30به گزارش افکارخبر،  ثانیه محبوب استقلالی‌ها به دنیای مربیگری روی آورده و این روزها کاری کرده است کارستان. 6 تایی کردن قرمزپوشان دستپخت سامره در دربی‌ امیدهاست.

این روزها با 6 تایی کردن پرسپولیس حسابی سر و صدا کردی.

(با خنده) نه بابا، چه سر و صدایی؟!

به هر حال این پیروزی بازتاب زیادی داشت.

خارج از شوخی این بازی بازتاب زیادی داشت. برای خودم نیز بسیار جالب بود که پیروزی 6 بر 2، چنین فضایی را ایجاد کرد. در یکی، دو روز اخیر به جز روزنامه‌های ورزشی، روزنامه‌های سیاسی، اقتصادی و... با من تماس گرفته و در این‌باره به صحبت پرداختند. اینها باعث شد خستگی از تن من و شاگردانم خارج شود. بسیاری از هواداران وقتی مرا در کوچه و خیابان می‌بینند، ابراز لطف می‌کنند.

از روز بازی حرف بزن. شاید کمتر کسی فکر می‌کرد این پیروزی با 6 گل ثبت شود.

ما برای این بازی کاملاً آماده بودیم و به قصد پیروزی وارد زمین شده بودیم اما می‌خواستیم به 3 امتیاز رسیده و جایگاه‌مان را در صدر جدول تثبیت کنیم. در روزهای پیش از بازی تمرینات منظم و فشرده‌ای را پشت ‌سر گذاشتیم و به خوبی حریف را آنالیز کردیم. با توجه به اینکه مسابقه به میزبانی پرسپولیس برگزار می‌شد، ما رفتیم زمین محل بازی را اجاره و برای آمادگی و شناخت بیشتر بچه‌ها چند روز آنجا تمرین کردیم. روز بازی نیز خود ماجراهایی دارد.

چه ماجراهایی؟

با توجه به اینکه اسم دربی روی این مسابقه بود، حساسیت‌ها زیاد و در روند بازی در 20 دقیقه ابتدایی تأثیر گذاشته بود. ما از دقیقه 20 به بعد همان بازی خودمان را به نمایش گذاشتیم. در وقت اول دو گل زدیم و با پیروزی به رختکن رفتیم. من به جای اینکه بخواهم برد را حفظ کرده و تعویض دفاعی انجام دهم، 3 مهاجم تیم را بیرون کشیده و 3 مهاجم دیگر را به زمین فرستادم. در آن لحظات به جای دفاع به بازی سراسر حمله و زدن گل‌های بیشتر فکر می‌کردیم. پرسپولیس اشتباه بزرگی انجام داد و جلوی تیم ما به حملات گسترده رو آورد و این چیزی نبود که از کنارش به راحتی بگذریم. بعد هم گل‌های سوم و چهارم را زدیم. بعد از این ماجرا به سمت نیمکت برگشته و گفتم مثل اینکه قرار است امروز 6 گل به ثمر برسانیم و این‌طور هم شد. یک اتفاق برای من عجیب و جالب به نظر می‌رسید. باور کنید اگر فرصت‌های استقلال تبدیل به گل می‌شد، باید تعداد گل‌هایمان به عدد 12 می‌رسید اما قسمت این بود که بازی با عدد 6 به پایان برسد.

بعد از بازی به خبرورزشی گفتی با سند و مدرک پرسپولیس را 6 تایی کردیم.

آره خب! (او می‌خندد و ادامه می‌دهد) من قصد بی‌احترامی و خدای ناکرده توهین را نداشتم. این کرکری‌ها جذابیت‌های فوتبال است. من همیشه و حتی در زمان روزهای بازیگری‌ام نیز هیچ ‌وقت کاری نکردم که هواداران پرسپولیس را ناراحت کنم. استقلال و پرسپولیس لازم و ملزوم یکدیگر هستند. البته متأسفانه برخی اظهارات و حرف‌هایی را از مسئولان و مدیران آکادمی پرسپولیس خواندم که جالب نبود. من به عنوان مثال از آقای محمد پنجعلی به عنوان یک پیشکسوت و کاپیتان سابق تیم ملی انتظار دیگری داشتم. یک پرسش از برخی دوستان و عزیزان در پرسپولیس دارم.

چه پرسشی؟!

اگر این دربی به قول آنها مهم نبود و زدن 6 گل استقلال ارزش زیادی نداشت، چرا پس از شکست پرسپولیس جلسات اضطراری تشکیل دادند و به هم ریختند؟ هواداران پرسپولیس که تماشاگر بازی بودند، خودشان اعتراف کردند استقلال خیلی بهتر و حقش پیروزی قاطع بود.

به نظر می‌رسد پس از 14، 15 سال امید استقلال قهرمان شود.

امسال تیم خوبی داریم. واقعاً جا دارد از تمامی مجموعه تیم و آکادمی تشکر کنم. آقایان رضا صادق‌پور مدیر آکادمی استقلال، تمامی دستیارانم که واقعاً تلاش زیادی کرده و می‌کنند، آقای ایزد که برای امید استقلال کمک‌های فوق‌العاده‌ای داشت، امیدرضا روانخواه، حمید صفری و بسیاری از دوستان با ما بودند. این نسل امید می‌تواند آینده استقلال و تیم ملی را بسازد. با جرأت می‌توانم بگویم بسیاری از بازیکنان امید به راحتی می‌توانند در لیگ برتر بازی کنند. من نیز امیدوار هستم امسال پس از 14، 15 سال به مقامی شایسته برسیم.

نشان دادی می‌توانی در آینده به یک مربی بزرگ تبدیل شوی.

من فعلاً در اول راه هستم. پس از خداحافظی از فوتبال تصمیم گرفتم به مربیگری وارد شوم و در این وادی حضور داشته باشم. کارهای زیادی پیش رویم است و باید تجربیات زیادی را به دست آورم. مربیگری کار آسانی نیست و می‌توانم بگویم از فوتبال بازی کردن بسیار سخت‌تر است.

به طور حتم رؤیای نیمکت استقلال را داری.

خب اگر بگویم نه، دروغ گفته‌ام. نه من، بلکه تمام مربیان دوست دارند روزی به این مهم برسند. من برای رسیدن به استقلال چند سالی باید صبر کنم. چند نفر جلوتر از من هستند، باید پله‌پله جلو بروم و تجربیات مختلفی به دست آورم. فعلاً برایم زود است. آرزو دارم روزی به نیمکت استقلال برسم که بتوانم به تیم محبوبم کمک کنم و لحظات شادی را برای هواداران این تیم به ارمغان بیاورم.

رؤیای تو در مربیگری چیست؟

لژیونر شدن. می‌خواهم روزی به جایی در مربیگری برسم و بتوانم لژیونر شده و خارج از ایران کار کنم. در این دنیا همه چیز شدنی است، به شرطی که فعل خواستن را به خوبی صرف کنی و برای هدف خود برنامه‌ریزی داشته باشی.

نظر سامره درباره استقلال این فصل چیست؟

استقلال تیم خوبی است و خوشبختانه با نتایجی که در این فصل به دست آورده‌اند، مدعی اصلی قهرمانی محسوب می‌شوند. به نظر من اگر در نیم‌فصل در چند پست تقویت شوند، می‌توانند به مقامی شایسته رسیده و همه ما استقلالی‌ها را خوشحال کنند.

حرفی نداری؟

من فقط از مسئولان استقلال درخواست می‌کنم نگاهی بهتر و ویژه‌تر نسبت به امیدها داشته باشند. این بازیکنان ما می‌توانند استقلال را بیمه کنند. الان نفراتی داریم که یک ریال دریافت نکرده‌اند. اگر به اینها بها داده شود، دیگر استقلال به خریدهای میلیاردی نیاز ندارد.