به گزارشافکارخبر،علی کفاشیان پس از پیروزی ۶ بر صفر تیم ملی فوتبال ایران برابر گوام در رابطه با این بازی گفت: بازی خیلی خوبی بود. بازیکنان مصمم بودند که این بازی را با نتیجه پر گل به پیروزی برسانند و حریف را دسته کم نگرفتند و تا دقیقه آخر حمله کردند. در پایان هم توانستند این مسابقه را با پیروزی پشت سر بگذارند.

وی در خصوص پاداش این پیروزی افزود: پاداش مطمئنا به بازیکنان پرداخت می‌شود و راه جام جهانی طولانی است. مهمترین مساله این بود که بازیکنان مصمم بودند که این مسابقه را با پیروزی پشت سر بگذارند.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در رابطه با بازی مقابل هند در مرحله بعدی رقابتهای جام جهانی اعلام کرد: قطعا اگر بازیکنان همین بازی را به نمایش بگذارند، می‌توانند به پیروزی برسند.

کفاشیان در خصوص اینکه این پیروزی در مقایسه با پیروزی قبلی ایران برابر گوام کم گل بود، تصریح کرد: تیم جوان شده و ترکیب متفاوت است. مهم این است که تیم ملی به جهت خوبی گام برمی‌دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به کی‌روش توصیه‌ای کرده‌اید که علیه وزارت ورزش صحبتی انجام ندهد، اظهار داشت: ما توصیه کردیم که دیگر ایشان اینگونه مصاحبه نکنند و به مسائل فنی خودش بپردازد و لزومی ندارد که ایشان در خصوص مسائل دیگر صحبت کند.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش که آیا وزیر ورزش می‌تواند در خصوص سرمربی تیم ملی نظر بدهد، توضیح داد: وزیر ورزش می‌تواند راجع به همه نظر بدهد.

کفاشیان در خصوص اینکه زننده گل ششم را نمیشناخت و از روی کاغذ نام او را نگاه کرد، خاطرنشان کرد: چشمهایم درست ندید و نام زننده گل ششم را از روی کاغذ خواندم.