به گزارشافکارخبر،تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار خود در مرحله مقدماتی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در حضور حدود ۵ هزار تماشاگر از ساعت ۱۹ به مصاف گوامی رفته است که در ۲ بازی گذشته خود توانسته بود به پیروزی دست یابد. در طرف مقابل شاگردان کی‌روش در اولین دیدار خود مقابل ترکمنستان به تساوی یک بر یک دست یافته‌اند.

در دقایق ابتدایی بازی تیم ملی ایران صاحب موقعیت ایستگاهی شد که اشکان دژاگه توپ را ارسال کرد اما بازیکنان ایران نتوانستند از آن استفاده کنند. در ادامه ملی‌پوشان ایران چندین موقعیت نصف‌ونیمه روی دروازه گوام خلق کردند اما نتواستند از فرصت‌هایشان استفاده کنند تا اینکه در دقیقه ۹ فرار سرداز آزمون باعثشد تا با دروازه‌بان گوام تک‌به‌تک شود و پس از اینکه مهاجم ایران هریک را از پیش رو برداشت با خطای او در محوطه جریمه روبرو شد و داور مسابقه نقطه پنالتی را نشان داد. اشگان دژاگه توانست این توپ را در دقیقه ۱۰ وارد دروازه گوام کند.

در ادامه باز هم حملات ایران ادامه داشت و در دقیقه ۳۱ حرکت تیمی ایران منجر به ثمر رسیدن گل دوم شاگردان کی‌روش شد. مهدی طارمی توانست پاس سردار آزمون را وارد دروازه گوام کند.

در دقیقه ۳۴ ارسال اشکان دژاگه با ضربه سر زیبای سردار آزمون به گل سوم ایران تبدیل شد. در دقیقه ۴۲ وحید امیری سانتری از جناح چپ روی دروازه گوام کرد که سرداز آزمون بار دیگر با ضربه سر چکشی توانست گل دوم خود و چهارم ایران را به ثمر برساند.

بازیکنان گوام در نیمه نخست نتوانستند به سمت دروازه ایران بیایند و علیرضا بیرانوند بیکارترین بازیکن زمین بود.

ایران در پایان نیمه نخست توانست با نتیجه ۴ بر صفر به برتری برسد.

قضاوت این دیدار برعهده خمیس الماری از قطر است. وی در نیمه نخست به هریک، دروازه‌بان گوام کارت زرد نشان داد.

ترکیب ایران:

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، پژمان منتظری، احسان حاج‌صفی، آندرانیک تیموریان، وریا غفوری، وحید امیری، امید ابراهیمی، اشکان دژآگه، سردار آزمون و مهدی طارمی

سرمربی: کارلوس کی‌روش

ترکیب گوام:

هریک، فرانسیس، نیکلو، دوگلای، ماتکین، کانفلیه، گلای، مارکوف، شاون نیکلو، دلاگارزا، مالکولم

سرمربی: گری وایت