به گزارشافکارنیوز، امید ابراهیمی پس از تمدید قرارداد خود با این تیم گفت: من یک سال در استقلال بازی کردم و به تمامی ارکان باشگاه به خصوص هواداران وابسته شده بودم و نمی توانستم از این فضا جدا شوم. فصل گذشته با بد شانسی به اهدافمان نرسیدیم و نتوانستیم هواداران را راضی کنیم اما این فصل در استقلال ماندم تا نتایج سال گذشته را جبران کنیم.

ابراهیمی در پاسخ به این سوال که عده ای انتظار داشتند با توجه به مشکلات مالی استقلال وی در این تیم نماند، افزود: اولویت اول من مسائل مالی نبوده و نیست و مطمئن باشید اگر بود با توجه به اینکه از فصل گذشته نزدیک به ۴۰% طلب دارم با استقلال تمدید نمی کردم. من ارتباط خوبی با استقلالی ها دارم و واقعا نتوانستم خودم را راضی کنم که این فضا از بین برود. هر چند فصل گذشته با توجه به اتفاقاتی که رخ داد خاطره خوبی از فصل اول حضورم نداشتم اما امیدوارم امسال نتایج مورد نظر هواداران را کسب کنیم.

ابراهیمی درباره آینده استقلال در فصل جاری با کادر فنی جدید، تصریح کرد: من افتخار شاگردی مظلومی را نداشته ام ولی من یک بازیکن حرفه ای هستم و با هر کادرفنی‌ای که باشگاه انتخاب کند کار خواهم کرد. دوستان زیادی از جمله رحمتی، حیدری و دیگران نیز در استقلال حضور دارند که معتقد هستم با حضور این بازیکنان و درایت کادر فنی می توانیم نتایج خوبی کسب کنیم.

وی درباره تاثیر خسرو حیدری در ماندن وی در استفلال گفت: خسرو دوست نزدیک و صمیمی من است اما هر کسی در زندگی شخصی اش خودش تصمیم گیرنده نهایی است. هر دو ما حرفه ای هستیم و این موضوع که عده ای می گویند دیگری برای هر کدام از ما تصمیم می گیرد کار درستی نیست. آمدن و ماندن در استقلال تنها به خواست خودم بوده است که این موضوع در فوتبال حرفه ای امری طبیعی است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا قراردادش را یک ساله با استقلالی‌ها تمدید کرده است، گفت: من قصد ندارم از الان راجع به آینده‌ام تصمیم بگیرم. من اگر می‌خواستم در استقلال نمانم و آینده ام را در استقلال نمی‌دیدم می‌توانستم در این تیم نمانم ولی هواداران بدانند که من به دنبال پول نیستم. اگر قراردادم را یک ساله تمدید می‌کنم به این دلیل است که نمی‌خواهم سربار تیم باشم چون ممکن است از اگر کادرفنی جدید بیاید، من را نخواهد.

هافبک استقلال در پایان صحبتهایش افزود: در پایان لازم میدانم از امیر قلعه نویی تشکر کنم. وی زحمات زیادی برای من کشیده است و اعتقاد دارم سال گذشته با بدشانسی نتوانستیم نتایج خوبی بگیریم. همچنین از آقای نظری جویباری نیز تشکر می کنم که در این مدت زحمات زیادی کشید تا ماندن من در استقلال آسان شود و در نهایت هم امیدوارم امسال با هدایت آقای مظلومی بتوانیم خاطرات تلخ گذشته را پاک کنیم.