به گزارش افکارخبر، علیرضا اسدی درباره اظهارات شب گذشته عادل فردوسی پور در برنامه ۹۰ مبنی بر اینکه دبیر کل فعلی فدراسیون فوتبال به دستور وزارت ورزش جایگزین مهدی محمدنبی دبیر کل پیشین این فدراسیون شده اظهار داشت: فکر نمی کنم این موضوع، موضوع روز و این زمان باشد. ظاهرا بعضی افراد خیلی علاقه مند هستند که ما را عاریه ای حساب کنند و برخی آدم های عاریه ای را اصلی به حساب بیاورند. حالا اینکه این افراد خوش سلیقه هستند یا کج سلیقه به خودشان مربوط است. این را هم باید به خود مردم واگذار کرد تا آنها تصمیم بگیرند.

وی ادامه داد: بیان این موضوع چه دلیلی داشت؟ حال آنکه آیا در دوران گذشته به دستور وزارت ورزش یا سازمان تربیت بدنی کسی را بر نمی داشتند؟ و یا به دستور همین وزارتخانه کسی را منصوب نمی کردند؟ آیا مطرح کردن این موضوع مصداق یک بحثاخلاقی است؟ آیا جرمی اتفاق افتاده؟ زمانی که هیات رئیسه فدراسیون فوتبال چنین موضوعی را تایید و فرد مورد نظرشان را معرفی کرده اند و این در حالی است که می توانستند آن فرد را تایید نکنند ولی تایید کردند آیا این یعنی هبه کردن؟ آیا این طرز نگاه اخلاقی است؟ آیا این توهین نیست؟

دبیرکل فدراسیون فوتبال ادامه داد: وقتی چنین افرادی به رای صادره از سوی اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که همگی مستقل هستند احترام نمی گذارند این خودش یک توهین نیست؟ این خودش یک جرم اخلاقی محسوب نمی شود؟ یا فقط آنچه که ما میدانیم جرم اخلاقی است و یا آنچه ما به آن قائل هستیم جرم اخلاقی است یا هرنظری که ما داریم نظر اخلاقی است. آیا واقعا نگاه باید این گونه باشد؟ از این طرز نگاه تعجب می کنم.

علیرضا اسدی همچنین درباره قرارداد متمم شرکت تولیدی آل اشپورت با فدراسیون فوتبال برای پرداخت مبلغ صد هزار دلار بیشتر از توافق این شرکت با فدراسیون برای حمایت از تیم ملی ایران در جام جهانی که پیش از حضور تیم ملی فوتبال ایران در برزیل به کی روش پرداخت شد و اینکه حراست وزارت ورزش در این باره ورود کرده است گفت: در آن برهه زمانی من در فدراسیون فوتبال نبودم و اطلاعی از مناسبات این قرارداد ندارم.