به گزارش افکارخبر، به نظر می‌رسد تراکتورسازی و هواداران پرشور این تیم، دو مشکل اساسی در راه قهرمانی امسال جلوی پای بازیکنان این تیم می‌بینند.

مشکل اصلی تراکتورسازی شاید تغییرات بیش از حد باشد؛ بسیاری از کارشناسان معتقد بودند که سربازگیری تراکتور از میان برترین‌های لیگ به سود این تیم تمام خواهد شد اما واقعیت این است که این تغییرات به دلیل پرتعداد بودن و البته ناهماهنگی زیاد بین بازیکنان تیم، کار را برای عمو سیبیلوی تبریز سخت کرده و هر روز بیشتر فریاد می‌زند تا بازیکنانش بتوانند چشم بسته یکدیگر را پیدا کنند.

این البته اولین مشکل تونی‌ویرا است، اما تنها مشکل او نیست. تونی با نگاهی به لیست بازیکنانش و البته آمار مصدومانش می‌تواند متوجه شود که درد بزرگتری از هماهنگی هم تیمش را می آزارد و آن این است که تیمش بیش از حد استاندارد مصدوم داده است.

پنج دیدار از لیگ گذشته و ۶ مصدوم روی دست ویرا مانده که این اصلا منطقی به نظر نمی‌رسد. سعید آقایی، محمد ایران پوریان، خالد شفیعی، شجاع خلیل‌زاده سروش رفیعی و سامان نریمان جهان در همین چند بازی مصدوم بوده یا مصدوم شده‌اند که عدد بسیار بالایی را نشان می‌دهد.

بسیاری از هواداران این تیم معتقد هستند این مصدومیت‌ها ماحصل بدنسازی نامناسبی بوده که این تیم داشته است، مشکلی که از زمان جدایی مربی بدنساز پیشین این باشگاه و آمدن مربی بدنساز مدنظر تونی رخ داده است. حتی در برخی از تمرینات هم هواداران نام سعید آلوسی مربی پیشین تراکتورسازی را صدا می‌زنند تا بدین روش اعتراض خود نسبت به این مشکل بزرگ را به گوش مدیران باشگاه برسانند.

در واقع این بیست روز تعطیلی برای تونی حکم نوش دارو را ایفا می‌کند چرا که برای هر دو مشکل تراکتورسازی زمان می‌خرد. در این بیست روز تعطیلی تراکتور هم می‌تواند مصدومانش را برساند و هم با بیشتر مسابقه دادن و تمرین کردن، هماهنگ‌تر شود و کار را درست جلو ببرد.

تعداد مصدومان تراکتورسازی غیر منطقی است و نمی‌توان آن را به بدشانسی مرتبط کرد. در فوتبال چیزی به نام شانس وجود ندارد مگر در قرعه کشی، پس تونی شاید باید روی بدنسازی تیمش هم کار کند تا تعداد مصدومیت‌ها را در ادامه لیگ پایین بیاورد. البته حل این مشکل نیاز به تجدید نظر در امر بدنسازی تیمش دارد تا همانند فصل گذشته در دقایق پایانی دیدارهای مهم، امتیازات حساسی را از دست ندهد.

در این میان هواداران تراکتورسازی هم نقش بزرگی ایفا میکنند و باید دید تا کجا از تیمشان حمایت خواهند کرد؟ تونی البته وقت کافی برای ساختن تراکتور تغییر یافته و پرستاره دارد باید دید چگونه از آن استفاده خواهد کرد؟