به گزارش افکارخبر به نقل از خبرورزشی روی کاغذ بخت با ولادیمیر بود که کسی یادش نمی‌آمد آخرین باری که این غول اوکراینی شکست خورده، کی بوده است، با این حال در رینگ مسابقه معادلات چیز دیگری را نشان می‌داد‌؛ فیوری 27 ساله با وجود 112 کیلوگرم وزنی که داشت، هم رقص پایش عالی بود و هم در جابه‌جایی‌ها فرز عمل می‌کرد. ضرباتی که این بوکسور منچستری می‌زد، به مراتب بیشتر به دل داوران مسابقه می‌نشست.

شکافتن ابرو

کلیچکو در راند هشتم که گونه‌‌اش شکافت، تازه متوجه شد کار ساده‌ای ندارد و این بار باید برای رسیدن به عنوان قهرمانی و دفاع از 3 کمربند WBO ، IBF و WBA به دنبال راه حل تازه‌تری باشد. او تلاش کرد در راند نهم رقیب را ناک اوت کند ولی مگر غول انگلیسی تمایلی برای افتادن روی زمین داشت! در نهایت تلاش کلیچکو برای ناک اوت کردن رقیب بی‌حاصل ماند و این بازی سرانجام هر 12 راندش برگزار شد تا داوران باشند که سرنوشت قهرمان را مشخص کنند.

فیوری به همراه دیگر اعضای تیمش دست‌شان را به نشانه پیروزی پیش از اعلام رأی بالا بردند و این همان کاری بود که ولادیمیر کلیچکو و دیگر اعضای تیمش هم انجام داده بودند‌. هر دو بوکسور اعتقاد داشتند باید به عنوان برنده میدان معرفی شوند... در نهایت رأی داوران همه چیز را مشخص کرد‌. 3 داور این مسابقه همگی امتیازها را به نفع تایسون فیوری جوان اعلام کردند‌؛ دو داور 115 بر 112 و یک داور هم 116 بر 111!

 

بعد از 11 سال

باورش برای بسیاری سخت بود ولی کلیچکو بالاخره بعد از 11 سال شکست‌ناپذیری مقابل بوکسوری که 12 سال از خودش کوچک‌تر بود، شکست خورد و هر 3 کمربند قهرمانی را هم دودستی به رقیب انگلیسی‌‌اش تقدیم کرد. او مقابل دیدگان 55 هزار تماشاگری که برای دیدن این مسابقه خودشان را به دوسلدورف رسانده بودند، سرانجام چهارمین شکست دوران حرفه‌ای‌‌اش را پذیرفت. کلیچکو در حالی بعد از سال 2004 اولین شکستش را متحمل شد که کارنامه پرباری دارد. او 64 مسابقه را در طول دوران حرفه‌ای‌‌اش برده که 54 تا از این پیروزی‌ها با ناک اوت به ‌دست آمده است! در سوی مقابل فیوری هم خیره‌کننده ظاهر شد‌. او در حالی کمربند قهرمانی را بعد از 9 سال از چنگال کلیچکو درآورد که گریه‌کنان خودش را به اعضای تیم و نامزدش رساند. این بوکسور غول‌پیکر که حالا 25 مسابقه بدون شکست دارد، حتی وقتی می‌خواست درباره مسابقه صحبت کند، اشک می‌ریخت.

 

تایسون فیوری: رؤیایم محقق شد

می‌خواهم از اعضای تیم و مربی‌ام که کمک کردند این مسابقه را ببرم، تشکر کنم. من هر روز برای رسیدن به این لحظه تمرین کرده بودم و باید بگویم این قهرمانی برای من رؤیایی بود که محقق شد. همین جا باید از کلیچکو هم تشکر کنم که این فرصت را به من داد و چالش من برای مبارزه در سنگین وزن را پذیرفت. تو یک سوپرقهرمانی ولاد (کلیچکو). لذت این قهرمانی زیاد است. مبارزه با این رقیب برایم لذت‌بخش بود و حالا می‌خواهم با همین انگیزه و نیروی جوانی به کارم ادامه دهم.

 

کلیچکو: نتوانستم خوب به او مشت بزنم

من به خوبی برای این مسابقه مهیا شده بودم ولی سرعت لازم را برای بردن این مسابقه نداشتم. باید اعتراف کنم تایسون فیوری سریع‌تر و قوی‌تر بود. او به طرز باورنکردنی‌ای جنب و جوش داشت و نتوانستم به او آن طور که می‌خواهم، مشت بزنم؛ کاری که می‌توانست کلید پیروزی در این مسابقه باشد. در راندهای آخر مسابقه می‌دانستم که راه بردن او این است که ناک اوتش کنم ولی خب این اتفاق نیفتاد.

تایسون فیوری هفتمین بوکسور انگلیسی است که یک یا بیشتر از یک عنوان قهرمانی در دسته سنگین وزن بوکس جهان دارد.

تعداد شکست‌های ولادیمیر کلیچکو در دنیای بوکس حرفه‌ای. او با این حال از مجموع 68 مسابقه‌ای که داشته، 64 تا را با پیروزی سپری کرده است.

تایسون فیوری که کارش را به صورت حرفه‌ای از سال 2008 شروع کرده است، تا به حال 25 مسابقه داشته که همه را برده و شکستی نخورده است. او در این مدت 18 بردش را با ناک اوت کردن رقیب به ‌دست‌ آورده است.

کلیچکو 19 بار از عنوان قهرمانی‌‌اش دفاع کرد. او بالاخره بعد از 18 بار موفقیت برای حفظ عناوینش، شکست خورد. آخرین بار او 10 آوریل 2004 تن به شکست داده بود.

این شکست اولین شکست کلیچکو در طول 12 راند بود. پیش از این او یک بار ناک اوت شده و دو بار هم ناک اوت فنی شده بود.

این قهرمانی برای تایسون فیوری 4 میلیون پوند معادل 7/5 میلیون یورو پول به همراه داشت. در مجموع قرار شده است این مسابقه 30 میلیون پوند عایدی داشته باشد.

سلطه کلیچکو در دسته سنگین وزن 9 سال و 222 روز طول کشید. این زمان دومین زمان طولانی سلطه یک بوکسور بر یک دسته در طول تاریخ است.