به گزارش افکارخبر، او دیروز به سؤالات ما پاسخ داد.

چرا در فصل جاری لیگ چین، تیم تیانجین‌تدا خوب نتیجه نگرفته؟
کم‌دقتی، بدشانسی، از دست دادن پنالتی‌ها و تا حدودی اشتباهات داوری که به ضرر ما رقم خورده، باعثشد نتایج ضعیفی بگیریم اما ما حتماً اشتباهات فردی‌مان را کم می‌کنیم و ان‌شاءا… با چند برد به شرایط نه‌چندان خوب‌مان در جدول سر و سامان می‌بخشیم.

زمان به عقب بازگردد باز هم بازی در لیگ چین و تیم تیانجین‌تدا را انتخاب می‌کنی؟
بله، باز هم تیانجین‌تدا را انتخاب می‌کنم. من لیگ چین را با اهداف خاصی انتخاب کردم و از انتخابم پشیمان نیستم.

تیم نفت هم در دو بازی ابتدای فصل چندان خوب نتیجه نگرفته و دو مساوی کسب کرده. در این رابطه چه صحبتی داری؟
با دو بازی نباید در مورد یک تیم نظر داد و به نظرم باید به تیم نفت فرصت بیشتری بدهیم تا ارزش‌هایش را نشان دهد. هنوز هم تیم نفت را خیلی دوست دارم؛ تیمی که به نظرم امسال به خوبی بسته شده است و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. به نظرم نفت امسال هم جزو سه مدعی اصلی قهرمانی خواهد بود.

با انجام چند بازی خوب در جام ملت‌های آسیا چند پیشنهاد خوب داشتی، فکر نمی‌کنی با صبر بیشتر پیشنهادهای بهتری را دریافت می‌کردی؟
آقای کروش در جام ملت‌ها به من اعتماد کرد و من از این لطف و اطمینان خیلی تشکر می‌کنم و در واقع همان چند بازی باعثشد چند پیشنهاد دریافت کنم. وقتی با ۴ بازی چند پیشنهاد دریافت کردم، با بیشتر از ۲۰ بازی در لیگ چین حتماً می‌توانم پیشنهادهای بهتری دریافت کنم، به همین دلیل بازی در لیگ چین را انتخاب کردم.

موفق‌ترین لژیونرهای کشورمان را چه بازیکن یا بازیکنانی می‌دانی؟
سردار و جهانبخش واقعاً بازیکنان موفقی بودند. جدا از آنها ما بازیکنان خوب دیگری نظیر قوچان‌نژاد و دژاگه را داشتیم که جزو موفق‌ترین‌ها بودند و الان هم در لیگ انگلیس و قطر بازی می‌کنند.

جهانبخش به اعتقاد خیلی‌ها بهترین انتخاب را داشته، دوست نداشتی جای او بودی؟
از موفقیت و انتخاب دوست خیلی خوبم علیرضا جهانبخش که با او دوستی صمیمانه‌ای هم دارم، خیلی خوشحالم اما هیچ‌وقت دوست نداشتم جای کس دیگری باشم. علیرضا دوست صمیمی من است اما باور کنید دوست نداشتم حتی جای کریس رونالدو باشم. از بچگی به خودم گفتم باید بازیکنی باشم که الگوی مناسبی برای بازیکنان دیگر محسوب شوم.

تیم‌های مدعی لیگ چین را چه تیم‌هایی می‌دانی؟
گوانگ‌ژو به نظر من احتمالاً قهرمان می‌شود و جدا از این تیم شانگهای، تیم اریکسون و شاندون هم دیگر تیم‌های مدعی قهرمانی هستند که بازیکنان خوبی را جذب کرده‌اند.

سرگرمی ‌های پورعلی‌گنجی در چین
مرتضی پورعلی‌گنجی در چین و در اوقات فراغت جدا از موتورسواری، کتاب‌هایی به زبان انگلیسی و فارسی را مطالعه می‌کند. پورعلی‌گنجی می‌گوید در چین خیلی از مردم این کشور به زبان انگلیسی صبحت نمی‌کنند.
او در پايان از علاقهاش به جناب خان حرف ميزند و نوع صحبت كردن او را بسيار ميپسندد.