به گزارش افکارخبر، این اتفاق در آخرین روز نقل‌وانتقالات رخ داد تا یعقوب با پیراهن شماره هشت استقلال وارد لیگ پانزدهم شود. البته در هفته‌های ابتدایی کادرفنی از کریمی زیاد بازی نمی‌گرفت چون آماده نبود اما این بازیکن در جدال جام‌حذفی نمایشی درخشان داشت و با ساختن دو گل تیمش، مرد اول استقلالی‌ها در جناح چپ بود تا نشان دهد به روزهای خوب برگشته است.

از بازی حذفی شروع کنیم.
بازی سختی بود و ما پیش‌بینی می‌کردیم که رقیب گمنام با دوبرابر توان خود بازی کند و بدود. در این‌گونه بازی‌ها همیشه تا زمان زدن اولین گل، تیم استرس دارد و با عجله دنبال گل زدن است، به همین خاطر شاید بیشتر بازی احساسی به چشم بیاید تا بازی منطقی و هدفمند.

به‌هر‌حال انتظار این بود که استقلال زودتر از دقیقه ۲۲ گل بزند.
موقعیت‌های زیادی داشتیم که قدرش را ندانستیم ضمن اینکه سمنانی‌ها خیلی خوب می‌دویدند و آمده بودند که شگفتی خلق کنند. فرق نمی‌کند دقیقه اول گل بزنی یا دقیقه آخر، مهم، برد استقلال بود که اتفاق افتاد، آن هم با اختلاف ۵ گل.

۲ گل از این ۵ گل را تو ساختی؟
خدا را شکر. خیلی در این هفته‌ها تلاش کردم تا عقب‌ماندگی از تیم را جبران کنم. شاید روزی سه نوبت هم تمرین کردم تا به شرایط مطلوب برسم که فکر می‌کنم این اتفاق افتاده و بازی با شهرداری سمنان هم اعتماد به نفسم را تقویت کرد تا دوباره همان بازیکنی شوم که طرفداران انتظار دارند ببینند. از اول هم گلسازی را بیشتر از گلزنی دوست داشتم و این اتفاق خوب مقابل شهرداری سمنان دو بار رخ داد.

در جناح چپ زوج خوبی هم با میثم مجیدی تشکیل دادید و خیلی هماهنگ بودید.
بله میثم و من درک کاملی از بازی یکدیگر پیدا کردیم و امیدوارم این هماهنگی بازی به بازی بیشتر شود تا نتیجه‌‌اش موفقیت استقلال در جام‌های پیش‌رو باشد. به نظرم بازی با شهرداری سمنان جدای از تمام حساسیت‌هایی که در جام‌حذفی داشت، برای ما یک بازی تدارکاتی مناسب تا قبل از آغاز دوباره لیگ‌برتر بود که نتیجه تمرینات و اردوی آخر خودمان را ببینیم چون در این وقفه لیگ ما تمرینات زیادی انجام دادیم و نیاز بود که برای هماهنگی بیشتر چنین بازی‌ای انجام می‌دادیم.

قبول داری از استقلال امسال انتظارات خیلی بالاست؟
بله قبول دارم اما باید منطقی و به دور از احساس شرایط تیم را ببینیم. استقلال امسال دست به خانه‌تکانی اساسی زده و جوان‌تر شده است، به همین خاطر برای رسیدن به فرم مطلوب و هماهنگی نیاز به گذشت زمان دارد. شخصاً اعتقاد دارم ما تیم خیلی خوب و جوانی داریم که اگر هواداران با صبوری حمایتش کنند، می‌تواند کارهای بزرگی انجام دهد. صبر و حوصله داشته باشید، استقلال رؤیایی زیاد دور از دسترس نیست و من ایمان دارم که این تیم می‌تواند خاطرات تلخ سال‌های اخیر را از اذهان پاک کند.

حالا که به روزهای خوب برگشتی و طرفداران روی پاس گل‌های تو حساب باز کرده‌اند، دوست داری کدام مهاجم استقلال با پاس‌های تو برای آقای گلی تلاش کند؟
سجاد شهباززاده. برای آقای گلی سجاد، هر کاری لازم باشد انجام می‌دهم چون بدون هیچ اغراقی اعتقاد دارم آقای گلی امسال تنها لیاقت این بازیکن است. اگر کادرفنی به من اعتماد کند و در ترکیب اصلی باشم، شک نکنید که برای سجاد یک پاس گل می‌فرستم.

مثل اینکه خیلی رابطه خوبی با هم دارید؟
هم دوست صمیمی هستیم هم همشهری، به همین خاطر هم چشم‌بسته در زمین همدیگر را پیدا می‌کنیم.

پس سایر مهاجمان استقلال روی پاس‌های تو حساب نکنند؟
(با خنده) نه بابا اتفاقاً برای همه مهاجمان از جمله پروپییچ هم پاس‌های کافی کنار گذاشته‌ام.

روز سه‌شنبه هم باید در تبریز به مصاف گسترش فولاد بروید؟
یکی از سخت‌ترین بازی‌های ما جدال با همین گسترش فولاد است چون تیمی هستند تاکتیکی که از یک مربی جوان و باهوش سود می‌برند. فقط کافی است به چند بازی گذشته گسترش نگاه کنید تا پی ببرید چقدر خوب توپ را به جریان می‌اندازند و رقبای خود را تحت فشار می‌گذارند. البته ما هم به شرایط خوب‌مان رسیدیم و با بازگشت ملی‌پوشان قدرتمندتر راهی تبریز می‌شویم تا با دست پر و سه امتیاز به تهران برگردیم.

تیم‌ملی هم دست به جوانگرایی زده است. چقدر امیدواری دوباره در لیست کروش قرار بگیری؟
امسال تنها با این هدف در استقلال ماندم که دوباره به پیراهن مقدس کشورم برسم. من در این سال‌ها بارها در اردوی تیم‌ملی حاضر بودم و الان هم تمام فکر و ذکرم این است تا یکی از ۱۱ سرباز اصلی کروش در راه جام‌جهانی‌ ۲۰۱۸ روسیه باشم. البته رسیدن به این هدف مستلزم آن است که در استقلال خوب بازی کنم تا چشم کروش را بگیرم.

بازی‌های تیم‌ملی را مقابل گوام و هند دیدی؟
دیدم و خوشحالم که تیم‌ملی با دو برد قاطع به صدر جدول صعود کرد. به نظرم اگر بتوانیم در بازی پیش‌رو با عمان با برد از زمین خارج شویم، کار صعودمان نهایی می‌شود.