به گزارش افکارنیوز، میثم مجیدی از انگیزه بالایی برای شروع لیگ پانزدهم برخوردار است. وی اعتقاد دارد استقلال پس از دو فصل ناکامی سال خوبی را پشت سر خواهد گذاشت و امیدوار است هواداران آبی تیم محبوب خود را تنها نگذارند و با سکوها آشتی کنند.

مجیدی از تشابه اسمی اش با هفت مقدس استقلالی‌ها گفت تا لحظه شماری این بازیکن برای حضور در دربی که می‌خواهد در این بازی بهترین باشد.

اظهارات مجیدی را در ادامه می خوانید:

* می‌دانی هفت مقدس یعنی چه؟

- فکر می‌کنم لقبی است که هواداران استقلال به فرهاد مجیدی داده‌اند.

* حالا از بازیکنی که تشابه فامیلی با او دارد از هواداران چه انتظاری دارد؟

- فرهاد مجیدی از بزرگان فوتبال ایران است و سال‌ها برای استقلال افتخارآفرینی کرده. اینکه فامیلی من با او یکی است بار سنگینی روی شانه من خواهد بود. امیدوارم با ارائه بازی‌های خاص بتوانم کمی در حد نام مجیدی ظاهر شوم زیرا به هیچ وجه خود را با او مقایسه نمی‌کنم. البته خوشحالم که برادر او در کادر فنی حضور دارد.

* بیش از هفته است با استقلال تمرین می‌کنی. جو تیم را چطور دیدی؟

- جو استقلال بسیار خوب و صمیمی است. خودم فکر نمی‌کردم که شرایط اینگونه باشد. بازیکنان باتجربه تیم مثل رحمتی، برهانی و طالب‌لو برخوردهایی با بازیکنان جدید انجام می‌دهند که همه ما یک دنیا انگیزه گرفته‌ایم.

* از شوخی‌های حنیف بگو…

- او که در کل خیلی شوخ طبع است و این موضوع در این چند روز تمرین به من ثابت شد. امیدوارم همه ما در کنار هم سال خوبی را پشت سر بگذاریم.

* به این اتفاق خوش بینی؟

- چرا که نه؟ خوشبختانه کادر فنی کارآمدی در تیم حضور دارد و مسئولان تلاش می‌کنند چند بازیکن دیگر را هم جذب کنند تا استقلال همانی شود که هواداران انتظار دارند. امیدوارم هواداران هم در فصل پیش رو با سکوها آشتی کنند تا بتوانیم بعد از دو فصل ناکامی برای استقلال افتخارآفرینی کنیم.

* هواداران لقب خاصی به تو نداده‌اند؟

- خیر. البته من دنبال لقب گرفتن یا مقایسه با بازیکن خاصی نیستم.

* پس در فوتبال الگویی نداری؟

- وقتی جوان‌تر بودم نیکبخت واحدی الگوی من بود!

* در فوتبال دنیا چطور؟

- از بازی‌های مارسلو و جوردی‌ آلبا لذت می‌برم.

* حالا طرفدار رئال هستی یا بارسا؟

- نه بارسائی‌ام نه طرفدار رئال.

* اصلاً فوتبال خارجی می‌بینی؟!

- بله بازی‌ها را می‌بینم تا بتوانم به بار فنی خود اضافه کنم اما طرفدار تیم خاصی نیستم.

* حالا امسال استقلال با داشتن تو جناح چپ خوبی خواهد داشت؟

- تلاش می‌کنم سمت چپ استقلال را بیمه کنم. می‌خواهم به کمک هم تیمی‌های خود این منطقه از زمین را به یکی از نقاط قوت استقلال تبدیل سازم.

* استقلال در سال‌های نه چندان دور در چپ و راست زمین نوازی و نیکبخت را در اختیار داشت و قبل‌تر هم ورمزیار و زرینچه دو سمت استقلال را به سوپاپ اطمینان تبدیل کرده بودند. به نظر تو این فصل این اتفاق در استقلال خواهد افتاد؟

- خوشبختانه در سمت راست فخرالدینی و حیدری حضور دارند و در سمت چپ من به همراه کریمی هستیم. تلاش می‌کنیم هر دو جناح استقلال منسجم باشد. در این موضوع شک نداشته باشید.

* اما بیگ‌زاده رفت…

- از جدایی او ناراحت شدم. بیگ‌زاده بازیکن کوچکی نیست.

* با او تماس داشتی؟

- بله از هاشم رخصت گرفتم و گفتم اگر حرفی از قول من علیه تو گفته می‌شود دروغ است.

* چه شماره‌ای را می‌پوشی؟

- شماره بیست را می‌پوشم.

* خرافاتی هستی؟

- چطور؟

* گفتم شاید به این دلیل مثلاً شماره بیست می‌پوشی(!)

- به هیچ عنوان اهل خرافات نیستم. زمانی که در آلومینیوم بودم به دلیل علاقه به نیمکت می‌خواستم شماره بیست و دو را بپوشم اما این شماره بر تن فرناندو و گلر تیم بود به همین دلیل از آن سال شماره بیست را پوشیدم.

* شنیدم آدم بسیار معتقدی هم هستی…

- همیشه به خدا و ائمه توسل می‌کنم و هر چه دارم آن را از الطاف الهی می‌دانم. خدا را شکر پدر و مادری نمونه و همسری فداکار هم کنارم هستند. دو روز بعد از عقد قرارداد با استقلال به دلیل اینکه همسر من اهل شیراز است، به این شهر رفتم و در شاهچراغ پیمان بستم که سال خوبی داشته باشم.

* پس متاهل هستی؟

- خدا را شکر ازدواج کرده‌ام.

* قبول داری این موضوع کمک زیادی به تو در استقلال خواهد کرد؟

- صد در صد. متأهل هستم و اسیر حواشی پایتخت نخواهم شد.

* از حالا به اولین تجربه‌ات در داربی پایتخت فکر می‌کنی؟

- خوشبختانه فصل قبل دربی خوزستان را تجربه کردم اما دربی تهران هیجان انگیزتر است و برای حضور در آن لحظه شماری می‌کنم. آرزوی هر بازیکنی حضور در چنین بازی است البته از حالا صحبت درباره آن زود است.

* حرف خاصی نداری؟

- از مسئولان و سرمربی استقلال خوزستان که با انتقال من موافقت کردند تشکر میکنم علاوه بر این از اعتماد مظلومی و پورحیدری هم سپاسگزارم و تلاش خواهم کرد با عملکرد قابل قبول پاسخگوی اطمینان آنها باشم.