به گزارش افکارخبر، حالا فیگو قرار است به ایران بیاید و در قالب تیم ستارگان دنیا، مقابل ستارگان ایران بازی کند.

هفته گذشته بود که احسان علیخانی گفت به مسئولان پیشنهاد داده است حسین کعبی را دعوت کنند تا جلوی فیگو بازی کند، نه او را. نیکبخت هم می‌گوید وقتی اسم فیگو را می‌شنوند، همه یاد کعبی می‌افتند. حسین اما قرار نیست در بازی روز ششم شهریور برای تیم ستاره‌ها بازی کند.

تو را به بازی ستاره‌ها دعوت نکردند؟
محمدرضا مهدوی که در تیم هنرمندان حضور دارد، به من زنگ زد و سایز لباسم را خواست. گفت تو هم در این بازی حضور داری اما بعداً خبری نشد.

در لیست دعوت‌شده‌ها هم نیستی.
اخبار ورزشی وقتی لیست را اعلام کرد، دیدم نام من نیست. حالا نمی‌دانم چرا این‌ طور شد. از یک طرف آقای مهدوی گفت تو هستی، از آن طرف لیست را که اعلام کردند، اصلاً اسم من نبود. البته اگر هم دعوت می‌کردند، احتمالاً نمی‌رفتم.

چرا؟
چون الان برای من زود است که پیشکسوت باشم. دوماً من معتقدم باید یا تیم هنرمندان در بازی باشد یا بازیکنان. اگر تیم هنرمندان، ستارگان دنیا را دعوت کرده‌اند، بهتر بود خودشان جلوی آنها بازی کنند و دیگر فوتبالیست‌ها نیایند. الان می‌بینیم بعضی‌ها که در جام‌ جهانی‌ ۹۸ هم بازی نکرده‌اند، شریک شده‌اند و می‌خواهند بازی کنند. من زیاد موافق این شرایط نیستم.

خیلی‌ها می‌گویند اسم فیگو که می‌‌آید، یاد خطای سفت و سخت تو روی او می‌افتند.
اول از همه بگویم من اینقدر در عمرم بازیکن بزرگ دیده‌ام که مشکلی ندارم در این بازی نباشم. بگذارید بعضی‌ها که بازیکن معروف ندیده‌اند، در این بازی شرکت کنند و کیفش را ببرند! من دیده‌ام و اصراری به حضور در این مسابقه ندارم. بهتر است عشق شهرت‌ها جلوی فیگو و دیگر ستاره‌ها بازی کنند.

سؤال‌مان را جواب ندادی.
من در آن بازی خوب بازی کردم و مردم فقط به خاطر آن صحنه بازی‌ام جلوی پرتغال را یادشان نمی‌‌آید. من جلوی رونالدو و فیگو بد عمل نکردم، به خاطر همین در ذهن مردم مانده. مردم ایران فوتبالی هستند و همه چیز را می‌فهمند. من در آن مسابقه تلاش کردم تا بهترین بازی‌ام را انجام دهم و بارها جلوی فیگو و رونالدو ایستادم. بعد از بازی هم خیلی‌ها گفتند خوب بازی کردم. درباره سؤالی هم که پرسیدید، باید بگویم آن صحنه، بدترین صحنه فوتبالی من است.

واقعاً؟
بله، بدترین خاطره فوتبالی من همان ضربه‌ای است که به صورت فیگو زدم. خیلی جای حساسی خورد. صحنه بسیار بدی بود که دوست ندارم آن را نگاه کنم. من حواسم نبود که آن اتفاق افتاد، وگرنه هیچ ‌وقت دوست نداشتم این کار را بکنم. شما مطمئن باشید اگر من از قصد می‌زدم، داور از زمین بازی اخراجم می‌کرد. فیگو پشت من بود و درست او را ندیدم. به خاطر همین برخورد داشتیم. از عمد آن ضربه را نزدم، وگرنه داور اخراجم می‌کرد.

البته هر داوری بود تو را اخراج می‌کرد یا حداقل کارت نشان می‌داد.
دم داور را دیده بودم!(خنده)

تیم پرتغال آن زمان خیلی ستاره داشت. رونالدو و… ولی الان خیلی بهتر و کامل‌تر است.
بله، ولی آن موقع ستاره‌های پرتغال زیاد بودند. فیگو و دکو هم حضور داشتند. خدا را شکر می‌کنم که جلوی این بازیکنان خوب بازی کردم. با این جثه کوچکم عملکرد خوبی داشتم ولی حیف که تیم‌ ملی نتوانست نتیجه بگیرد.

بعد از بازی با فیگو صحبتی داشتید؟
من در بازي از او عذرخواهي كردم. فيگو هم كينهاي نبود كه به دل بگيرد، برعكس بعضي از بازيكنان ما كه اگر يك بار آنها را بزني، هيچ وقت فراموش نميكنند. فيگو آن روز پذيرفت كه در فوتبال اين صحنهها پيش ميآيد.