به گزارش خبرنگار سرویس ورزشی افکار بیژن عزیزی از کارشناسان فوتبالی کشورمان با حضور در برنامه ورزش از نگاه دو اظهار کرد: ما در مقابل کلمه بین المللی مسئول هستیم و وقتی این لفظ را به کار می بریم باید در اعمال، رفتار و وضعیت فنی خودمان هم به این حد بین المللی رسیده باشیم.

عزیزی با انتقاد سیستم بازی تیم ملی کشورمان خاطر نشان کرد: وقتی تیم های چین و کره را شکست دادیم به گونه ای رفتار کردیم که گویا به جام جهانی صعود کرده ایم. اما این گونه نبود. فوتبالی که تیم ملی ما بازی می کند به صورت غریزی است نه به گونه ای برنامه ریزی شده و کلاسیک.

کارشناس فوتبالی کشورمان در ادامه اظهار داشت: اگر بگوییم فوتبال تیمی ما برنامه ریزی دارد آن وقت به فوتبال انگلیس جفا کرده ایم.

وی همچنین وقتی کفاشیان را مقابل خود می دید تصمیم گرفت کمی هم مقابل رئیس فدراسیون فوتبال از تیم ملی انتقاد کند.

از همین رو اضافه کرد: ما باید یاد بگیریم از واقعیت ها سخن بگوییم. نباید همینطوری یکباره به مردم قول قهرمانی بدهیم و چند وقت بعد خودمان آن را تکذیب کنیم. باید اهدافی را تعیین کنیم که حقیقی باشند.

عزیزی در پایان از علی دوستی تعریف و تمجید کرد و گفت: حرف علی دوستی هنگامی که عنوان کرد سعی می کنیم در جام جهانی جوانان بین چهار تیم برتر جهان باشیم خیلی به دل نشست. چرا پشت این حرف برنامه ریزی وجود داشت و کاملا حقیقی بود.