به گزارشافکارخبر،مهمترین دلیل برای آنکه کی‌روش حتی به مسائل پشت پرده هم می‌تواند ورود کند و از وزیر و دبیرکل و مربیان سرخابی و غیره هم نمی‌ترسد حمایت شدید مردمی است که دارد.

او در اکثر نظرسنجی ها ۸۰ درصد حمایت شرکت کنندگان در نظرسنجی‌ها را دارد و با تکیه بر همین درصد از مردمانی که می‌خواهند او سرمربی تیم ملی ایران باشد خیلی محکم حرف‌هایش را می‌گوید و بلند و رسا با هر کس که دلش می‌خواهد درگیر می‌شود.

این نکته‌ای است که کی‌روش می‌داند اما نکته‌ای که نمی‌داند این است که بخشی از آنها که در نظرسنجی‌ها حمایتش کرده‌اند منتقدان جدی ادبیات غلط سرمربی تیم ملی ایران هستند اما می‌ترسند که با برداشتن دست حمایت‌شان از کی‌روش، مخالفانش در منابع قدرت او را از تیم ملی ایران دور کنند و نهایتا کسانی پایین‌تر از جایگاه وی را در تیم ملی ایران بنشانند.

در واقع برخی مخالفان کی‌روش منتظر هستند و می‌کوشند که محبوبیت او را پایین بیاورند و بعد کار را تمام کنند اما نمی‌دانند که برای پایین آوردن حامیان کی‌روش باید فقط جانشینی پیدا کنند که هم قد کی‌روش باشد.

کی‌روش علاوه بر دوبار قهرمان جهان شدن، علاوه بر قهرمان اروپا شدن به همراه فرگوسن و رسیدن به سرمربیگری رئال مادرید و … ابهت و جایگاه رسانه‌ای بسیار بالایی هم در دنیا دارد.

درگیری او با مربی کره‌ای و درگیری‌اش با داور بازی ایران و عراق را به یاد بیاورید و کنفرانس‌های خبری ‌وی را در دیدارهای جهانی ببینید و بعد او را با منتقدان داخلی‌اش که داعیه نشستن بر جایگاه او را دارند مقایسه کنید.

کی‌روش شاید آنقدرها که تصور می‌کند خودش محبوب مردم و کارشناسان نباشد بلکه ترس از جانشینی کسانی‌ که مردم آنها را نمی‌پذیرند موجب شده که هواداران کی‌روش پشت او بایستند.

در واقع کی‌روش این جایگاه را بالا برده و حالا دیگر به راحتی کسی به کمتر از کی‌روش رضایت نمی‌دهد و این دقیقا همان نکته‌ای است که برخی مربیان وطنی با خود کرده‌اند. آنها آنقدر علیه هم بیانیه دادند و مصاحبه کردند و علیه داور و هوادار و … با ادبیات بد صحبت کردند و آنقدر اشتباه کردند که جایگاه‌شان را از دست داده‌اند.

شاید دشمنان کیروش همین امروز اگر کسی را معادل وی پیدا و کاندیدا کنند با ادبیاتی که کیروش در پیش گرفته بتوانند او را از سرمربیگری تیم ملی پایین بکشند هر چند که همچنان یک پرسش اساسی را بی پاسخ خواهند گذاشت و آن پرسش این است که چرا باید کیروش را از جایگاه کنونیاش پایین بکشند؟