به گزارش افکارخبر، امید ابراهیمی درباره فحاشی‌های صورت گرفته نسبت به او در دیدار مقابل سپاهان گفت: من ۴ سال برای سپاهان بازی کردم و زحمت کشیدم و در این مدت نیز هیچ مشکلی با هواداران، مسئولان و دیگر اعضای تیم نداشته و ندارم. اکنون نیز ترجیح می‌دهم در مورد افرادی که نسبت به من بی‌احترامی کردند، واکنشی نشان ندهم تا خودشان متوجه کارشان شوند.

وی در مورد دیدار روز جمعه استقلال مقابل پرسپولیس با اعلام این موضوع که روحیه استقلالی‌ها بسیار بالا است، تصریح کرد: ما اکنون صدر جدول هستیم و از ابتدای لیگ نمایش‌های خوبی داشتیم و مطمئنا لیاقت این صدر نشینی را داریم. بازیکنان و کادر فنی ما یکدل هستند و همگی برای رسیدن به این موفقیت تلاش کرده‌ایم. از نظر روحی - روانی در وضعیت بسیار خوبی هستیم و در این بازی نیز می‌خواهیم روزهای خوب‌مان را ادامه دهیم.

هافبک استقلال با تاکید بر این موضوع که هرگز نمی‌شود نتیجه دربی را پیش از بازی حدس زد، خاظرنشان کرد: این دیدار حساسیت خاص خود را دارد و ما مطمئنا از نظر روانی از حریف‌مان قوی‌تر هستیم اما نمی‌توان گفت در این دیدار تیمی از پیش برنده است. تیم ما روحیه فوق‌العاده بالایی دارد و باید با جنگیدن و تلاش کردن تا لحظه آخر به دنبال کسب ۳ امتیاز و شادی هواداران باشیم.

ابراهیمی ادامه داد: کادر فنی ما برای این دیدار به مانند دیگر بازی‌ها برنامه ویژه‌ای دارد و مطمئنا با اجرای این برنامه‌ها می‌توانیم به خواسته خودمان برسیم.

وی با بیان این نکته که دربی ۸۱ تحت تاثیر درگذشت هادی نوروزی خواهد بود، تصریح کرد: خداوند هادی را که از با اخلاق‌ترین بازیکنان فوتبال ما بود، رحمت کند. امیدوارم به حرمت هادی نوروزی هواداران دو تیم نسبت به یک دیگر بی‌احترامی نداشته باشند و همه از یک دیدار جذاب لذت ببرند.

هافبک استقلال در پاسخ به این سوال که آیا با حضور جوانان در چنین بازی بزرگی مسئولیت بازیکنان بزرگ استقلال سنگین‌ترخواهد شد، گفت: جوانان ما بازیکنان با تجربه و میدان دیده‌ای هستند و همه در رده‌های ملی مختلف تیم ملی حضور داشته‌اند. محسن کریمی، بهنام برزای، روزبه چشمی و فرشید اسماعیلی از اعضای تیم فوتبال امید هستند. همگی این بازیکنان انرژی و شادابی زیادی به تیم ما تزریق کرده‌اند و با تلاشی که در تمرینات انجام می‌دهند شایستگی خود را به کادر فنی انجام داده‌اند. در روز جمعه هر ۱۱ بازیکنی که برای استقلال به میدان می‌روند مسئولیت سنگینی دارند و باید همه با هم برای موفقیت تیم تلاش کنیم.

ابراهیمی با اعلام اینکه برای کسب هر ۳ امتیاز پا به این مسابقه خواهند گذاشت، ادامه داد: دربی مانند همه بازی‌ها ۳ امتیاز دارد اما مطمئنا تاثیرات این ۳ امتیاز بسیار زیاد است و نتیجه این بازی بر روحیه بازیکنان بسیار بالا خواهد بود. پرویز مظلومی مربی شجاعی است و تیم را برای کسب پیروزی وارد زمین خواهد کرد. ما در این دیدار تنها به دنبال ۳ امتیاز هستیم و برای حداقل امتیاز وارد زمین نخواهیم شد چون هواداران از ما چنین انتظاری دارند و من به آنها قول می‌دهم تمام بازیکنان یکدل برای برآورده کردن انتظار آنان روز جمعه تلاش می‌کنند.

وی در پایان با تاکید بر اینکه استقلالیها تنها برای سه امتیاز به میدان میروند، اضافه کرد: دربیهای فصل گذشته برای لیگ چهاردهم بود و به این فصل ربطی ندارد. در این فصل پرسپولیس در میانه جدول قرار دارد و ما در فرم خوب خودمان صدر نشین هستیم. بنابراین فکر میکنم پرسپولیسیها از اینکه برابر تیم صدرنشین لیگ قرار میگیرند، خواهند ترسید.