به گزارشافکارخبر، پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، ‌ محمود گودرزی در نشست با رئیس و اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک، هدف از تشکیل این جلسات را ایجاد هماهنگی بیشتر و یکپارچه سازی مواضع، اهداف و فعالیت‌ها و همچنین جلوگیری از صرف انرژی وموازی کاری برای حضور در المپیک ریو ۲۰۱۶ عنوان کرد.

او با تاکید به این نکته که همه ما با تمام قدرت حامی قهرمانان ایرانی برای حضور شایسته در المپیک هستیم، گفت: هدف نهایی همه ما سربلندی کشور از منظر ورزش است. باید شرایطی را فراهم کنیم تا منیّت‌ها کنار رفته و به نفع جامعه و مردم گام برداریم.

به عقیده وزیر ورزش و جوانان هرچه اردوها و برنامه ریزی‌ها منظم‌تر و دقیق‌تر باشد می‌توان نتیجه بهتری را از این دوره کسب کرد و به عبارتی در المپیک آینده افت ناگهانی نداشت.

گودرزی در ادامه بر فعالیت بیش از پیش ستاد عالی بازی‌های المپیک تاکید کرد: باید به صورت جدی‌تر این جلسات پیگیری شود تا با آنالیز تک تک تیم‌های المپیکی بهترین نتیجه را کسب کنیم. تدوین استراتژی برای رسانه‌ها، تدوین برنامه برای ایجاد فضای المپیکی در کشور و توجیه فضای ارتباطی با دیگر مسئولان کشوری برای حضور موفق در ریو باید در برنامه‌ریزی‌های ستاد گنجانده شود.

وی با یادآوری چگونگی برنامه ریزی حضور در بازی های اینچئون، خاطرنشان کرد: با این که در این دوره از بازی‌های آسیایی، محدودیت‌ها بسیار بیشتر از دوره پیش بود اما آن چیزی که در اینچئون اتفاق افتاد نتیجه گیری با وحدت و همدلی بود.

گودرزی با تاکید به این نکته که نظارت سیستماتیک در امور اجرایی بازی‌های المپیک مد نظر ماست، گفت: نظارت سیستماتیک یعنی تشکیل ستاد و نهادی که متکی به فرد نباشد. تجربه المپیکی همه دوستان نظیر سجادی، افشارزاده، ‌ خادم و… باید در برنامه‌ریزی‌ها لحاظ شود.

او گریز از نگاه بخشی و رسیدن به نگاه ملی را مورد توجه قرار داد: باید برای برنامه ریزی‌ها تقسیم کار ملی صورت گیرد و از حرکت‌های انفرادی جلوگیری شود. مجموعه جمع شده در این جا صلاحیت و تجربه چندین ده ساله برای بهره بری حداکثری از منابع موجود برای رسیدن به مطلوب ترین نتیجه را دارد.

وزیر ورزش و جوانان در پایان با بیان این که هیچ گونه ادعایی در وزارت ورزش و جوانان برای اداره، راهبری همه مسایل مربوط به ورزش ایران در بازی‌های المپیک آینده وجود ندارد، گفت: بودجه موجود در ورزش کشور متعلق به بیت المال است که باید با کمک وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک بهترین نتیجه عاید عموم مردم شود.