به گزارش افکارخبر، دراگان اسکوچیچ پس از شکست ۲ بر صفر فولادخوزستان مقابل پرسپولیس در چارچوب هفته پنجم لیگ برتر اظهار داشت: باید بگویم که ناراحت هستم و فکر کنم هر فردی که فولاد را دوست دارد، امروز ناامید شد. ما واقعاً لیاقت برد را نداشته و از قدرت و صلابت لازم بی‌بهره بودیم.

وی در ادامه افزود: در بازی‌های امسال لحظاتی برای ما پیش می‌آید که در بازی همه چیز را از دست می‌دهیم. مشکلی که وجود دارد، این است که خیلی از بازیکنان با ترس وارد زمین می‌شوند، چیزی که در من وجود ندارد.

این مربی کروات با تأکید بر اینکه برخی از بازیکنان فولاد ترس دارند، گفت: به خاطر اینکه بازیکنان این حالت را دارند، پس از اینکه گل می‌خوریم تازه به فکر تلاش کردن می‌افتیم. بعضی از بازیکنان ما نمی‌توانند این فشار را تحمل کنند. ما یکسری بازیکن داریم که از لحاظ بدنی نیز آماده نیستند.

«از امیرحسین فشنگچی انتظاراتی داریم اما هنوز آماده نیست»، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان با بیان این جمله خاطر نشان کرد: تیم ما ترکیبی از بازیکنان جوان و ناآماده است که ترسیده‌اند. در ۱۵ روزی که لیگ تعطیل است، سعی می‌کنیم بدن بازیکنان را‌ آماده کرده و یک بازیکن نیز به خط حمله اضافه کنیم.

اسکوچیچ تصریح کرد: سال گذشته مشکلات زیادی داشتیم و اتفاقاتی که الان می‌افتد انتظار داشتیم سال گذشته رخ دهد که این‌طور نشد. با این حال امیدوارم از این شرایط بیرون بیاییم. من چنین شرایطی را در ملوان تجربه کرده‌ام و با‌ آن آشنایی دارم.

وی درباره اعتراض شدید هواداران فولاد نیز تأکید کرد: واقعاً همه ما ناراحت هستیم. هواداران انتظار دارند که تیم ما نمایش بهتری نسبت به بازی قبل داشته باشد. خود من نیز همین انتظار را از تیمم دارم. تماشاگران اما باید شرایط را درک کنند. نمی‌شود تیمی را که تغییرات زیادی داشته است به یک‌باره درست کرد. شما ببینید فصل قبل چند بازیکن اصلی ما را گرفتند و به تیم‌های دیگر فرستادند. در فصل نقل‌وانتقالات هر بازیکنی که خواستیم به اهواز نیامد. ابتدا لیست شش نفره با باشگاه دادم، اما هیچ‌کدام از آنها جذب نشدند.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان افزود: وقتی لیست اولیه‌ام جذب نشدند اسامی دیگری را به باشگاه دادم که این نفرات با نصف رقم ما راهی تیم‌های استقلال و پرسپولیس شدند و به اهواز نیامدند. به هر حال این شرایط وجود داشت و من باید قبول می‌کردم که به کارم ادامه دهم و به نوعی مجبور بودم که با شرایط بسازم. وقتی از شش بازیکنی که می‌خواهم یکی از آنها جذب می‌شود و باشگاه برای نفرات دیگر پول ندارد یا آنها حاضر نبودند به اهواز بیایند، واقعاً کاری نمی‌شد انجام داد.

اسکوچیچ درباره مشکلات تیمش تصریح کرد: من در فصل نقل‌وانتقالات پنج مدافع به باشگاه معرفی کردم که هیچ‌کدام به اهواز نیامدند. مهرداد جماعتی و مهدی بدرلو را چند ماه به خاطر مصدومیت در اختیار نداشتیم و آنها نتوانستند در دوران آماده‌سازی تیم حضور نداشتند. در حال حاضر می‌توانیم یک بازیکن آسیایی و یک غیرآسیایی جذب کنیم تا کمی از مشکلات تیم را حل کنیم.

وی در واکنش به این پرسش که آیا نسبت به آینده تیمش ناامید شده است، گفت: من ناامید نیستم. انتظار از تیم من بالاست. در فوتبال حرفه‌ای باید فشار را هم تحمل کرد. در فوتبال نباید این‌طور باشد که از کوچک‌ترین فشار شانه خالی کنیم. من هم‌اکنون تحت فشار هستم، اما می‌مانم و می‌جنگم و انتظار دارم شاگردانم نیز همین‌طور باشند.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در پاسخ به این سؤال که چرا از فولاد جدا نمی‌شود، تصریح کرد: نه من می‌مانم و می‌جنگم و هیچ جا نمی‌روم. شرایط بسیار سخت است اما من مرد جنگیدن و تغییر شرایط هستم. ضمن اینکه با باشگاه قرارداد دارم جایی نخواهم رفت. باشگاه هم اولتیماتومی به من نداده است. شما چرا پارسال که با آن همه شرایط سخت ما نتایج خوبی گرفتیم از من انتقاد نمی‌کردید؟ وقتی پرسپولیس و استقلال را بردیم چرا از این سوالات از من نمی‌شد؟ من مسئولیت تیمم را برعهده گرفتم و اشتباه خود را جبران خواهیم کرد. وظیفه‌ام این است که تیمم را درست کنم و حتماً این کار را انجام خواهم داد.

اسکوچیچ با تأکید بر اینکه به آینده تیمش بسیار امیدوار است، خاطر نشان کرد: من قوی هستم و اگر شرایط سخت نباشد نمیتوانم قوی بودن خود را نشان دهم. چنین شرایطی باید پیش بیاید تا ثابت کنم چقدر قوی هستم. الان که همه از تیم فولاد ناامید شدهاند باید خود را ثابت کنم. شرایط بسیار سخت است اما باید تحمل کرد من اصول خود را زیر پا نمیگذارم و با قدرت برای تغییر شرایط تیمم خواهم جنگید.