به گزارش افکارخبر، ستار همدانی در مورد اتفاقاتی که فصل گذشته افتاد، به صورت مفصل حرف زد که می‌توانید در ادامه آن را بخوانید.

مشکلات استقلال یکی، دو تا نبود
وقتی آقای قلعه‌نویی به عنوان راس هرم مربیان در فصل گذشته صحبت‌هایی انجام داده است، شاید ما چیزی نگوییم بهتر باشد اما فقط این را می‌توانم بگویم که مشکلات در فصل گذشته یکی، دو تا نبود. آنقدر مشکل داشتیم که نمی‌دانستیم کجای کار را بگیریم.

مشکل استقلال فنی نبود
وقتی امیر قلعه‌نویی سرمربی یک تیم است و آن تیم نتیجه نمی‌گیرد، مطمئنا مشکلات فنی نخواهد بود. امیر قلعه‌نویی جام‌های زیادی آورده است. اگر یک یا دو جام آورده بود می‌توانستید بگویید که آنها شانسی است اما درباره این همه مقام قهرمانی نمی‌شود گفت که اتفاقی بوده است. شک نکنید مشکلاتی در این تیم وجود داشت که به جرات می‌توانم بگویم که نتیجه‌گیری استقلال به دلیل مشکلات فنی نبود.

مدیران با مربیان هماهنگ نبودند
همه می‌دانند که تیمی که می‌خواهد قهرمان شود باید تمام ارکان آن با هم هماهنگ باشند اما در استقلال پارسال به هیچ عنوان این اتفاق وجود نداشت. آن یکدلی که لازم بود تا یک تیم بتواند نتیجه بگیرد اصلا وجود نداشت و من فکر می‌ کنم ارکان باشگاه هرگز با هم هماهنگ نبودند.

فتح‌الله‌زاده رفت همه چیز به هم ریخت
از نظر من از زمانی که فتح‌الله‌زاده استقلال را ترک کرد، همه چیز در این باشگاه به هم ریخت. البته آقای افشارزاده هم مدیر توانمندی هستند اما به هر حال جو تیم ما در سال گذشته کاملا متشنج شد. مسائلی که لازم بود یک تیم به موفقیت برسد، به هیچ عنوان در تیم ما وجود نداشت.

مدیران کار خود را انجام نمی‌دادند
من نمی‌خواهم بگویم که مدیران باشگاه از عمد خواسته‌های قلعه‌نویی را برآورده نکردند اما به جرات می‌گویم که عده‌ای در استقلال کارشان را به خوبی انجام نمی‌دادند. وقتی کسی وظیفه‌ای داشته باشد و انجام ندهد، طبیعی است که شائبه کم کاری پیش می‌آید. باز هم می‌گویم که هرگز نمی‌گویم که این مسائل عمدی بوده است اما به جرات می‌توانم بگویم که در باشگاه استقلال عده‌ای وظایفشان را انجام نمی‌دادند.

مشکل قلعه‌نویی با بازیکنان
همین بچه‌هایی که سال گذشته برای استقلال بازی می‌کردند با امیر قلعه‌نویی سال‌ها کار کرده بودند پس نمی‌توان گفت که آنها از عمد برای استقلال بازی نمی‌کردند. به هر حال بازیکن روی پولی که با باشگاه قرارداد بسته حساب باز کرده بود. وقتی بازیکن پولش را نمی‌گیرد و چک‌هایش برگشت می‌خورد طبیعی است که آن بازیکن نمی‌تواند آن عملکرد خودش را داشته باشد. امیر قلعه‌نویی هم کسی نیست که در تمرین ناز بازیکن را بکشد و معتقد است بازیکن هر مشکلی هم که داشته باشد، باید برای استقلال با دل و جان بازی کند.

مشکل قلعه‌نویی و آندو
همین الان من یک سوال از شما می‌پرسم، خودتان بگویید که کدام مربی است که آندو تیموریان را نخواهد؟ آندو بازیکنی است هم از لحاظ اخلاقی و هم از نظر فنی بازیکن مورد تاییدی است. آندو پارسال پولش را نگرفت و در زمین حال و حوصله تمرین کردن نداشت. به همین دلیل هم امیر قلعه‌نویی تشخیص داد که به جایی برود که در آنجا آرامش داشته باشد. بعد هم آندو فکر کرد که امیر قلعه‌نویی پشت مدیران باشگاه درآمده که هرگز چنین چیزی نبود.

قلعه‌نویی برای بازیکنان می‌جنگید
امیر قلعه‌نویی هر روز در باشگاه بود و برای گرفتن پول بازیکنان می‌جنگید. او نمی‌گذاشت بازیکنان متوجه شوند ولی خیلی به فکر بازیکنان بود. البته باز هم می‌گویم که قلعه‌نویی کسی نبود که تحمل کند که بازیکن در تمرین راه برود.

بازیکنان کم کاری کرده‌اند؟
هر کسی هر ماجرایی را از دید خود می‌بینند، اگر شاهرخ بیانی گفته که بازیکنان کم‌کاری می‌کردند، از دید خودش ماجرا نگاه کرده است که البته بسیار هم محترم است ولی من باز هم می‌گویم که مشکلات مالی باعثشد که بازیکنان استقلال نتوانند عملکرد خود را داشته باشند.

این استقلال نمی‌تواند دوام بیاورد
اگر از نظر نتیجه نگاه کنید، استقلال نتایج خوبی گرفته و عملکردش قابل قبول است اما مهم این است که این تیم بتواند با همین شرایط دوام بیاورد که من بعید می‌دانم این اتفاق بیافتد. استقلال یک رهبر واقعی در زمین کم دارد، ضمن اینکه خط دفاع این تیم هم مشکلات زیادی دارد که باید رفع شود.