگاه حاكم است، اگر ديديد استقلال در ليگ پانزدهم با كمترين مليپوش ممكن گام به ميدان گذاشت، زياد تعجب نكنيد، مگر اينكه مديران جديد بنا به درخواست سرمربي فصل آتي، باب مذاكره با مليپوشان جوان را باز كرده و اين گونه تعداد آنها را در تيم خود بالا ببرند كه با شرايط مالي حاكم بر باشگاه خيلي بعيد است اين اتفاق رخ بدهد چون خبر ميرسد فصل آينده باشگاه در پرداختيهاي خود به بازيكنان تجديد نظر كرده و با ارقام مد نظر آنها مليپوشي پيراهن استقلال را بر تن نميكند.