به گزارش افکارخبر، ماجرای قرارداد ۱۰۰ هزار دلاری کارلوس کی‌روش با کمپانی آل اشپورت بدل به یک داستان مبهم و پیچیده شده. داستانی که حالا بیخ پیدا کرده و بسیاری از منتقدان کی‌روش او را متهم می‌کنند.

همه ماجرا از روزهای پیش از جام جهانی آغاز شد. روزهایی که کی‌روش به طور مسلسل وار از کیفیت البسه تیم ملی که تولید برند آل اشپورت بود، انتقاد می‌کرد و در این انتقاد بازیکنان تیم ملی نیز او را همراهی می‌کردند. در همان ایام مدیر نمایندگی کمپانی آل اشپورت در ایران ادعا کرد که تمامی انتقادات کی‌روش بی پایه و اساس است و او برای پوشیدن پیراهن گرمکن آل اشپورت خواستار دریافت پول است اما کمتر کسی این ادعا را باور کرد اما بعد از یک مناقشه کشدار همه چیز ناگهان ختم به خیر شد و هیچ‌کس نپرسید که چگونه کی‌روش کوتاه آمد و چطور شد که دیگر از کیفیت این لباس‌های بنجل حرفی زده نشد.

حالا بعد از گذشت قریب به یک سال فاش شده که ماجرا به یک ۱۰۰ هزار دلار ناقابل ربط دارد. ۱۰۰ هزار دلاری که برند آل اشپورت حاضر شده تا به کی‌روش بپردازد تا او دیگر از کیفیت لباس‌های این برند انتقاد نکند و دهانش را ببندد!

اتفاقی که یک بهانه خوب دست منتقدان کی‌روش داده تا بابت این قرارداد با اسپانسر البسه تیم ملی به او حمله کند. تندترین حمله را اما یکی از نمایندگان مجلس به کی‌روش داشت که او را پورسانت بگیر معرفی کرد و حالا هجمه‌های اخیر سبب شده تا پای وزارت ورزش به ماجرا باز شود.
بر همین اساس قرار است به زودی این پرونده به حراست وزارت ورزش ارسال شده تا بررسی‌های لازم در مورد پولی که بین کی‌روش و آل‌اشپورت رد و بدل شده است، بررسی‌های لازم با توجه به شرایط زمانی و مکانی این قرارداد به عمل بیاید.

همچنین قرار است در قرارداد کی‌روش بازنگری شود تا مشخص شود که آیا وی می‌توانسته اصولا در کنار قراردادش با فدراسیون فوتبال برای هدایت تیم ملی، از چنین مزایایی(بستن قرارداد با برندهای مختلف) استفاده شود یا خیر.

رضا حسنی‌خو مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان می‌گوید پرونده ۱۰۰ هزار دلار داده شده از طرف آل اشپورت به کی‌روش از حراست فدراسیون فو‌تبا‌ل به حراست وزارتخانه ارجاع شده است.
حسنی‌خو با اشاره به اینکه یک نسخه از اصل قرارداد کا‌ر‌لوس کی‌روش با فدراسیون فو‌تبا‌ل در اختیار حراست وزارت ورزش و جوانان قرار گرفته است، اظها‌ر کرد: «فدراسیون در این زمینه پیگیری‌های لازم را انجام داده است و گزارش مربوطه را برای رسیدگی به حراست وزارت ورزش و جوانان ارجاع داده‌اند.»

وی ا‌دا‌مه‌ داد: «همه چیز در این پرونده بستگی به قرارداد منعقد شده میان فدراسیون فو‌تبا‌ل و کی‌روش دارد، علاوه بر این باید توضیحات کفاشیان را شنید و قطعا هر مساله‌ای که پیش آید مدنظر قرار خواهد گرفت هر چند ما ملاحظات خاص خود را خواهیم داشت.»

حسنی خو با بیان اینکه این پرونده هم اکنون در حال بررسی در حراست وزارت ورزش و جوانان است، گفت: «باید بررسی‌های لازم انجام شود و کارشناسان در این رابطه نظر بدهند. همه چیز بستگی به نوع قرارداد و بندهایی دارد که در آن ذکر شده است. باید ببینیم که پرداخت چنین رقمی در قرارداد کی‌روش آورده شده است یا خیر؟ که در این زمینه با توجه به اصل قرارداد همه چیز را بررسی خواهیم کرد.»

نکته جالب حمایت همه جانبه فدراسیون فوتبال از کی‌روش است. علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال نسبت به این موضوع موضع متفاوتی گرفته و با اظهاراتش از سرمربی تیم ملی دفاع کرد.
وی در این مورد گفت: «بحث۱۰۰ هزار دلاری که به کی‌روش پرداخت شد، برای یک سال پیش است. قراردادی بوده بین آل‌اشپورت و کی‌روش و این قراردادها در دنیا متداول است که برخی از برندها با مربیان قرارداد می‌بندند که با پرداخت پولی به آنها، بتوانند محصولات خود را به این شکل تبلیغ کنند. وقتی خود آل‌اشپورت پیشنهاد داده و پول داده و طبق آن نیز بین کی‌روش و این برند تفاهمنامه امضا شده است، دیگر ما چه ادعایی داریم و چرا باید این صحبت‌ها را پس از یک سال مطرح کنیم؟»

رییس فدراسیون همچنین تأکید کرده بود که آل‌اشپورت می‌توانست این پول را ندهد اما آنها تفاهم نوشته و این تفاهمنامه امضا شده است. یکی دیگر پول داده و یک نفر دیگر پول گرفته و نمی‌دانم چرا حالا این صحبت‌ها مطرح شده است. تمام مربیان بزرگ خارجی در دنیا بر اساس این تبلیغات و تفاهم‌هایی که می‌شود، پول‌هایی را دریافت می‌کنند.

با همه این تفاسیر و حتی دفاع جانانه کفاشیان از کیروش گویا قرار است حراست وزارت ورزش در این خصوص ورود کرده و این پرونده را بررسی کند.