به گزارش افکارنیوز، مهرزاد خلیلیان گفت: یعقوب کریمی بازیکن سپاهان است ولی ما فصل گذشته وقتی دیدیم که دلش با استقلال است او را به صورت قرضی به استقلال دادیم. اما ماجرای امسال با فصل گذشته فرق دارد. در فصل گذشته ما مهره های زیادی داشتیم اما امسال ما به این بازیکن نیاز داریم.

او ادامه داد: من به احترام آقای افشارزاده قبول کردم که در ازای گرفتن ۴۰۰ میلیون تومان رضایت نامه یعقوب کریمی را صادر کنیم. این را هم در نظر بگیرید خود باشگاه سپاهان دو فصل پیش بابت رضایت نامه کریمی ۸۰۰ میلیون تومان پول به باشگاه نفت تهران پول پرداخت کرده بودیم ولی به خاطر آقای افشازراده ما این مبلغ را پایین آوردیم.

مدیرعامل سپاهان در مورد این که مدیربرنامه های کریمی ادعا کرده که است که سپاهان در ازای از دست دادن او محسن کریمی را بعلاوه ۵۰۰ میلیون تومان می خواهد هم گفت: این مساله درست است. ما اول همین درخواست را که ایشان می گویند را داشتیم. به آقای افشارزاده درخواست مان را گفتیم که ایشان از ما زمان خواست. آقای افشارزاده به ما گفتند که به ما چک می دهد اما ما چون پول نقد می خواستیم درخواست خود را پایین آوردیم و گفتیم ۴۰۰ میلیون تومان پول نقد می گیریم و رضایت نامه یعقوب کریمی را صادرمی کنیم.

خلیلیان در مورد این که کریمی از قرار ۱.۸ میلیاردی خبر داده است و گفته یا باشگاه این پول را بدهد یا رضایت نامه اش را صادر کند هم گفت: من چون این صحبت ها را خودم نخوانده و مبلغ هم نجومی است اجازه بدهید الان در مورد آن صحبت نکنم. ضمن این که این کار از اصول حرفه ای هم به دور است.

مدیرعامل سپاهان در پاسخ به این سوال که آیا قبول دارد در سال های گذشته یکسری قراردادهای عجیب بسته می شده هم گفت: بله. بلاخره یکسری مسائل در گذشته وجود داشته است ولی این ماجرا جلوتر از طرف تیم های پایتخت شروع شده است. تا جایی که من می دانم اولین نفر آقای رویانیان بود که بازیکنان را با قراردادهای عجیب جذب پرسپولیس می کرد. احتمالا باشگاه سپاهان در آن زمان برای این که از باشگاه های دیگر عقب نیفتد چنین تصمیمی را گرفته است.

خلیلیان در پایان گفت: در زمان مدیریت من ما سعی کرده ایم قراردادها را تا جایی که می توانیم به واقعیت نزدیک کنیم. البته سیاست های سازمان لیگ هم خیلی کمک کرده است که رقم قرارداد بازیکنان کمی پایین تر بیاید.