به گزارشافکارنیوز، جواد ظریف، حالا مرد اول موج‌ها و ضدموج‌ها در شبکه‌های اجتماعی است و نام امیرکبیر و مصدق برای مقایسه با او به میان می‌‌آید و موافقان و مخالفان در این باره اظهارنظر می‌کنند و حالا ظریف نام ایران عزیز را در مجامع جهانی به صعود قابل توجهی نزدیک کرده و اگر بخواهیم فوتبالی حرف بزنیم، باید بگوییم او گل پیروزی را در مذاکره قرن به‌ثمر رساند.

فوتبال ایران همیشه از پول‌های بلوکه شده‌‌اش می‌نالید ولی حالا مرد همیشه خندان فوتبال هم از توافق انجام شده خوشحال است و می‌گوید: «با این اتفاق مشکل انتقال پول‌های بلوکه شده فوتبال ایران به احتمال زیاد حل خواهد شد و همچنین بازی‌های دوستانه با تیم‌هایی که سابق بر این در انجام آن مشکلاتی وجود داشت، راحت‌تر خواهد شد.»

اما این پایان کار نبود و پس از حصول نتیجه پایانی هسته‌ای، تعدادی از اهالی سرشناس ورزش ایران نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

یکی از سرشناس‌ترین چهره‌های ورزشی ایران در جامعه جهانی، علی دایی است که با انتشار عکسی از ملاقاتش با ظریف در اینستاگرامش نوشت: «به امید آینده‌اى روشن براى ایران…» سوشا مکانی که عکسی از خودش و ظریف نداشت تا منتشر کند هم نوشت: «خداوکیلی تو را باید بغل کرد، بیا بغلم مرسی که هستی!» پیام صادقیان هم که قول داده زیر نظر منصوریان حاشیه‌ها را کنار بگذارد، به ظریف خسته‌نباشید گفت و نوشت: «مرد روزهای سخت، خسته نباشید.» محمدرضا خانزاده نیز در صفحه اینستاگرام خود عکس ظریف در اردوی تیم‌ ملی را منتشر کرد و نوشت: «با سپاس و خسته‌نباشید فراوان خدمت همه مسئولان و آقای ظریف. مرسی.»

اما شاید یکی از جالب‌ترین عکس‌هایی که منتشر شد، عکسی بود که بنگر از اردوی پرسپولیس از ترکیه منتشر کرد. ۴ پرسپولیسی در این عکس نوشته‌ای در دست دارند که از گروه ۱ + ۵ تشکر کرده‌اند که البته نشان می‌دهد آنها در تشکر از وزیر امور خارجه هم کری با رقیب را فراموش نکرده‌اند.

در زیر این عکس بنگر نوشت: «یهویی با بچه‌ها، دکتر متشکریم. مهدی طارمی، احمد نوراللهی، علی علیپور. الان برخی دوستان می‌آیند پیام می‌گذارند که متشکر نباش و این حرف‌ها، اما ما می‌خواهیم متشکر باشیم. بده؟»

البته بنگر یک پیام شخصی هم با گذاشتن عکسی از ظریف منتشر کرد: «بعد از توافق تاریخ‌ساز، تاریخ به احترام تو خواهد ایستاد. خدا را شکر. مردم‌مان در فشار بودن ان‌شاءا… بعد این توافق ملت عزیز ایران در رفاه بیشتر باشن، همه چیز ارزان‌تر بشه تا همه بتونن از همه امکانات مملکت عزیزمان استفاده کنن. دمتان گرم که زیر بار حرف زور نرفتین و با سربلندی توافق کردین. زنده‌باد ایران و ایرانی. زنده‌باد خودمان که بهترینیم.» سردار آزمون هم فقط از وزیر امور خارجه تشکر کرد و نوشت: «آقای ظریف متشکریم مرد».

حسين ماهيني هم نوشت: به اميد روزهاي بهتر، مرسي دكتر عزيز. اما استقلاليها كمتر از پرسپوليسيها به مسئله توافق هستهاي واكنش نشان دادند و رضا عنايتي كه فصل قبل كاپيتان اين تيم بود، تنها عكسي از ظريف در تراس هتل كوبورگ اتريش كه لبخند بر لب دارد، منتشر كرد و هيچ توضيحي نداد. مهدي اميرآبادي، مدافع سابق استقلال هم كه حالا در ورزش شهرداري مشغول به كار است، نوشت: هرچه صبر بيشتر باشد، دقت بيشتر است و هرچه دقت بيشتر باشد، موفقيت بيشتر است. مچكريم تيم هستهاى. عليرضا دبير عضو ورزشي شوراي شهر تهران هم با انتشار عكسي از ظريف در كنار مقام معظم رهبري نوشت: به اميد سرافرازي بيش از پيش كشورم. به اميد سربلندي بيش از پيش ملتم.