به گزارش افکارنیوز، باورکردنی نیست اما حقیقت دارد که علی علیپور در اوج جوانی خسته و فرسوده شده است. طاقتش طاق و توانش تمام شده است. باور نمی‌کنید؟ تا انتهای این مصاحبه یا به عبارت بهتر درددل، با ما و علی علیپور باشید.

مشکل مسکن تو چیست که هنوز حل نشده است؟
(با بی‌حوصلگی) راستش قرار شد در این رابطه خیلی صحبت نکنیم!

به هر حال این مسئله رسانه‌ای شده و…
باور کنید خسته شدم. به همراه همسرم در تهران آواره شدیم!(سکوت می‌کند).

یعنی چه؟
یعنی اینکه من متأهل با هزار امید و آرزو همسرم را به تهران آوردم و به پرسپولیس پیوستم اما الان باید سربار یکی از دوستانم باشم!

می‌شود واضح‌تر بگویید؟
بله، زمان حضور در راه‌آهن، باشگاه ۱۰ میلیون تومان پول به من داد که رفتم و یک خانه که چه عرض کنم انباری در محله نازی‌آباد اجاره کردم. ۱۰ میلیون تومان پیش و ماهی ۳۰۰ هزار تومان اجاره! تا چند وقت پیش هم آنجا بودم اما دیدم واقعاً نمی‌توانم ادامه بدهم و خانه را تحویل دادم. جایم بسیار کوچک، تاریک و نمور بود. تصمیم گرفتیم از آنجا بلند شویم و موقتاً در منزل دوستم ساکن شدیم تا باشگاه پرسپولیس پولی به ما بدهد که…

که نداد؟!
به خدا نمی‌دانم چه بگویم؟! خجالت می‌کشم، سربار دوست متأهلم شدم. این بنده خدا هم یک بچه دارد و دیگر نمی‌تواند میزبان من باشد.

منزل دوست تو کجاست؟
همان نازی‌آباد. این روزها صبح و بعد از ظهر تمرین داریم. هر روز باید ۵۰ کیلومتر تا جنت‌آباد و درفشی‌فر بیایم. حالا فکر کنید خسته و کوفته باید همین ۵۰ کیلومتر را برگردم. آیا توانی برای من می‌ماند؟ از لحاظ بدنی که هیچ، از لحاظ فکری هم اصلاً تمرکز ندارم.

مگر پول قراردادت را نگرفتی؟
نه، چی گرفتم؟ بابت پارسال چیزی نگرفتم. یک پول مختصری دادند که خرج خورد و خوراک و بدهی‌ام شد!

بدهی؟
بله همین الان فکر می‌کنید از کجا خرج و مخارج زندگی‌ام را تأمین می‌کنم؟ مجبورم از دوستان و آشنایان قرض کنم و بعد پس بدهم. مشکلات زیاد است و…

حالا باشگاه چه جوابی به تو داد؟
رفتم به دفتر باشگاه شاید مشکلم حل شود اما امروز و فردا می‌کنند. باور کنید خسته شدم. نمی‌دانم چه کار کنم؟ کلافه شدم! شاید بعضی‌ها بگویند مشکل مسکن علیپور چه ربطی به باشگاه دارد؟ خب اگر پولم را بدهند می‌روم یک جایی را اجاره می‌کنم تا با همسرم زندگی کنم. آیا این خواسته زیادی است؟

شاید مزد گلزنی‌ات در دربی باشد!
زدن آن گل که وظیفه‌ام بود. من دروازه استقلال را باز نکردم که چیز زیادی بخواهم. الان هم فقط می‌گویم پولی بدهند تا بتوانم یک خانه کوچک‌ نزدیک محل تمرین اجاره کنم، همین!

راستی قرارداد مالی‌ات برای فصل بعد چقدر است؟
نمی‌دانم! هنوز درباره مسائل مالی صحبتی نکرده‌ایم!

قابل توجه مدیران پرسپولیس
قصه تلخ زندگی علی علیپور را شنیدید؟ نظرتان چیست؟
جوان بيادعا و شمالي پرسپوليس ابتدا قصد نداشت حرفي از مشكلات فراوان خود بزند اما با اصرار ما صحبتهايي به شكل خصوصي مطرح كرد كه حيفمان آمد رسانهاي نكنيم. فقط اميدواريم آقاياني كه در باشگاه پرسپوليس از حقايق فراري هستند بعد از خواندن اين مصاحبه تأثربرانگيز براي عليپور جوان دردسر درست نكنند! اين جمله ما خطاب به آنهايي است كه شايد هوس كنند گلزن دربي را مؤاخذه كنند بايد اول خودشان را مؤاخذه كنند كه چرا بازيكن جوان، متأهل و مستعد پرسپوليس به اين حال و روز درآمده است؟