به گزارش افکارخبر به نقل از ورزش سه، ذوبی ها با فرضت طلبی خاص خود تیم سختکوش پدیده را با گلهای حسن زاده و تبریزی شکست دادند و به رده سوم جدول بازگشتند .

گل‌ها: مسعود حسن زاده دقایق 44 و 62 و مرتضی تبریزی دقیقه 68 برای ذوب آهن؛ محسن یوسفی دقیقه 78 (پنالتی) برای پدیده

هفته سیزدهم لیگ برتر، دوره پانزدهم، ورزشگاه فولادشهر، ساعت 15

داور: روح الله شریفی،  کمک ها: سعید زارع، سعید آل وردی

 

ذوب آهن:

رشید مظاهری، ولید اسماعیل، هادی محمدی، اکبر صادقی، مسعود حسن زاده(دقیقه 81 رضا شکاری)، قاسم حدادی فر، مرتضی تبریزی( 72 دانیال اسماعیلی فر)، احسان پهلوان، علی حمام، حجت حق وردی، مهدی رجب زاده (دقیقه 68 مهدی مهدی پور)

سرمربی: یحیی گل محمدی

 

پدیده:

مجتبی روشنگر،محمد حسین مرادمند، محمود خمیسی(دقیقه 71 حسین مهربان)، حسین بادامکی، میلاد غریبی(20 کریم احمدی)، محسن یوسفی، مهدی خیری(90 احمد اسکندری)، میثم تقی زاده، مسعود نظرزاده، معین عباسیان، محمد علی مردانی

سرمربی: رضا مهاجری

 

اخطار

 مهدی مهدی پور(76) از ذوب آهن

 

شرح گلها:

 

ذوب آهن1 ـ 0 پدیده: مسعود حسن زاده مهاجم بلندقامت ذوب آهن که صحبت جدایی اش از این تیم شنیده می شود، پیش از سوت پایان نیمه اول در دقیقه 1+45 از اشتباه مدافع پدیده از فاصله نزدیک با ضربه بغل پا روشنگر را تسلیم کرد و تیمش را با یک گل روحیه بخش به رختکن فرستاد. او توپ را با سینه کنترل کرد و با گذر از خمیسی از فاصله نزدیک به گل رسید.

ذوب آهن 2- 0 پدیده: پاس حدادی فر در محوطه جریمه به حسن زاده رسید و او بعد از کنترل توپ با یک ضربه به سمت چپ دروازه روشنگر گل دوم خودش و ذوب را به ثمر رساند.

ذوب آهن 3_ 0 پدیده:  اشتباه دروازبان پدیده و بیرون آمدن او از درون دروازه باعث شد که یک موقعیت خوب نصیب مرتضی تبریزی شود او هم با یک ضربه دروازه خالی پدیده را باز کرد.

پدیده 1_ ذوب آهن 3: داور  خطای پنالتی را به نفع پدیده گرفت و  محسن یوسفی که پشت این ضربه ایستاده بود توپ را به گوشه دروازه مظاهری زد تا یکی از گلها را پاسخ بگوید

 

شرح بازی:

 

در نیمه اول در بیشتر دقایق بازی توپ در میانه میدان بود و تیم پدیده هم چند حمله روی دروازه ذوب داشت که به ثمر نرسید ولی اشتباه مدافه این تیم باعث شد که حسن زاده که بعد از مدتها نیمکت نشینی در ترکیب ذوب قرار گرفته بود در دقایق اضافه نیمه نخست اولین گل تیمش را به ثمر برساند. این گل دیرهنگام شالوده تیمی پدیده را بر هم زد و باعث شد که در نیمه دوم ذوبی ها بازی را در اختیار بگیرند و مخصوصا روی ضد حملات خطرناک ظاهر شوند. اما باز هم اشتباه بازیکنان پدیده باعث شد تا حسن زاده گل دوم خودش و ذوب را به ثمر برساند. دقایقی بعد از این گل زمانی که هنوز دو تیم به بازی برنگشته بودند اشتباه روشنگر و خروج او از دروازه باعث شد که گل سوم ذوب به ثمر برسد و با وجود حملات پدیده بازیکنان جوان این تیم تنها توانستند یکی از گلها را جبران کنندو بازی با حساب سه بر 1به اتمام رسید تا ذوب آهن دوباره جایگاه سوم جدول را از صبا پس بگیرد.

 

 

بهترین بازیکن:

مسعود حسن زاده با دو گلی که برای ذوب آهن به ثمر رساند بیشترین سهم را در پیروزی این تیم و بازگشت به رده سوم جدول داشت.

 

اتفاق ویژه: 

مسعود حسن زاده که کمتر در این فصل به بازی گرفته می شد بر خلاف جریان بازی در پایان نیمه نخست یک گل به ثمر رساند تا پدیده دومین شکست سنگین خودش را در لیگ تجربه کند.

 

 

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 10: شوت مهاجم پدیده با دخالت مظاهری دروازه بان ذوب به اوت رفت.

دقیقه 16: شوت سرضرب میلاد غریبی به سمت دروزاه ذوب آهن با واکنش خوب مظاهری مهار شد.

دقیقه 37: ارسال رجب زاده از جناح چپ به حسن زاده رسید او هم با یک ضربه سر ضرب توپ را به بالای دروزاه پدیده فرستاد.

دقیقه 42: خطای بادامکی روی حمام یک ضربه آزاد بیرون محوطه جریمه را نصیب بازیکنان ذوب کرد. رجب زاده که پشت این توپ ایستاده بود توپ را مستقیم به قصد دروازه شوت کرد که روشنگر با مشت این ضربه را به اوت فرستاد.

دقیقه 59: سانتر خوب علی حمام از جناح راست حسن زاده را صاحب موقعیت کرد او هم با یک ضربه سر توپ را به بالای دروازه فرستاد.

دقیقه 74: پاسی از جناح راست نصیب مهدی پور شد و او ضربه را به جایی زد که روشنگر حضور داشت.

دقیقه 80: حدادی فر که پا به توپ تا پشت محوطه جریمه پدیده آمد سانتری را روی دروازه فرستاد ولی حسن زاده نتوانست ضریه سر خوبی به این توپ بزند و توپ به اوت رفت.