به گزارشافکارخبر،تیم‌های ملی فوتبال ایران و ژاپن در دیداری دوستانه از ساعت ۱۷ امروز(سه‌شنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که نیمه اول دیدار آنها به برتری یک بر صفر شاگردان کی‌روش انجامید.

برای ایران در این بازی، علیرضا حقیقی، وریا غفوری(۲۲ - مهدی ترابی)، پژمان منتظری، سیدجلال حسینی، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، رامین رضاییان، اشکان دژاگه، وحید امیری و سردار آزمون در ترکیب اصلی قرار داشتند.

برای ژاپن هم، شوساکو نیشیکاوا، ماساتو موریشیگه، کوکی یونه کورا، مایا یوشیدا، گوتوکو ساکای، ماکوتو هاسه به، شینجی کاگاوا، گاکو شیباساکی، کیوسه که هوندا، تاکاشی اوسامی و یوشینوری موتو از ابتدا به زمین رفتند.

دقیقه ۲۲: اولین اتفاق جدی و مهم مسابقه رخ داد و وریا غفوری به علت مصدومیت زمین بازی را ترک کرد تا مهدی ترابی به جای این بازیکن به زمین بیاید.

دقیقه ۲۴: به احترام هادی نوروزی، کاپیتان فقید پرسپولیس هواداران به صورت ایستاده یک دقیقه این بازیکن را مورد تشویق قرار دادند.

دقیقه ۲۶: هاسه‌به اولین ضربه را از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه ایران زد که حقیقی این ضربه را مهار کرد.

دقیقه ۳۰: مایا یوشیدا به علت خطا روی وحید امیری از داور کارت زرد گرفت.

دقیقه ۳۵: اولین خطر جدی ایران روی دروازه ژاپن ایجاد شد. پاس مورب احسان حاج‌صفی را سردار آزمون نتوانست از روی شش قدم این توپ را به گل تبدیل کند.

دقیقه ۳۷: ضربه سر مهدی ترابی را دروازه‌بان ژاپن به راحتی مهار کرد.

دقیقه ۳۹: سردار آزمون نتوانست ارسال زیبای رامین رضاییان را به گل تبدیل کند.

دقیقه ۱+۴۵: یوشیدا روی مهدی ترابی مرتکب خطای پنالتی شد. ضربه پنالتی را اشکان دژاگه زد که دروازه بان ژاپن موفق به مهار آن شد اما ترابی در برگشت توپ را به تور دروازه میهمان چسباند.