به گزارش افکارخبر، سیدرضا افتخاری درباره اینکه عزم و اراده از سوی او برای انتخاب سرمربی تیم ملی فوتسال وجود ندارد، با بیان مطلب فوق اظهار کرد: اینطور نیست که شما می‌گویید. ما با مربیان صحبت کردیم. ایده‌آل ما این است که مربی بزرگی روی نیمکت بنشیند ولی شرایط فدراسیون فوتبال دست ما را بسته است و نمی‌توانیم مربی بزرگی بیاوریم. تلاش کردیم تا خسوس را که دستمزدش بالا نبود و شناخت کافی داشت را مجددا سرمربی کنیم که این اتفاق رخ نداد و نمی خواهم وارد جزئیات شویم.

وی افزود: ما روی گزینه‌های داخلی خیلی کار کردیم و جلسات متعددی داشتیم ولی هر کدام یک شرایطی داشتند. آخرین گزینه ما وحید شمسایی بود که او هم به خاطر دو شغله بودن نتوانست به تیم ملی بیاید، فرصت را از دست ندادیم و روی گزینه‌های بعدی فکر کردیم. البته همان زمان به جز شمسایی بودند افراد دیگری هم که با آنها صحبت کرده بودیم. من روز شنبه سرمربی تیم ملی را به کفاشیان معرفی کردم. ایشان دیروز در فدراسیون نبودند ولی امروز صد درصد نفرات کادر فنی معرفی خواهند شد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا کمیته فوتسال سراغ مربیان خارجی نرفته است؟، تاکید کرد: هر وقت با یک مربی صحبت می‌کنیم و مذاکرات به مرحله نهایی می‌کشد، یک عده در داخل شروع می‌کنند به تضعیف فردی که موردنظر ما قرار دارد. آن مربی هم با دیدن این وضعیت پشیمان می‌شود.

رئیس کمیته فوتسال افزود: «خسوس کاندلاس» هم به خاطر این شرایط نیامد. او در ایمیلش به ما نوشت که به خاطر فضای سنگین قادر به ادامه کار در ایران نیست. این فضا را خودمان در داخل ایجاد کرده‌ایم و قاطعیت وجود ندارد.

وی تاکید کرد: وقتی من می‌گویم وحید شمسایی توانایی هدایت تیم ملی را دارد، همه باید دست به دست هم بدهند و از این انتخاب حمایت کنند.

افتخاری که با رادیو ورزش گفتگو می‌کرد، درباره اینکه می‌گوید برای تیم ملی مربی بزرگ کارنامه دار می‌خواهد ولی انگشت روی وحید شمسایی می‌گذارد که خودش تمایل دارد همچنان بازی کند و ممکن است او به راهی برود که امثال علی صانعی رفتند که برگشت آن سخت است، اظهار کرد: بله من هم قبول دارم ولی به شرطی که امکانات و شرایط جذب سرمربی بزرگ را هم داشته باشیم.

وی در واکنش به این موضوع که جذب سرمربی بزرگ با این امکانات هنر یک مدیر است، یادآور شد: من نمی‌‌توانم همه مسائل را بازگو کنم و بگویم که با چه شرایطی کار می‌کنم. متاسفانه افرادی که باید به ما کمک کنند، بی تفاوت هستند. همه از ما می‌خواهند جزو چهار تیم اول دنیا باشیم ولی امکاناتی به ما نمی‌دهند.

رئیس کمیته فوتسال ادامه داد: من باید خودم از سازمان لیگ فوتسال بودجه تیم ملی را تامین کنم. یک مربی خارجی هم می‌آید و سه، چهار ماه حقوق نمی‌گیرد(خسوس کاندلاس) طبیعی است که این مشکلات پیش می‌آید.

وی بدون اینکه نامی از سرمربی بعدی تیم ملی فوتسال ببرد، یادآور شد: ما امروز جلسه‌ای با کادر فنی تیم ملی داریم تا برنامه‌هایشان را برای آماده‌سازی را بگیریم. البته منتظر تایید این مربی از سوی کفاشیان هم هستیم ولی ما کارمان را انجام می‌دهیم و نمی‌گذاریم کار متوقف شود.

افتخاری در پایان در خصوص اینکه گزینه موردنظر شما یعنی محمد ناظم الشریعه تجربه کافی برای نشستن روی نیمکت تیم ملی را ندارد؟، گفت: شما تا الان دو گزینه ما را رد کردید. خوب نفر سوم را شما دارید به ما معرفی کنید؟