به گزارشافکارخبر،نشریه «آس» اسپانیا با انتشار یادداشتی نوشت: توماس باخ، رئیس کمیته بین‌المللی المپیک(IOC) یک «کاندیدای سطح جهانی» را برای ریاست فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) پیشنهاد داده و آن «کوفی عنان» است. عنان ۷۷ ساله، برنده جایزهٔ صلح نوبل، دبیرکل پیشین شورای امنیت سازمان ملل(بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۶) همچنان قدرت کافی برای رهبری این مقطع از فیفا را که در مرحله جابه‌جایی است، دارد.

با توجه به اتفاقات اخیر در پی رو شدن فسادهای مالی فیفا و تعلیق ۹۰ روزه سپ بلاتر و میشل پلاتینی از هرگونه فعالیت فوتبالی به نظر می‌رسد شاهزاده علی‌‌ بن حسین اردنی که در انتخابات اخیر فیفا جدی‌ترین رقیب بلاتر برای احراز پست ریاست این نهاد بود، بیشترین شانس را در انتخابات پیش‌ِرو داشته باشد. البته بعید نیست که شیخ سلمان بن ابراهیم آل‌خلیفه بحرینی، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا(AFC) و شیخ احمد فهد الصباح کویتی، رئیس شورای المپیک آسیا(OCA) هم برای انتخابات ریاست فیفا کاندیداتوری خود را اعلام کند.

در تاریخ ۲۰ اکتبر ۲۰۱۵(۲۸ مهر)، اعضای کمیته اجرایی فیفا در نشستی فوری در زوریخ سوئیس گردهم بیایند تا در خصوص بحران اخیر فدراسیون جهانی فوتبال به بحثو گفت‌و‌گو و البته چاره‌اندیشی برای حل آن بپردازند.

گفته میشود احتمال به تعویق افتادن تاریخ انتخابات فیفا که قرار است در تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۱۶ (۷ اسفند ۹۴) برگزار شود، وجود دارد.