به گزارشافکارخبر،علیرضا فغانی درباره انتقاداتی که به نحوه برخوردش با بازیکنان در لیگ ایران می‌شود، اظهار کرد: نحوه برخورد داوران در لیگ ایران با لیگ جزیره قابل مقایسه نیست. فرهنگی که آنجا روی بازیکنان حاکم است، اینجا نیست. در لیگ جزیره وقتی داور یک بازیکن را فرا می‌خواند، آن بازیکن دستش را پشتش می‌گیرد و دوستانه با داور حرف می‌زند ولی اینجا ما نمی‌توانیم که بازیکن را بخواهیم و یا اصلا نباید بازیکن را صدا کنیم.

داور بین المللی فوتبال ایران با اشاره با انتقادات تند محسن بنگر بعد از بازی ذوب آهن با پرسپولیس تاکید کرد: بعد از قضاوت در فینال جام ملتهای آسیا از خدا خواستم هر چیزی به من می‌دهد، قبلش ظرفیت لازم را به من بدهد. من دوست ندارم نگاهم به بازیکنان ایران از بالا به پایین باشد ولی وقتی چند نفر یک حرف مشترک را می‌گویند، حتما چیزی هست. الان هم حاضرم با افتخار یکسال به لیگ دسته اول بروم تا این رفتار من از بین برود.

فغانی خاطرنشان کرد: محسن بنگر بعد از صحنهخطای هند، کارت نگرفت. بعد از پنالتی ذوب آهن، او برای داور دست زد و کارت گرفت. بنگر همچنین صحبتهایی را درباره وجدان مطرح کرد که من همانجا هم مقابلش کوتاه آمدم. کارت زرد دوم بنگر هم به خاطر حمله به گلر و لگد زدن به دروازه بان حریف بود. بهر حال انسان جایزالخطاست ولی اگر قرار باشد بعد از هر بازی علیه ما هجمه ایجاد شود و بخواهیم هر هفته عذرخواهی کنیم که باید تا آخر فصل فقط معذرت خواهی کنیم.

وی که روی خط برنامه نود آمده بود، افزود: شما نگاه کنید بنگر بعد از بازی چه صحبتهایی را مطرح کرد. از اول فصل صحبتها شروع شد که نتایج خارج از زمین رقم می‌خورد. حالا رسیده به اینجا که بدترین توهینها را می‌کنند و با یک عذرخواهی در مطبوعات دنبال بخشیده شدن هستند.

فغانی در پایان تاکید کرد: تداوم این هجمه علیه داوران نه تنها به داوران بلکه به کل فوتبال لطمه میزند که باعث و بانی آن صحبتهای آدمهای مسئول و غیر مسئول است. اگر تبانی و مسئلهای هست آنرا شفاف اعلام کنند.