به گزارش افکارخبر، حسین توکلی امروز(چهارشنبه) بعد از پایان نشست مجمع انتخاباتی فدراسیون پزشکی ورزشی در جمع خبرنگاران افزود: مصدومیت سلیمی از روی حادثه بود و به خاطر فشار تمرینات این اتفاق رخ نداد چرا که در همان روز وزنه بردارانی همچون نواب نصیر شلال، سهراب مرادی و دیگر ورزشکاران هم تمرینات سنگینی داشتند.

دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۰۰ سیدنی گفت: بهداد سلیمی در حین تمرینات و بعد از بلند کردن وزنه ۲۶۲ کیلوگرمی زمانی که خواست پایش را در حالت قیچی جمع و فیکس کند به تخته گیر کرده و دچار این حادثه شد.

وی افزود: خوشبختانه پارگی رباط و مینیسک پایش خطرناک نیست و هر چند او به مسابقات قهرمانی جهان که اواخر آبان ماه در شهر هیوستون آمریکا برگزار می شود، نمی رسد، اما برای حضور در المپیک ریو مشکلی نخواهد داشت که این خبر خوبی است.

سرمربی تیم ملی وزنه برداری در باره گلایه هایش در نشست مجمع انتخاباتی فدراسیون پزشکی و ورزشی گفت: هر یک از نامزدها وقتی برنامه های خود را اعلام کردند متاسفانه برنامه ای برای قهرمانان و ورزشکاران و مشکلات آنان ارایه نکردند که البته قرار بود حمید سوریان و شهرام محمودی به عنوان نماینده ورزشکاران در این مورد صحبت کنند اما به دلیل کمبود وقت من این موارد را بیان کردم.

وی در پاسخ به پرسش دیگری با این مضمون که هم اکنون نظارت بر روند آمادگی ورزشکاران برای بازی های المپیک کاهش یافته است گفت: انتظار می رود که نظارت بر روند آمادگی ورزشکاران افزایش یابد تا شاهد اتفاقاتی همچون آنچه که برای سلیمی پیش آمد، نباشیم.

بهداد سلیمی بعد از ظهر دوشنبه در حین انجام تمرینات از ناحیه زانو به شدت آسیب دید و پیکارهای قهرمانی جهان را که برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو بود، از دست داد.

انتخابات ریاست فدراسیون پزشکی ورزشی امروز برگزار شد و دور دوم این انتخابات بین غلامرضا نوروزی و ابراهیم خادم بودکه در نهایت نوروزی با کسب ۲۹ رای به عنوان ریس جدید این فدراسیون انتخاب شد.