به گزارش افکارخبر، انصاریان افزود: «دو فیلم من، بیشترین تعداد جوایز را در این جشنواره مهم برای فیلم‌های ویدئویی شبکه خانگی داشتند که از این بابت نیز باید خداوند را شکر کنم. تلاش بسیار زیادی در این دو فیلم داشتیم. هر دو فیلم، دلی بود و باعثشد هدایای آن نیز دلی باشد.»

انصاریان با اعلام اینکه بزرگانی چون مسعود کیمیایی، علیرضا زرین‌دست، کمال تبریزی، فرهاد اصلانی و منوچهر شهسواری داوران این جشنواره بودند، گفت: «این داوران به تنهایی، نصف سینمای ایران هستند. از خدا ممنونم که جایزه‌ام را از دست استاد کیمیایی دریافت کردم. روزی برای دیدن فیلم‌هایش، تمام پول توجیبی‌هایم را خرج خرید بلیت سینما می‌کردم و حالا از دست ایشان یک جایزه هنری دریافت کردم که این برای من فوق‌‌العاده است. افتخار بزرگی محسوب می‌شود از کارگردان فیلم گوزن‌ها و قیصر، جایزه بهترین فیلم را دریافت کردم، خدایا ممنونم!»

انصاریان در جشنواره یاس جایزه برد
علي انصاريان پيشكسوت فوتبال كشورمان كه مدتي است وارد سينما و البته فيلمهاي ويدئويي شبكه خانگي شده، توانست در جشنواره ياس يك جايزه مهم دريافت كند. او صاحب جايزه بهترين فيلم به خاطر تهيه كنندگي فيلم سوختن شد. البته ميثاق وصال نيز در تهيهكنندگي اين فيلم، به انصاريان كمك كرد. اين مراسم در فضاي باز و هواي باراني شهر رامسر و با حضور هنرمندان و فيلمسازان برگزار شد. به غير از اين، بهرنگ توفيقي كارگردان فيلم سوختن نيز بهترين كارگرداني را از آن خود كرد. همچنين ديگر فيلم انصاريان يعني هديه نيز جوايزي را از آن خود كرد. ياس زرين بهترين بازيگر مكمل مرد به صورت مشترك به سيروس كهورينژاد براي فيلم نفر بر و رامين راستاد براي فيلم هديه رسيد و ياس زرين بهترين تصويربرداري به عبدا... عبدينسب براي فيلم هديه اختصاص يافت. انصاريان در بخش بهترين بازيگر مرد به خاطر فيلم سوختن كانديد شده بود ولي در اين بخش، ياس زرين بهترين بازيگر مرد به حسين ملكي براي فيلم حبيب آقا رسيد.