به گزارشافکارنیوز،دغدغه‌های مالی فدراسیون تیراندازی این بار قبل از آغاز رقابت‌های جهانی آذربایجان، ورزشکاران را نیز درگیر خود کرده است و آنها را به تب و تاب جمع کردن پول انداخته است.

فدراسیون تیراندازی تاکنون در بیشتر مسابقات برگزار شده برای کسب سهمیه المپیک برای اعزام ورزشکارانش دست به دامان قرض شده است تا جایی که دیگر این موضوع قرض گرفتنف چوب خط فدراسیون نشینان را پر کرده و دیگر کسی حاضر نیست از این طریق تیراندازان را راهی کند این موضوع باعثشد تا فدراسیون قبل از آغاز مسابقات جهانی چاره دیگری برای تامین هزینه‌های اعزام بیندیشد و آن این است که به تیراندازی گفته‌اند برای شرکت در رقابت‌های آذربایجان‌ باید با هزینه‌های شخصی خود شرکت کنید!

با این وجود تامین هزینه‌های سفر برای تیراندازی نیز سنگین است و نمی‌توان به سادگی از این موضوع عبور کرد جام جهانی‌ تیراندازی آذربایجان سومین رقابت برای کسب سهمیه المپیک است که رشته‌های تفنگ تپانچه و اهداف پروازی در این رقابت‌های شرکت کردند اما برخی ملی‌پوشان از تیم ملی خط خوردند.

با توجه به اینکه برای این مسابقات ثبت نام ملی‌پوشان صورت گرفت اما هنوز اعزام قطعی نیست و فدراسیون باید منتظر کمک مالی وزارت ورزش باشد در دو دوره گذشته جام جهانی تیراندازان موفق به کسب سهمیه المپیک نشدند اما تا رسیدن به فینال فقط چند امتیاز فاصله داشتند.

چنانچه اگر تیراندازان شانس حضور در رقابت‌های آذربایجان را از دست بدهند دیگر فرصتی برای جبران باقی نخواهد ماند.

فدراسیون چندی پیش به ملی‌پوشان اعلام کرد که در صورت صرف هزینه‌های شخصی برای حضور در رقابت‌های آذربایجان در صورت گرفتن سهمیه المپیک هزینه‌ها به آنها داده خواهد شد اما جای سوال این جاست که با این وضعیت مالی فدراسیون چگونه می‌خواهد این هزینه‌ها را پرداخت کند.

امام قلی نژاد: همیشه تیراندازان باید تاوان بی پولی فدراسیون را بدهند


نرجس امام قلی نژاد، تیراندازی که در رقابت‌های اینچئون کره جنوبی مدال نقره کسب کرد یکی از ورزشکارانی است که برای شرکت در رقابت‌های جام جهانی آذربایجان باید با هزینه‌های شخصی شرکت کند.

وی درباره این موضوع می‌گوید: متاسفانه تیراندازان همیشه باید تاوان بی پولی‌های فدراسیون و بی توجهی مسئولان را بدهند فکر نکنم هیچ رشته‌ای مثل تیراندازی تا این حد گرفتار مشکلات مالی باشد.

وی افزود: فدراسیون به دلیل مشکلاتی که دارد دیگر از پس هزینه‌های سنگین تیراندازی بر نمی‌آید.

دارنده مدال نقره بازیهای آسیایی خاطر نشان کرد: مشکلات ما فقط در این زمینه نیست بلکه با مساله کمبود فشنگ نیز روبه رو هستیم و تعداد فشنگ‌هایی که برای تمرین در اختیار داریم بسیار ناچیز است در حالیکه رقبای ما روزانه بیش از ۳۰۰ فشنگ استفاده می‌کنند.

ملی‌پوش تیراندازی عنوان کرد: در بخش تفنگ بادی طبق برنامه‌های مربی تمرینات خوبی داشتیم اما در بخش خفیف اصلا شرایط مساعد نیست و همچنان با مشکلات گذشته دست و پنجه نرم می‌کنیم.

**چند تیرانداز قادر به تامین هزینه اعزام خواهند بود؟


با توجه به سیاست جدیدی که فدراسیون تیراندازی در پیش گرفته و زمان اندکی که تا شروع مسابقات جهانی باقی مانده اکنون باید منتظر نشست تا ببینیم چند نفر از ورزشکاران قادر خواهند بود هزینه سفر خود را تامین کنند؟

آیا اگر همه آنها به هر طریق این پول را جمع کردند این رویه در بین فدراسیوننشینان به مشکل یک قانون درخواهد آمد که از این به بعد هر کجا میخواهد اعزام شوید اول پول بدهید بعد بروید یا خیر؟