به گزارش افکارخبر، فرصت باشگاه استقلال برای پرداخت مطالبات برخی از بازیکنان خارجی سابق آبی پوشان به پایان رسیده است.

در این میان به نظر می رسد پرونده شکایت رودریگو توزی بازیکن برزیلی سه فصل پیش استقلال که از تراکتورسازی به این تیم پیوست از همه جدی تر باشد، او که این روزها به صورت مستقیم در شبکه های اجتماعی تهدید می کند که تا وقتی پولش را نگیرد، دست از شکایت برنمی دارد.

این بازیکن در چند سال اخیر با سه وکیل ایتالیایی و سوئیسی از طریق فیفا به دنبال مطالبات خود بوده است اما تا به حال به هیچ نتیجه ای نرسیده است. مبلغ قرارداد این بازیکن ۳۷۰ هزار دلار بوده که به شکل عجیب در اسناد مالی باشگاه آمده است ولی هیچ مبلغی به این بازیکن پرداخت نشده است.

همچنین می توان به شکایت دیگر بازیکن سابق استقلال یعنی گوران لاوره اشاره کرد که این پرونده نیز خطر را بیخ گوش استقلالی ها قرار داده است. با این وضعیت به نظر می رسد اگر مسئولان استقلال در یکی، دو هفته آینده برای پرداخت مطالبات این بازیکنان فکر جدی نکنند کسر امتیاز از این تیم عملی خواهد شد و آن وقت است که دیگر چاره ای وجود ندارد.

علی اصغر مانوسی فر مشاور بین الملل باشگاه استقلال درباره پرونده شکایت بازیکنان خارجی به کاپ، گفت: این پرونده ها فقط مربوط به توزی یا لاوره نمی شود. بلکه ۵ بازیکن هستند که پرونده شکایت آنها از استقلال در فیفا جاری است. البته ما یکی، دوسالی است که با این بازیکنان و همچنین فیفا در حال مکاتبه هستیم اما متاسفانه دیگر هیچ زمانی باقی نمانده است. خطر کسر امتیاز از استقلال جدی است و مسئولان باید سریع تر فکری به حال این پرونده ها کنند.

وی افزود: من فردا در جلسه هیات مدیره حاضر می شوم تا به اعضای هیات مدیره این موضوع را منتقل کنم که دیگر فرصت برای مکاتبه و مذاکره در خصوص پرونده های بازیکنان خارجی به پایان رسیده است. نمی خواهم زمانی برای باشگاه تعیین کنم که مثلا اگر تا یک هفته آینده این پول پرداخت نشود اتفاقی می افتد اما این بار دیگر اخطارها جدی است و باید با عجله کار رسیدگی به این پرونده ها انجام شود. تنها مشکل هم در راه حل این پرونده ها مسائل مالی است که هیات مدیره باید برای حل آن هرچه سریع تر اقدام کند.