به گزارشافکارخبر، رضا سیم‌خواه درباره شرایط فرنگی‌کاران جوان برای حضور در مسابقات جهانی اظهار داشت: با وجود سختی‌ها و مسیر طولانی که برای رسیدن به محل برگزاری مسابقات پشت سر گذاشتیم، بچه‌ها شرایط خوبی دارند و خوشبختانه مشکل جدی هم تیم را تهدید نمی‌کند.

وی ادامه داد: تمام تلاش‌مان را تا به انجام داده‌ایم و بچه‌ها از نظر روحی و روانی شرایط خوبی دارند. در چهار وزن اول شانس بالایی برای کسب مدال داریم، البته به شرطی که بچه‌ها به خوبی قابلیت‌های‌شان را روی تشک پیاده کنند و خودشان باشند. امیدواریم بتوانند در حد توان‌شان ظاهر شوند، هر چند که در مسابقات جهانی قرعه هم اهمیت دارند و امیدواریم در دورهای اول به مشکل نخورند تا بعد از یک دور بتوانند با بازیابی توان‌شان بهترین نمایش را داشته باشند.

سرمربی تیم کشتی فرنگی جوانان درباره شرایط چهار وزن اول عنوان کرد: مشکل خاصی نداریم و اضافه وزن بچه‌ها طبیعی است. امیدواریم با برنامه‌ریزی که انجام داده‌ایم به راحتی سر وزن برسند و مشکل خاصی پیش نیاید تا بچه‌ها با آمادگی و توان کامل به مصاف حریفان بروند. با توجه به شرایط موجود بچه‌ها به آماده رویارویی با حریفان جهانی هستند و امیدواریم در چهار وزن نخست نتایج قابل قبولی کسب کنیم که زیاد هم دور از انتظار نیست، چرا که امید زیادی داریم.

مراسم وزنکشی چهار وزن اول کشتی فرنگی قهرمانی جوانان جهان بعد از ظهر امروز (دوشنبه) به وقت محلی برگزار خواهد شد و خدری در ۵۰ کیلوگرم، سعادتیفر در ۶۰ کیلوگرم، ابراهیمی در ۷۴ کیلوگرم و حسینی در ۹۶ کیلوگرم روی باسکول خواهند رفت تا از صبح فردا (سهشنبه) به مصاف حریفان بروند.