به گزارش افکارخبر، امیر رفیعی تهیه کننده فیلم مستند " من ناصر حجازی هستم ... " در گفتگویی اعلام کرد : روز گذشته در صحبتی که با سید محمد مهدی طباطبایی نژاد داشتم با توجه به دستور قضایی صادر شده مبنی بر عدم نمایش عمومی " من ناصر حجازی هستم ... " ، اکران دوم و پایانی این فیلم در جشنواره " سینما حقیقت " که قرار بود روز جمعه در سالن شماره یک سینما سپیده باشد ، کنسل شد.

رفیعی پیرامون اتفاقات رخ داده برای مستندی که در اولین اکرانش در جشنواره ، رکورد حضور تماشاچی را در روز نخست آن در طی این سالها به خود اختصاص داده است ، گفت : شبی که قرار بود افتتاح فیلم را جهت اکران در گروه سینماهای هنر و تجربه داشته باشیم ، از طریق خبرگزاریها متوجه توقیف " من ناصر حجازی هستم ... " شدیم که فردای آن روز دستور قضایی صادر شده مبنی بر عدم اکران عمومی تا تعیین تکلیف نهایی به دستمان رسید. 

تهیه کننده فیلم زندگی ناصر حجازی ادامه داد : با مراجعه به شعبه بازپرسی که دستوراز آن جا صادر شده بود ، قرار بر آن شد تا نسخه ای از فیلم جهت مشاهده بازپرس شعبه در اختیار ایشان قرار بگیرد که این اتفاق روز گذشته با همراهی آتیلا حجازی و سعید رمضانی با اینجانب صورت گرفت . البته قرار بود دیروز به این مساله رسیدگی شود که بنا به دلایلی به شنبه موکول شد تا اکران دوم فیلم در جشنواره " سینما حقیقت " که روزهای پایانی خود را سپری می کند ، لغو گردد .

رفیعی پیرامون آسیب های وارد شده به فیلم از بابت عدم اکران در جشنواره و گروه سینماهای هنر و تجربه وهم چنین اسپانسرهای مستند  گفت : اجازه بدهید تا شنبه به مساله رسیدگی شود و بعد در این ارتباط صحبت خواهیم کرد . به هر حال در کنار من ، خانواده ناصر حجازی و سرمایه گذار فیلم نیاز افشین کیا نیز حضور دارند و آنها نیز تصمیم گیرنده هستند.

تهیه کننده و مجری طرح " من ناصر حجازی هستم ... " در خاتمه گفت : شعار امسال جشنواره " سینما حقیقت " از فرمایشات حضرت علی (ع) است که می فرمایند " حقیقت بهترین راهنماست " . در فیلم نه فقط اهانتی صورت نگرفته که سعی کردیم بر پایه صداقت فیلمی را در اختیار مخاطبین قرار دهیم که الگو و راهنمایی باشد برای دیگران به واسطه زندگی ناصر حجازی که شهره به صراحت کلام ، درستی و ... در عرصه فوتبال و ... بود . امیدوارم مسیر در ارتباط با فیلم به سمت و سویی نرود که مستند سازان را از بیان حقایق که لازمه ساخت مستند است ، دلسرد کند . به هر حال مردم در هر زمینه ای بهترین قضاوت را خواهند داشت و اگر من به عنوان تهیه کننده اثر در حق احدی اجحاف کرده باشم بی تردید توسط همان مردم مواخذه خواهم شد و اگر غیر از این باشد که حقانیت مستند ثابت می گردد . به شخصه و به صورت کلی معتقدم افرادی از مواجه با درک حقیقت توسط مردم واهمه دارند که ریگی به کفششان است در غیر اینصورت با خاطری آسوده نظاره گر قضاوت مردم می مانند.

لازم به توضیح است امروزقرار بر اکران فیلم در سینما فرهنگ از گروه سینماهای هنر و تجربه بود که به دلیل دستور صادر شده  قضایی ، آن نیز لغو گردید.