به گزارشافکارخبر،دکتر محمد حسین علیزاده، ضمن خیر مقدم به مسئولان فدراسیون فوتبال عراق گفت: ایران را کشور خودتان بدانید و برای هر گونه همکاری و تعامل در راستای آموزش و توسعه فوتبال آمادگی خود را اعلام می‌کنیم.

وی با ارائه پاورپوینتی از امکانات، برنامه‌های آموزشی و فعالیت‌هایی که در راستای فوتبال پایه صورت می‌گیرد، تصریح کرد: یکی از ماموریت‌های اصلی آکادمی ملی فوتبال، سازماندهی فوتبال پایه است. اولین وظیفه ما سازماندهی مدارس فوتبال کشور است. تاکنون ۸۶۰ مدرسه فوتبال و نزدیک به ۵۰ هزار نفر در مدارس فوتبال فعال هستند و آکادمی ملی فوتبال به صورت مستمر فعالیت دارد تا دانش مربیان را در این زمینه به روز کرده، عضویت فوتبال آموزان در مدارس فوتبال را بررسی و به عنوان عضوی از جامعه فوتبال معرفی کند و در نهایت رقابت‌های مختلفی رادر رده‌های سنی پایه برگزار می‌کند.

رئیس آکادمی ملی فوتبال ادامه داد: آکادمی ملی فوتبال هفته آینده میزبان فوتبال آموزانی از سراسر کشور است. در ابتدای تابستان شهرستان‌ها و استان‌ها، فستیوال‌های مدارس فوتبال خود را برگزار کرده و در نهایت پنجشنبه هفته آینده، فستیوال ملی در آکادمی برگزار می‌شود.

علیزاده خاطرنشان کرد: از دیگر برنامه‌هایی که آکادمی ملی فوتبال در دستور کاری خود دارد، برگزاری دوره‌های علمی و همایش‌های بین المللی علم و فوتبال است که در راستای توسعه علمی فوتبال، دوره‌‌های مختلفی را برگزار می‌کنیم. همچنین این مجموعه شرایط را برای ۱۸ تیم ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در رده‌های مختلف فراهم می‌کند تا از تمامی امکانات آموزشی، رفاهی، ورزشی، پزشکی و اسکان استفاده کنند. ضمن اینکه پروژه ای در کنفدراسیون فوتبال آسیا به نام آسیا ویژن است که با الگو برداری و اجرای این پروژه، در ایران به نام ایران ویژن فعالیت‌های خود را انجام می‌دهیم. همچنین پروژه ۱۱ +(طرح پیشگیری از آسیب بازیکنان در فوتبال) که توسط فیفا ارائه شده نیز در این مجموعه مرتب اجرا می‌شود. در واقع با اجرای این پروژه حدود ۲۵ درصد از آسیب‌هایی که بازیکنان با آن مواجه بودند را کاهش داده‌ایم.

وی ادامه داد: در قسمت فوتبال پایه همایش‌های مختلفی چون مدیریت، پزشکی و فیزیولوژی را برگزار می‌کنیم و قصد داریم مدارس فوتبال به صورت علمی پیش بروند تا با یک انسجام منظم، شاهد توسعه و رشد در فوتبال کشور باشیم. همچنین تیم‌های لیگ برتری ما دارای آکادمی باشگاه‌ها هستند. هر ساختاری که در فوتبال پایه وجود دارد باید دارای آکادمی باشد. ضمن اینکه در بخش توسعه سخت افزاری، آکادمی ملی فوتبال در شرایط خوبی به سر می‌برد. اکنون امکانات زمین ورزشی، فوتسال، فوتبال ساحلی برای تیم‌های ملی وجود دارد و ما آمادگی این را داریم که برای همکاری مشترک بین دو فدراسیون ایران و عراق، اقدامات لازم را انجام دهیم.

رئیس آکادمی ملی فوتبال در پایان گفت: با حمایتهای رئیس فدراسیون فوتبال، آکادمی ملی فوتبال در شرایط بسیار خوبی از لحاظ امکانات رفاهی، آموزشی و پزشکی برخوردار است و ما آماده تعامل و همکاری بین دو فدراسیون هستیم. ضمن اینکه دربحث مدارس فوتبال با توجه به تجربهای که کسب کردهایم ، میتوانیم کمک زیادی به شما کنیم.