به گزارش افکارخبر، پس از اتفاقاتی که امروز در تمرین پرسپولیس بر سر مسائل مالی رخ داد، خبرنگاران برای مصاحبه با علی اکبر طاهری به محل این باشگاه رفتند. با مساعدت پندار خمارلو، مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس در شرایطی که طاهری کمتر با خبرنگاران روبه‌رو می‌شود اما در نشست خبری پاسخگوی سوالات خبرنگاران شد.

طاهری در خصوص حل مشکلات مالی باشگاه پرسپولیس گفت: من دفعه قبل هم توضیح دادم به دلیل آنکه در فصل واگذاری باشگاه بودیم خیلی از اقدامات را نمی‌توانستیم انجام دهیم. زمانی که قطعی شد که پرسپولیس و استقلال واگذار نمی‌شوند این انتظار می‌رفت که پوشش مالی به نفع احسن داشته باشیم. در این خصوص ما از کانال‌های تبلیغاتی مانند تبلیغات روی لباس، تابلوهای تبلیغاتی، برنامه‌های پیامکی و الکترونیکی و… درآمدهایی داشتیم اما جواب هزینه‌های باشگاه را نمی‌داد.

وی افزود: با پیگیری‌های وزارت ورزش و کمک‌هایی که هیئت دولت خواهد کرد قرار است در این مقطع زمانی دولت منابع لازم را برای پوشش هزینه‌های مالی باشگاه پرسپولیس در نظر بگیرد.

سرپرست باشگاه پرسپولیس تاکید کرد: نگاه خاصی در دولت و وزارت ورزش وجود دارد تا باشگاه پرسپولیس را به جایگاه واقعی خود برسانیم تا مردم و علاقه‌مندان به این تیم خوشحال و دلشاد شوند.

طاهری خاطرنشان کرد: متاسفانه مشکلات و مسائل مالی روی مسائل فنی تیم سایه انداخته بود. جا دارد از کادر فنی و بازیکنان که موقعیت و شرایط باشگاه را درک کردند تشکر کنم. مطمئن باشید مشکلات مالی به زودی و چند روز آینده حل خواهد شد. در حال حاضر مشکلاتی مانند معوقات مالی، دارایی، بیمه، مالیات و… وجود دارد که با کمکی که قرار است از سوی وزارت ورزش و دولت برسد را حل می‌کنیم.

وی در واکنش به این سوال که آیا قرار است وزارت ورزش پولی را به حساب باشگاه پرسپولیس واریز کند، گفت: در سرفصل وزارت ورزش آمده که اجازه ندارد پولی به حساب باشگاه پرسپولیس پرداخت کند و ما به دنبال این هستیم که از منابع دیگر پولی را فراهم کنیم. این مسئله در حال اجراست و پولی که قرار است به باشگاه پرداخت شود باید چند مرحله را طی کند. به هر حال ما باشگاه دولتی هستیم و باید آمدن پول به خزانه باشگاه بعد از گذشت از چند مراجع صورت گیرد. احتمالا ظرف یکی، دو روز آینده این اتفاق رخ دهد و چون پنجشنبه و جمعه اکثر اداره‌ها تعطیل است، ممکن است پول‌ها شنبه تا یکشنبه به حساب باشگاه ریخته شود.

طاهری در واکنش به اتفاقاتی که صبح امروز رخ داد و بازیکنان تمرین تاکتیکی نکردند، گفت: در تمرین امروز اتفاق خاصی رخ نداده است، در هر صورت بازیکنان نگران وضعیت مالی خود هستند و من هم نگران کل تیم هستم. هدف ما این است که رضایت همه اعضای تیم را فراهم کنیم. مشکل مالی معضل امروز تیم نیست بلکه از مدت‌ها قبل این مشکل وجود داشته است. جا دارد از کادر فنی و بازیکنان تیم تشکر کنم که شرایط باشگاه را درک می‌کنند و امروز هم بازیکنان اینطور نبوده که در تمرین شرکت نکنند بلکه طبق برنامه قبلی بدنسازی کردند. عصر امروز راهی درفشی‌فر خواهم شد تا جلسه‌ای با بازیکنان و مربیان داشته باشم، البته اگر شما خبرنگاران به آنجا بیایید قلم پایتان را خواهم شکست.(با خنده)

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا انتخاب اسپانسر به جایی رسیده‌ است یا نه، عنوان کرد: در مصاحبه قبلی‌ام گفتم وقتی صحبت از اسپانسر می‌شود این نیست که ما با یک شرکت توافق کنیم و این شرکت تمام هزینه باشگاه را برعهده بگیرد. مسلما هزینه‌های جاری یا قرارداد بازیکنان و مربیان خیلی زیاد است و پول اسپانسر فقط می‌تواند بخشی از مشکلات مالی باشگاه را برطرف کند. در مذاکراتی که با چند شرکت داشتیم به دنبال این بودیم که رقم‌ها را بالا ببریم و انشاءالله در روزهای آینده به توافقاتی در این زمینه خواهیم رسید. با توجه به اینکه نمی‌توانیم اسپانسر داشته باشیم تا کل هزینه باشگاه را برعهده بگیرد در حال حاضر مجبوریم به صورت مجزا اسپانسر داشته باشیم به این شکل که تبلیغ روی پیراهن خود را تا آخر فصل به یک شرکت بسپاریم و در مسائل دیگر با شرکت‌های دیگر همکاری کنیم.

طاهری در واکنش به این موضوع که باشگاه ۲۹۰ میلیاردی چگونه نمی‌تواند اسپانسر جذب کند، اظهار داشت: فرد یا شرکتی که بخواهد اسپانسر باشگاه شود همه شرایط را در نظر می‌گیرد. در بحثواگذاری یکسری مسائلی وجود داشت از قبیل تبلیغات، ساختمان باشگاه و… که در نهایت به جایی نرسید. بحثواگذاری با انتخاب اسپانسر جداست. به هر حال هر شرکت و فردی که بخواهد مالکیت باشگاه را برعهده بگیرد یا باشگاه را اجاره کند قطعا برنامه‌ای برای درآمدزایی، بهره‌وری خواهد داشت و با بررسی تمام این مسائل تصمیم می‌گیرد.

وی در مورد اینکه برای حل مشکلات مالی باشگاه در واقع چه مبلغی نیاز دارد، خاطرنشان کرد: هزینه‌های جاری باشگاه و قرارداد مربیان و بازیکنان یک بخش قضیه است و معوقه‌ها نیز بخش دیگر. وقتی چند پرونده شکایتی از باشگاه به مرحله نهایی رسیده و باشگاه محکوم است که بدهی‌های خود را پرداخت کند. مسلما نمی‌شود از هزینه‌ای که باید برای این شکایت‌ها در نظر بگیریم به سادگی گذشت؛ از طرفی شما ایاب و ذهاب تیم، پول قراردادهای بازیکنان و مربیان را هم در نظر بگیرید اینکه وزیر گفته باشگاه پرسپولیس به ۸۰ تا ۱۰۰ میلیارد پول نیاز دارد تا مشکلاتش حل شود حرف منطقی است. من فکر کنم برای پرداخت معوقه‌های باشگاه ۶۰ میلیارد بودجه نیاز داریم. هزینه‌های جاری هم مشخص است.

سرپرست باشگاه پرسپولیس افزود: با بازیکنان و کادر فنی قرارداد داریم و متعهد هستیم که قراردادهایشان را پرداخت کنیم که این موضوع کمی زمان می‌برد. ما باید سرمایه‌گذاری‌ خوبی را انجام دهیم تا درآمدهای پایداری داشته باشیم و براساس آن پرداخت‌های ما به صورت یکپارچه صورت گیرد. تا به امروز اکثر درآمدهای ما از طریق کمک‌های مالی و افراد خاص صورت گرفته بنابراین پرداخت‌های ما دچار مشکل و نوسان بوده است. مطمئن باشید اگر از این مقطع زمانی بگذریم این مشکلات حل خواهد شد.

طاهری گفت: در حال حاضر دغدغه اصلی هیئت مدیره و خود ما این است که سرمایه‌گذاری‌ خوبی انجام داده و درآمد پایدار داشته باشیم و مشکلات را به صورت ریشه‌ای حل کنیم. در این بین همه و به‌ویژه شما رسانه‌ها باید کمک کنید تا حاشیه‌ها را جمع کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا اسپانسر باشگاه توسط هیئت مدیره انتخاب می‌شود یا وزارت ورزش، تاکید کرد: این موضوع برعهده هیئت مدیره است در واقع هیئت مدیره رکن انتخاب اسپانسر باشگاه است. افراد می‌توانند به وزارت ورزش در این خصوص مراجعه کنند اما وزارت ورزش موضوع را به باشگاه ارجاع خواهد داد تا مراحل قانونی آن در باشگاه انجام شود.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سوال که آیا با هدایتی دیدار داشتید و از او درخواست کمک به باشگاه پرسپولیس کرده‌اید، گفت: من و هدایتی با اسم کوچک همدیگر را صدا می‌کنیم و ارتباط و آشنایی ما مربوط به خیلی وقت پیش است. ما یکدیگر را از گذشته می‌شناسیم و از گذشته تا به امروز در مقاطع مختلف زمانی همدیگر را می‌دیدیم. این ملاقات‌ها از قبل بوده، الان هم هست و در آینده هم ادامه دارد اما مطلب و اتفاق خاصی در این دیدارها نیفتاده است.

طاهری اضافه کرد: در خصوص درخواست کمک هم باید بگویم ما از هرگونه کمکی که به باشگاه پرسپولیس شود استقبال می‌کنیم و هر کسی می‌تواند به باشگاه کمک کند.

وی در پاسخ به این پرسش که در گذشته هدایتی کمک‌هایی به باشگاه پرسپولیس می‌کرد، از جمله اینکه هزینه سفر تیم را در آسیا پرداخت می‌کرد یا بلیت‌های ورزشگاه‌ها را می‌خرید اما گفته می‌شود از زمانی که شما سرپرست باشگاه شده‌اید دیگر تمایلی به این کار ندارد و آیا شما از او درخواست کمک کرده‌اید، اظهار داشت: باید در این خصوص از خود او بپرسید که تمایل دارد یا نه. یکی از مباحثما در هیئت مدیره این است که هواداران کمک کنند و ما از هواداران خاص انتظار خاص داریم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ درباره اینکه در مورد حق پخش تلویزیونی چه نظری دارید، گفت: انتظار می‌رفت رقم قابل توجهی از محل درآمد حق پخش تلویزیونی نصیب باشگاه‌ها شده و باشگاه‌ها از آن نفع ببرند اما با اتفاقاتی که افتاد این موضوع فعلا میسر نیست. سازمان لیگ پیگیر موضوع است و مثل اینکه قرار است شبکه‌های کارتی پوشش بازی‌های لیگ را برعهده گرفته و از این کانال درآمدهایی نصیب سازمان لیگ و درآمد باشگاه‌ها شود.

طاهری در پاسخ به این سوال که آیا این موضوع درست است که خوردبین به دلیل مشکلات مالی در فرودگاه اهواز به بازیکنان بیسکویت داد و پس از آن نیز بازیکنان می‌خواستند در تمرین اعتصاب کنند، تاکید کرد: به نظر من این نوع سوال پرسیدن اصلا درست نیست چون چنین چیزی صحت ندارد. سرپرست تیم با وجود مشکلات فراوانی که در باشگاه وجود دارد خوب کار می‌کند در فرودگاه اهواز نیز شرایطی پیش آمد و باتوجه به کوتاه بودن زمان پیش از پرواز تیم مسئولان تیم نتوانستند تمهیدات لازم رادر نظر بگیرند. خوردبین باوجود مسائل و مشکلاتی که وجود دارد مسئولیت خودرا به خوبی انجام داده و کار را پیش می‌برد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با کریم باقری مشکلی دارید و او اظهار نظر کرده که در شأن بازیکن پرسپولیس نیست در ورزشگاه محل تمرین تیم بخواهد، گفت: این ادبیات شما درست نیست و من مشکلی با باقری ندارم و مشکلی خاصی نیز پیش نیامده است. هر فردی باید در حیطه وظایف و مسئولیت خود صحبت کند. در مورد آن بازیکن هم باید بگویم بخش اداری و پشتیبانی باشگاه کارهای مربوط به اسکان آن بازیکن را انجام داده بودند که بنا بود او در هتلی در مجموعه ورزشی انقلاب استقرار پیدا کند. برنامهریزیهای زیادی در این خصوص انجام شده بود اما خود آن بازیکن تصمیم گرفت که به هتل نرود. در هر صورت پیگیر حل مشکل وی هستیم.