به گزارش افکارخبر، در نشست کارگروه فدراسیون والیبال مربیان و کارشناسان نظرات خود را اعلام کردند. پس از این نشست محمد رضا داورزنی رئیس فدراسیون والیبال گفت: مشکل اصلی بازیکنان ما به خاطر تفاوت سبک کاری بین دو مربی بود. آنها سه سال با ولادسکو کار کردند و یک سال و نیم است که با کواچ کار می کنند. تطابق پذیری بچه ها با شرایط و مربی جدید مشکلاتی را به وجود آورد که ما را بر آن داشت هرآنچه که از زوایای مختلف بود مورد بررسی و نقد قرار دهیم.

داورزنی درباره اینکه بالاخره از این جلسه چه خروجی بیرون خواهد آمد گفت: عده ای از مربیان و کارشناسان معتقدند که کادر فنی نیاز به تقویت دارد. عده ای دیگر معتقد هستند که باید سرمربی تیم را تغییر دهند. در شرایط موجود بهترین راه این است که کادر فنی را تقویت کنیم. قبل از آن هم باید کواچ را متقاعد کنیم که کادر فنی ضعیف است و نیاز به تقویت دارد. اگر کواچ این موضوع را قبول کند و سعی در برطرف کردن آن کند که با تقویت کادر فنی مشکل تا حدودی حل خواهد شد اما اگر کواچ اصرار به ادامه همکاری با کمک هایش کند آن موقع است که به مشکل خواهیم خورد. اگر کواچ پافشاری کند قطعا با او نمی توانیم ادامه دهیم. ما تمام سعی خود را می کنیم که با متقاعد کردن کواچ کادر فنی را تقویت کنیم. در غیر این صورت باید به دنبال گزینه دیگری باشیم.

داورزنی درباره اینکه آیا گزینه دیگری مدنظر آنها است گفت: ما از اول هم چند گزینه داشتیم. الان هم مطمئنا گزینه هایی هستند و ما سعی می کنیم بهترین را انتخاب کنیم. مطمئنا اگر قرار باشد کسی جایگزین کواچ شود باید تجربه المپیک، لیگ جهانی و رقابت های مهم را داشته باشد. ما بعد از اتمام لیگ برتر ۴۵ روز تا انتخابی المپیک زمان داریم. مطمئنا در رقابت های انتخابی هم کار دشواری خواهیم داشت. امیدوارم که در نهایت بهترین تصمیم را برای تیم ملی بگیریم.

داورزنی درباره بحثهایی که این روزها مطرح می شود نیز گفت: به بحثها حول چهار حوزه می چرخد. یکی از آنها فدراسیون است. گفته می شود برنامه ریزی که ما داشته ایم بیشتر توجه خود را روی تیم ملی بزرگسالان گذاشته ایم و برای همین هم به تیم ملی «ب» امید و رده های پایه کمی بی توجه بوده ایم. می توانستیم تصمیمات بهتری بگیریم اما به هر حال تیم ملی بزرگسالان برای ما مهم تر بوده است. بحثدیگر در رابطه با سرپرست است. سرپرست هماهنگ کننده بین بازیکنان تیم و کادر فنی است. گفته می شود سرپرست باید سختگیرانه تر برخورد کند. مثلا می گویند ما باید از مسکو مستقیم به ژاپن برویم اما مشکل آنجاست که کادر فنی درخواست کرده ما به تهران بیاییم و بعد از آن به ژاپن برویم. باز هم به این نقطه می رسیم نظرات کادر فنی مهم و تعیین کننده بوده است.

وی افزود: بحثدیگر هم درباره بازیکن سالاری مطرح می شود. ما این را قبول نداریم و معتقدیم که بازیکنان همگی باید از مسئولان فدراسیون و کادر فنی تبعیت داشته باشند. طبیعی است که تیم از لحاظ روحی و روانی به هم ریخته است. باید اعتماد به نفس بین بازیکنان دوباره به وجود آید. آنها باید این اعتماد به نفس را از نیمکت و کادر فنی بگیرند. اقتدار باید در تیم وجود داشته باشد و دستورات کادر فنی اجرا شود.

داورزنی در پایان گفت: ما بعد از این جلسه به یک جمع بندی خواهیم رسید و پس از آن امکان دارد جلسه ای با حضور دیگر کارشناسان برگزار کنیم. یک نشست هم با اعضای هیات رئیسه خواهیم داشت. انشاءالله تا قبل از شروع لیگ به این جمع بندی خواهیم رسید که با کواچ ادامه خواهیم داد یا نه.